המפגינים שתקפו שוטרים בעצרת שוחררו – כתב ערוץ 2 הותקף אף הוא – צפו בוידאו

מהומה גדולה היתה בעצרת הרבבות בירושלים ביום חמישי שעבר שנגררה לאלימות על ידי עשרות מפגינים שהתפרעו ברחבת לשכת הגיוס בירושלים.

במספר מוקדים ההפגנה יצאה מכלל שליטה ובמקום נרשמו עימותים עם המפגינים אשר השליכו פחי אשפה בוערים לעבר השוטרים. חלק הגיבו בירי גז מדמיע, רימוני הלם ואמצעים נוספים לפיזור הפגנות.

כתב ערוץ 2  יוסי זילברמן הותקף על ידי מפגינים, כמו כן  שוטרים שהפגינו כוח ואף התגרו במפגינים הותקפו ונמלטו על נפשם, רק לאחר דקות של חרדה דהרו פרשי משטרה לעבר המפגינים הסוררים והחלו להחזיר את השליטה לידי משטרת ירושלים.

מפגינים קיצונים השליכו בקבוקי זכוכית, בלוקים, ומכל הבא ליד לעבר השוטרים, אחד המפגינים משה תיאר ל"קוקר", את שראו עינו, "באנו עם כל החברים, ולפתע אחד המפגינים זורק בלוק לעבר השוטרים זה היה מביש, חילול השם גדול, התביישתי" .

המפגינים אף דירדרו עגלות אשפה כבדות וענקיות לעבר השוטרים, אשר גרמו לפציעתם של חלק מהשוטרים אשר נאלצו לקבל טיפול רפואי.

 ניצב פריינטי אמר בתדרוך: השוטרים חטפו אבנים מוטות ברזל וסלעים. המשטרה התנהגה באיפוק. היו התפרעויות והפרות סדר קשים, אני רואה זאת בחומרה.

קצין משטרה אמר לחדשות נענע10: "לא נרשה שהאירוע יסלים. אלימות כלפי שוטרים לא מתקבלת בהבנה".  הנערים שעוכבו לחקירה שוחררו בהוראת השופט ביום שישי, בתנאים מגבילים ובהפקדה כספית, ערבות כספית וערבות צד ג'. על העצורים ייאסר להשתתף בכל הפגנה בשלושה החודשים הקרובים.

צפו בוידאו בהפגנה שיצאה מכלל שליטה שבו הותקפו השוטרים שהפגינו כוח וכתב ערוץ 2, שצילמו אבי שיף:

וצילום וידאו שבו המפגינים מגלגלים עגלת אשפה לעבר השוטרים באמצע הכביש שצילם נתי מאיר:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.