"לשיעורי תורה בהלכה יש עדיפות משיעור בדף היומי"

הראש"ל הגר"י יוסף אמר במהלך בכנס גבאים ארצי בבאר שבע: "לשיעורי תורה בהלכה יש עדיפות משיעור בדף היומי". יעקב כהן תיעד

הראש"ל הגר"י יוסף אמר במהלך בכנס גבאים ארצי בבאר שבע: "לשיעורי תורה בהלכה יש עדיפות משיעור בדף היומי".

הגמ' במסכת ברכות שואלת מאי דכתיב אוהב ה' שערי ציון מכל משכנות יעקב, עונה הגמ' אוהב הקב"ה שערים המצויינים בהלכה יותר מבתי כנסיות ובתי מדרשות,
שואל המהרש"א מדוע יותר מבתי מדרשות הרי גם שם לומדים. אלא מתרץ המהרש"א יש בתי מדרש שלומדים גמרא בלי לדעת מה נפסקה ההלכה ויש בתי מדרש שלומדים אליבא דהלכתא, מיום שחרב ביהמ"ק אין לו להקב"ה בעולמו אלא ד' אמות של הלכה, וזהו שנאמר אוהב ה' שערי ציון המצויינים בהלכה יותר מבתי מדרשות – שלומדים גמרא .

לכן חשוב מאוד ששיעורי התורה שיהיו בבתי כנסיות שיהיו בעיקר בלימוד הלכה למעשה כי גדול תלמוד המביא לידי מעשה. את הדברים אמר הראש"ל הגר"י יוסף בכנס גבאים – "הגבאי במרכז" שנערך בעיר באר שבע ובו נכחו מאות גבאי בתי כנסת מאזור הדרום.

את הכינוס ערכו "התאחדות בתי הכנסת" ו"מקדש מעט" והכינוס נועד לתת בידי הגבאים כלים וידע מקצועי בכדי לנהל את בית הכנסת בצורה מיטבית. מי שעומד בראש ההתאחדות ואף עורך ומו"ל את מגזין "מקדש מעט" הוא אלי בן הרוש שמזה שנים שם לו למטרה את השמת "הגבאי במרכז" ולפאר ולרומם את בתי הכנסת בכל התחומים .

בכניסה לאולם עמדו דוכנים עם כל חפצי הקודש השייכים לבית הכנסת לטובת גבאי ביהכ"נ שיוכלו לשכלל ולפאר את בית ה'.

לקראת ערב התכנסו הגבאים סביב שולחנות ערוכים וכיבוד כיד המלך. יו"ר המועצה הדתית בבאר שבע מר שוקי דמרי שאירח את הכנס פתח את רשימת הנואמים
וקיבל את מאות הגבאים בדברי ברכה ואמר כי זכות היא לו לארח כנס זה. אלי בן הרוש העומד בראש ההתאחדות דיבר על החשיבות של הגבאי בקהילה: "הגבאי בזמנינו הוא בבחינת – " איש על העדה", לא עוד שמש בית כנסת שדואג רק לשמן למאור ויין לקידוש , אלא הוא משמש בתפקיד מרכזי בחיי הקהילה הנוגע לכל תחומי החיים הקהילתיים גם הרוחניים וגם הגשמיים."

כמו כן העלה את החובה לבטח את בית הכנסת ובכך להתחסן מפני תביעות אישיות בהיעדר ביטוח לבית הכנסת.

לאחריו נשא דברים ר"ע באר שבע מר רוביק דנילוביץ' שהביע בדבריו את שמחתו על כך שהכנס מתקיים בעיר באר שבע והבטיח להמשיך ולסייע לבתי הכנסת ולגבאים בפעילות הקודש שלהם.

הגר"י דרעי רב העיר באר שבע פנה בבקשה לגבאי בתי הכנסת להרבות בשיעורי תורה בבתי הכנסת ואמר כי זוהי זכות גדולה שתזקף לזכות הגבאי. מנכ"ל משר הדתות מר עודד פלוס חשף בכנס כי אושר המימון לרבני הקהילות וכי יש בכוונתם לתכנן עוד הטבות למען הגבאים ,

בסיום דבריו בירך את היוזם אלי בן הרוש על פעילותו הנמרצת. במהלך הכנס נאמו דוברים שונים שדנו בכל הנושאים סביב בית הכנסת, ניהול נכון של העמותה,
הנגשת ביהכנ"ס לבעלי מוגבליות, כיצד עושים ביטוח נכון לבהכנ"ס, איך למנוע גניבת ס"ת, ועוד שלל נושאים

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה לא רב

    מצטער לומר לכם אבל הוא צריך לעבוד הרבה על יראת שמים בכדי להיקרא רב. קצת איבדנו את זה מי הוא רב. לכו לשר התורה הרב קנייבסקי שליט"א תראו מה זה רב לכו למרן ראש הישיבה הרב שטיינמן שליט"א תראו מה זה רב אלו רבנים יראת שמים לפני הכול! זה לא רב זה פוליטיקאי.

    מצטער ולא מפחד לומר אמת |
    הגב