כהן דורש מחזן: התנצלות ופיצוי כספי

בעקבות הרמיזות החמורות של ח"כ אורן חזן נגד יצחק כהן, שלח בא כוחו של סגן השר לחזן מכתב התראה לפני תביעה

הקרב מתחמם: סגן השר איציק כהן מש"ס מאיים להגיש תביעת לשון הרע נגד חבר הכנסת אורן חזן בעקבות העימות החריף ביניהם במליאת הכנסת בשבוע שעבר, עימות שבמהלכו אמר חזן לכהן: "אתה לא רוצה שאספר היכן פגשתי אותך". את סיפור התביעה חשפה העיתונאית חן מענית באתר 'גלובס' הבוקר.

ע"פ הפרסום, פרקליטו של כהן, עו"ד זרי חזן, שלח לח"כ אורן חזן "מכתב התראה בטרם נקיטת הליכים" שבו הוא דורש מח"כ חזן לפרסם לאלתר התנצלות בפני סגן השר וכן פיצוי בסך 50 אלף שקל בגין הנזק שנגרם לו לטענתו, מדברי ח"כ חזן.

בוידאו: חילופי הדברים במליאת הכנסת בין חזן לכהן

במכתב ההתראה שפורסם במלואו בגלובס נאמר: "במסגרת הישיבה (מ-15 ביולי – ח"מ) במעמד המליאה, וכאשר זאת מסוקרת בכלי התקשורת השונים, רמזת רמזים עבים וחוזרים כאילו סגן השר מעורב בשערוריות שיוחסו לך עצמך לאחרונה בתקשורת, באומרך 'שאני אספר איפה אני פגשתי אותך?… אוה, אנחנו לא נספר על זה עכשיו'".

לאחר דברים אלה הגדלת לעשות וכינית את סגן השר 'חוצפן' מספר רב של פעמים וכן 'מבולבל', ולא פסקת מהתבטאויותייך אלה עד אשר הורחקת מאולם המליאה, לאחר אמירתך לפיה 'סגן השר החליק על הראש".

בהמשך המכתב נאמר: "התראיינת לאתר החדשות "וואלה! News" שם מסרת לכתב עמרי נחמיאס כי "ראוי שאיציק כהן ישטוף את פיו באקונומיקה לפני שהוא פותח אותו שוב ומקניט חברי כנסת פוגע בשמם וכאדם חובש כיפה מוציא דיבתם וחוטא בלשון הרע, וכן חזרת ורמזת בתגובה לשאלת הכתב, היכן פגשת את סגן השר: 'ימים יגידו'.

אין לחתום מטה אלא להצר על דברי ההסתה והכזב הפרועים שנאמרו על ידך בעניין סגן השר, ועל נסיונך הפסול להטיל בו רפש אשר דבק בך עצמך. כל זאת כאשר סגן השר אינו מסתובב בחוגים איתם אתה נמנה, אין לו כל היכרות מוקדמת איתך מחוץ לכתלי הכנסת, ולמען הסר ספק לא פגש בך בשום נסיבות אשר אינך יכול לפרטן במליאה.

הדברים מתחדדים ביתר שאת לאור היותו של סגן השר אדם חרדי, אשר לציבור בוחריו רגישות יתרה למעורבות מי מנבחריו בדברים שייחסת לו ללא כל בסיס המעוגן במציאות. יתרה מכך עלולים דברים אלו לגרום לסגן השר נזק פוליטי בל ישוער, ונזק אף חמור יותר לשמו הטוב ולכבודו בקרב הציבור הרחב בכלל ובקרב קהילתו בפרט".

התבטאויותייך, אשר סוקרו בין היתר באתרים ובעיתונים חרדיים, יש בהם כדי לפגוע פגיעה קשה בכבודו ובשמו של סגן השר, ולהסב לו נזקים כבדים, שכן מדובר, בין היתר, בהוצאת דיבה מפורשת ומשוללת כל בסיס, אשר תפגע באמון הציבור בסגן השר ובכנסת כולה. פרסומי כזב אלו, כאילו היה מעורב סגן השר בפרשיות המיוחסות לך עצמך, וכן התבטאויותייך הפוגעניות ביחס לסגן השר, מהווים הפרה של סעיפי חוק איסור לשון הרע".

בסיום המכתב כותב בא כוחו של כהן: "לפנים משורת הדין ולצרכי פשרה בלבד, לפרסם התנצלות פומבית לאמירותייך חסרות השחר, ולפצות את מרשי בסך של 50 אלף שקל בגין הפגיעה החמורה בשמו הטוב".

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי חזן העניק הבוקר ראיון ל'קול ברמה' במהלכו דרש מסגן שר האוצר, יצחק כהן, לחזור בו מהדברים אותם השמיע נגדו במליאת הכנסת.

"אני מצפה שהוא יתנצל על הדברים שאמר. בימים הקרובים כולם ידעו למה התכוונתי כשאמרתי איפה פגשתי אותו", אמר חזן.

[vimeo 133594351 w=500 h=339]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.