אש בכותל המערבי: מאבטח ירה לעבר יהודי שצעק: "אללה אכבר"

תקרית ירי חריגה בכותל: מאבטח אזרחי ירה הבוקר (שישי) ברחבת הכותל  ביהודי בן 46 וגרם למותו. המאבטח, סיפר מאוחר יותר כי הגבר שששה באזור השירותים צעק "אללה אכבר" והוציא חפץ מכיסו- המאבטח לא המתין וירה בו למוות .

חובשי איחוד הצלה הגיעו ראשונים לזירת האירוע וניסו לבצע פעולות החייאה באדם.

דוד לף חובש מתנדב של 'איחוד הצלה' מספר: "הייתי יחד עם בני משפחתי ברחבת הכותל בטקס בר מצווה והנחת תפילין לפתע שמענו קולות ירי, חשתי למקום והתחלתי בפעולות החייאה תוך כדי שלמקום הצטרפו חובשים נוספים של איחוד הצלה מיחידת האופנולנסים, למרבה הצער נקבע מותו בזירה, המשטרה בודקת את הנסיבות".

ברקת בזירה: צילום דוברות "איחוד הצלה".   

המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

 לאחר מאמצי החייאה, נאלצו הפרמדיקים לקבוע את מותו של הבחור.

 זאבי חסד, פרמדיק של מד"א שהגיע לזירה, סיפר ל-nrg מעריב: "קיבלנו דיווח על פצוע ירי. כשהגענו למקום הבחנו בו שוכב ברחבת הכותל בשביל, המוביל לתא השירותים. הוא נורה במספר מקומות בגופו והיה נראה ללא רוח חיים. לצערי לא היה מה לעשות ונאלצנו לקבוע את מותו".

 דויד דהן, יו"ר הארגונים החברתיים בכנסת,סיפר: "אני מתפלל פה בכל בוקר ומכיר את ההרוג. מדובר בתמהוני שמתנדב בבית תמחוי של חב"ד בכותל. הוא ישב ברחבה וקרא עיתון. לאחר מכן הלך לשירותים והתחיל לקטר על המוסד, צעק 'המוסד האלה'. הוא ידוע ככזה, הולך ומדבר לעצמו, אנטי-ממסדי אולי גם משום שהוא מחוסר דיור". לדבריו, "פתאום מאזור השירותים שמעתי בין שבע לעשר יריות".

 רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ, אמר בתגובה "הרב נותן אמון במשטרה שתחקור את האירוע. ללא קשר לנסיבות, מקרה כזה הוא טרגדיה קשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.