"לשלוח פרחים לכל שוטר שהורג מחבל"(וידאו)

הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית קורא להעמיד לדין שוטרים או חיילים שמשאירים מחבלים חיים אחרי פיגוע, ולחלופין, לשלוח זרי פרחים לכל חייל או שוטר שהורג מחבל {הרב שמואל אליהו:}

הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית קורא להעמיד לדין שוטרים או חיילים שמשאירים מחבלים חיים אחרי פיגוע, ולחלופין, לשלוח זרי פרחים לכל חייל או שוטר שהורג מחבל.

מנגד, הרב סתיו קבע כי אסור לפגוע במחבל שכבר נוטל בזירת הפיגוע. "אחרי שתמה הפעולה, שהוא כבר אזוק וכבול ואין לו סכין- זאת דילמה קשה: מצד אחד, ממשלת ישראל יש לה ניסיונות עבר בו היא משחררת מחבלים בעסקאות היא מטילה עליהם עונשים קלים ולא חורצת את דינם למוות, ואדם שנקלע למקום אומר שהוא יהרוג אותו על מנת שלא יוכל להשתחרר בפעם הבאה. והדבר הזה אסור", טען.

הרב שמואל אליהו אמר, "רבני צהר שוכחים את ההלכה – ורק מעניין אותם איך אנחנו נראים בפני הגויים". "כשצריך לתת אומץ לחיילים להלחם ולהכות במחבלים הארורים הללו, הרב סתיו מתייצב לצד השמאל ואומר לא לירות במחבלים הרוצחים הללו. בשריפה בדומה הם הלכו להתנצל על הרצח כאילו יהודי רצח לפני שהתברר כלל אם זה יהודי. זה מצטלם טוב.

הרב אליהו הוסיף כי אינו קורא לפעול בניגוד לחוק אך כי "כמובן, צריך לחפש את הדרך החוקית ביותר בשביל לבער את הרע הזה מקרבנו". עוד כתב כי "רק אם ממש אין ברירה ויש פצצה מתקתקת. מותר להשאיר אותו חי, לחקור אותו ולשלוח אותו לגיהנום כמה שיותר מהר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.