לשכת הליכוד החליטה: "למנוע מנתניהו מהלך מדיני"

לשכת הליכוד הצביעה ברוב מוחץ של 33 בעד ו-2 מתנגדים על הצעת החלטה שהביא להצבעה שבח שטרן , יו"ר המטה הלאומי בליכוד, בתחום המדיני

בצל האירועים האחרונים סביב הר הבית והפיגוע הרצחני בחלמיש, התכנסה אתמול בערב (יום ג') לשכת הליכוד, שבראשה עומד השר זאב אלקין, לישיבה באריאל שבשומרון.

לשכת הליכוד הצביעה ברוב מוחץ של 33 בעד ו-2 מתנגדים על הצעת החלטה שהביא להצבעה שבח שטרן , יו"ר המטה הלאומי בליכוד, בתחום המדיני.

ההחלטה מאזכרת את החלטת מרכז הליכוד משנת 2002 המתנגדת להקמת מדינה פלסטינית ממערב לירדן, ושאותה הוביל אז בנימין נתניהו מול ראש הממשלה דאז, אריאל שרון. ההחלטה קוראת לנבחרי הליכוד להתנגד בכל תוקף ליוזמות מדיניות, כגון הסעודית והצרפתית, שמטרתן חזרה לגבולות 67, עקירת יישובים, חלוקת ירושלים ושיבת פליטים.

עוד קוראת ההחלטה להפעיל מנופים על הרש"פ כדי למנוע את פעילותה בארגונים בינלאומיים כמו אונסקו ואו"מ. ההחלטה גם מציעה להיערך לקריסת הרש"פ ביום שאחרי אבו מאזן.

לשכת הליכוד, לפי חוקת הליכוד, מוסמכת לקיים דיונים ולקבל החלטות על עמדת המפלגה בתחום המדיני.

בקרוב צפוי כינוס של מרכז הליכוד על הצעת החלטה שהוגשה על ידי יותר מ- 800 חברי מרכז ליכוד מכל הארץ. הצעת ההחלטה מדברת בזכות החלת החוק הישראלי על ההתיישבות יהודית ביו"ש ובזכות בניה חופשית ביישובי יו"ש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.