לתושבי בני ברק נמאס: "או שיחליפו ראש עיר או שיחליפו תושבים"

מיום ליום הנעשה על הכבישים בתוך העיר בני ברק הופך ליותר ויותר בלתי נסבל .ישנן שעות,שהעיר הופכת לפקק אחד גדול ומושיע אין .
תושבי העיר, מרגישים שראש העיר נטש אותם והם לבד במערכה. { זבל ופקקים}

לאחרונה פורסם סקר, שלא הפתיע אף אחד תושבי העיר בני ברק. בסקר, נבחנה מידת שביעות הרצון של התושבים מניקיון העיר ,וממצב הגנים והפינות הירוקות. כצפוי, בני-ברק זכתה במקום הראשון והמפוקפק, של אי שביעות רצון תושביה. הן מהניקיון  והן מהיעדר גנים ופינות ירוקות בעיר.

"העיריה עסוקה בחלוקת שלל של כל קרקע פנויה לגורמי לחץ פוליטיים, ושוכחת שהעיר הזו נתברכה בילודה גדולה, וב"ה באימהות שחפצות לטייל ולשחק עם ילדיהם ", אומרת לנו מ.ש אימא לשישה ילדים, אשר מתוסכלת מכך שאין שום גינה באיזור מגוריה.

מצב הכבישים בעיר, מזכיר לא אחת מחנות פליטים,וכשמבקשים מהעיריה להגיע ולתקן בור שנפער ומסכן את הנוסעים בו לוקח זמן רב, עד לטיפול,תראה לי עוד עיר שכך נראים הכבישים שלה על מה הולכת הארנונה שלי"? שואל אלי.ב ומוותיקי העיר.

ואם לא די בכך, העיריה ממשיכה לאשר בניה נוספת למרות שאינה מסוגלת להכיל את הקיימת , כך נוצר מצב שחדשות לבקרים, ישנם רחובות מוצפים במי ביוב, מאחר והעומס המוטל על מערכות הביוב לא מסוגל לשאת את האוכלוסיה הגדלה והולכת. "ישנם רחובות אשר במוצאי שבתות וחג מוצפים במי ביוב וגורמים לסירחון אשר ממש בלתי נסבל לשאת אותו",היכן שאני גר {פרדס כץ} בכלל שכחו שגרים פה בני אדם,למה מתעקשים בכוח שנהיה תושבי בני ברק? תנו לנו להצטרף לרמת גן" אומר ע.ז

לאחרונה החלו התושבים המתוסכלים ממילא לשלם "אגרת שמירה" ,הובטח  לתושבי העיר שבזכות אותה "אגרת שמירה", ביטחונם האישי יעלה והעבריינות  תמוגר. לפי המתפרסם והמדווח ע"י התושבים ,לא זו בלבד שמעשי העבריינות ,הוונדליזם, והפריצות לבתים לא קטנה, אלא, עושה רושם שגדלה. וכשכבר עוצרים עבריין זה נעשה ע"י מי ממתנדבי "השומרים" שעושים עבודתם נאמנה ובהתנדבות מלאה למען הקהילה.

בעיר שתושביה כל כך לא מרוצים מתיפקודו של ראש העיר עצמו,מורמת לא פעם גבה מצד התושבים ובכירי עובדי העיריה  בכירים בעיריה כיצד הרב זייברט שובר שיאים חדשים בכמות הימים אשר הוא שוהה בחו"ל. "הרב זייברט הפך להיות ראש עיר מעופף, על פי כמות הטיסות לחו"ל ,לפעמים נדמה שהוא מבלה יותר זמן   בעיר לוד-{בגלל הסמיכות לשדה התעופה},מאשר בבני ברק" אומר לנו עובד בכיר בעיריה שמטעמים מובנים בחר ששמו לא יופיע.

. Photo by Yonatan Sindel/Flash90

"למעשה, המהפכה היחידה אותה ביצע הרב זייברט באדיקות, היתה פינוי המדרכות מסחורה והחזרת המדרכות להולכי הרגל, צעד מבורך בפני עצמו, אך מאז נעלמו עקבותיו, והתחושה הרווחת בעיר, שאין ראש עיר מכהן.

גם קמפיין הניקיון, שיצא בזמנו בזכות ה"נחמן " שישמור על העיר נקייה, והבטיח לתושבים שיזכו לעיר מסודרת ונקייה כערים הסמוכות לבני ברק ,כמו ר"ג וגבעתיים, נחל כישלון חרוץ כאשר הרי האשפה והליכלוך ברחובות, זועקים השמימה.

"היתה לו מחשבה טובה אך הביצוע נכשל" אומר לנו אחד מעובדי התברואה שעומל קשה מאוד לפרנסתו,"אנחנו עושים כמיטב יכולתינו ,אבל אסור לשכוח שגם התושבים אשמים במצב ,הכל מתחיל ונגמר גם בחינוך בבית,לפעמים התחושה היא שלניקיון בבית מחנכים, ולגבי המצב בחוץ -מחנכים שמותר לזרוק הכל על הריצפה והמדרכות, פשוט הפקר".

