לתינוק שיולד ניתן שם – עמיעד ישראל

התינוק מהפיגוע בעפרה מובא למנוחות: סבו של התינוק, חיים סילברכשטיין, ספד: "הוא זיכה רבבות מבני עמנו בלימוד תורה ובאהבת חינם. בנחישות הוא עיכב את החזרת נשמתו לקדוש ברוך הוא עד אשר הוריו הפצועים יפגשו אותו, יחבקו אותו וייפרדו ממנו"

הערב התקיימה הלוויתו של התינוק שיולד לאחר שאמו נפצעה בפיגוע ירי סמוך לעפרה ביום ראשון. לפני קבורתו, לתינוק שיולד בעקבות הפיגוע ניתן שם – עמיעד ישראל.

בהלוויתו השתתפו עשרות שבאו לחלוק כבוד אחרון.

יוסי דגן ראש המועצה אזורית שומרון ספד: "נקמת ילד קטן לא ברא השטן. השומרון איבד השנה 4 אנשים בפיגועי טרור. והיום אנחנו קוברים את החמישי תינוק בן יומו מול מי אנחנו עומדים. איזה אנשים שפלים. אנחנו לא נסתפק יותר בטיפול כירורגי של תפיסת המחבל. עד מתי. עד מתי יישפך דם יהודי. נמאס מהרפיסות אנחנו דורשים פעולות תגמול. *אנחנו דורשים ממך אדוני ראש הממשלה שתכריז עכשיו על בניית ישוב חדש ליד הישוב אלון מורה לזכר עמיעד ישראל התינוק הקטן. סמוך לישוב בו מתגוררים הוריו אנחנו נשבעים כאן שאנחנו ננקום את מותו של עמיעד ישראל. בבניה. בניה בניה. נצח ישראל לא ישקר".

הרב אליהו ספד: "התינוק הקטן ביותר שנרצח בידי מחבלים. מבחינתם כל זיק של חיים צריך לכבות אותו. מבחינתנו כל זיק של חיים הוא שמחה ואור. הלב של כל עם ישראל פעם עם הלב של התינוק הזה. אנחנו נמצאים פה בשם כל עם ישראל".

הרב רפאל איש רן סבו של התינוק ספד: "הבן יקיר לי. מאוד. אתה יקר לנו. מי נקרא יקר? בני ציון היקרים המסולאים בפז. אתה מבני ציון. אל תקרי בנייך אלא בונייך. בני ציון הם אלה שבונים את ארץ ישראל. ולא הספקת. אבל אין הרבה אנשים שחיו הרבה מאוד שהצליחו לאחד את עם ישראל כמוך. כולם זועקים תפילות בפני אבינו שבשמים. המסר שלנו הוא שמעט אור מסלק הרבה חושך. ועם הרבה אור שלך אנחנו נסלק את כל החושך שלהם. המסר שלנו ברור: אותנו לא ישברו. אנחנו בוכים נכון אבל אותנו לא ישברו. יהיו עוד בוני ציון והם יבנו את ציון את ירושלים את ארץ ישראל כולה. *בהלכה כתוב שצריך לתת שם לתינוק. וההורים שלך נתנו לך שם. עמיעד ישראל. והמשמעות שלו גדולה.עם ישראל פה לעולמי עולמים. לא נבוש לא נכלם בתורתנו במורשתנו באמונתנו".

חיים סילברסטיין סבו של התינוק ספד לו בדמעות: "התחתנתם רק לפני 9 חודשים. וכשהתבשרנו על ההריון איזו שמחה. נכד ראשון. נין ראשון. הדלקת נר שמיני שמחה אצל הורי עמיחי. ואז צרור יריות. השמחה נקטעה. אנחנו מכריזים כאן בלב ירושלים לאויבינו. לא תצליחו. לעולם לא תצליחו. אנחנו חזקים יותר מכם. אנחנו צודקים יותר מכם. אנחנו שייכים לכאן יותר מכם. אנחנו ננצח אתכם תינוקנו הרך ה יקום דמו. כבר עשה רבות בטרם מלאו לו 4 ימים. הוא איחד את עם ישראל בארץ ובעולם. שחיבק בתפילה בחסד ובאהבת חינם. ולבסוף כאן ועכשיו הוא מקיים מצוות ישוב ארץ ישראל בירתנו הנצחית".

אחיה התאום של שירה: שירה אמרה לי; "ברור לי שהסיבה שעמיעד בא לעולם היא כדי לאחד את עם ישראל"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.