ואם לא די בכך,צרה חדשה פקדה את העיר בדמות עבודות הרכבת הקלה .

מיום ליום הנעשה על הכבישים בתוך העיר בני ברק הופך ליותר ויותר  בלתי נסבל .ישנן שעות,שהעיר הופכת לפקק אחד גדול ומושיע אין .
תושבי העיר, מרגישים שראש העיר נטש אותם והם לבד במערכה, כך על פי קבוצת הוואטסאפ הגדולה והמפורסמת "הבניברקים" בניהולו של העיתונאי איתי גדסי .

קבוצת "הבניברקים" ,מורכבת מתושבי העיר, ידועים יותר, וידועים פחות, אשר מטרתם אחת : "בני ברק" ,בקבוצה ,לא אחת מעבירים ביקורות על הנעשה בעיר ועל המחדלים, עוזרים אחד לשני בנושאים שונים, ונרתמים גם לפעילויות של חסד . בזמנו היה ניתן לראות בקבוצה גם עובדי עיריה בכירים וזוטרים, אך לאחר שהחלו המון ביקורות ותרעומות על תפקודו הלקוי של ראש העיר, העובדים קיבלו הוראה "מלמעלה" לעזוב באחת את הקבוצה.

לאחרונה החלו לחזור בד בבד עובדים, אשר מנסים בהחלט לסייע למצוקות ולמחדלים כאלו ואחרים .ביניהם מוזכר תמיד לטובה מנהל המוקד העירוני, אשר שש אלי קרב ותמיד נכון לעזור ולסייע בכל בעיה אשר צצה  ברחבי העיר ,הדבר הגיע לידי כך, שבקבוצה רואים בו "ראש העיר של הקבוצה" והוא הכתובת לכל בעיה וטענה , ולא חדלים מלשבח אותו על פעולותיו .

בקבוצת "הבני ברקים "החליטו לצאת למלחמה כנגד הפקרת העיר בנושא התנועה, נוכח עבודות הרכבת הקלה ,ולהחתים על עצומה את תושבי העיר,במידה והדבר לא יביא לידי כך שראש העיר יפעל. מדברים שם על השלב הבא, של החרפת המחאה בצורה שהעיר לא תשכח לעולם, וכמובן ע"פ אמצעים חוקיים וכשרים.

"ראש העיר פשוט מאוהב ברמזורים בכל צומת שהתנועה זורמת הוא מגיע ומעמיד רמזור רק כשהוא רואה שיצר פקק הוא הולך לדרכו"-כך אומר לנו ע.ס מחברי הקבוצה.

תושבים ממורמרים מלינים על המתרחש ואומרים :"חוסר המחשבה והזילזול בתושבים כבר עבר כל גבול ,אני חסיד גור ובפה מלא לא מתבייש לומר שראש העיר הזה אינו מייצג אותי ועושה לי רק רע "כך אמר א.ד

קבות "הבניברקים" החליטה לקום ולעשות מעשה ולהפסיק להסתפק בקיטורים .וממש בימים אלו מוחתמת עצומה  רבת משתתפים הקוראת לתושבים לחתום כמחאה על הפגיעה באיכות חייהם ,תוך התעלמות טוטאלית של ראש העיר ופקידיו מהמצב הבלתי נסבל של העיר. במידה והעצומה לא תעזור, מתכננים בקבוצה צעדי מחאה חריפים יותר, בכדי להחזיר לעיר את השקט והשלווה ומעט מאיכות החיים שזכאי לו כל תושב ותושבת.

העיתונאי ומנהל הקבוצה איתי גדסי מסר : "הבעיה היא לא סתמית, חסימת תנועה ורחובות ערב חג, מבלי לידע את הציבור- זהו דבר שאינו מתקבל בעליל,לא כך צריך לפעול בעיר מתוקנת,בנוסף, יש לתת את הדעת מה קורה בשעת חירום כשאמבולנס או מכבי אש צריכים להגיע ולהעניק עזרה כשכל העיר פקוקה? מי יתן את הדין על כך כשיהיו חלילה נפגעים? האם רק אז מישהו יתעורר כשיהיה מאוחר מדי"?

לזכותו של ראש העיר יאמר שמצב ניקיון העיר מאז ומעולם בבני ברק לא היה מזהיר,הכבישים מעולם לא תוכננו לשאת כמות כה רבה של רכבים,ולגבי הרכבת הקלה מן הסתם יכולת השפעתו די קטנה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זיינברט הוא ראש העיר שטס לחול הכי הרבה מה הפלא שאין לו זמן לנהל את העיר ולכן עבירות הבנייה והחגיגות נמשכות

  נתי |
  הגב
 2. בבני ברק סתם משלמים ארנונה אצלנו עד שאנחנו לא קוראים לפינוי זבל לא באים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • לא ברור מה פתאום עושים עוד רמזורים ועוד רמזורים ועוד רמזורים….
   מה נסגר אם יש בעיה שיעשו כיכרות אסל למה רמזוריםם????????????
   די לפקקים.
   מי שרוצה לדעת איך עושים שישאל את שר התחבורה מה עושים הוא יודע לעשות כמו שצריך

   מלאכי |
   הגב