מאבקי השבת • לפיד vs סער: "מה יקרה אם יפתחו מרכולים בבני ברק בשבת"?

שר האוצר, יאיר לפיד, מבקר הבוקר את החלטתו של השר סער בענין איסור פתיחת מרכולים בשבת: "מה אם שר פנים חילוני יחליט לפתוח מרכולים בבני ברק"? וגם: מה דעתו על שמירת השבת של השר סער?

המאבק על השבת: שר האוצר יאיר לפיד התייחס הבוקר להחלטתו של שר הפנים, גדעון סער, לאסור על פתיחת מרכולים בשבת, והביע התנגדות להחלטה: "מה אם שר פנים חילוני יחליט לפתוח מרכולים בבני ברק?! איזו מהומת אלו-הים היתה פורצת פה", תמה לפיד בראיון לרזי ברקאי ב'גלי צה"ל'.

בהתייחסו לעובדה שהשר סער התבסס על פסיקת בגצ בענין אמר לפיד: "בגצ ביקש ממועצת העיר לקבל החלטה מסודרת, אבל שר הפנים החליט לבטל אותה. זו טעות של שר הפנים ואני מקווה שהוא יחזור בו"

לפיד אמר עוד: "תל אביב זו עיר חילונית, כשאתה הולך ביום ראשון בכל עיר מערבית ואתה יכול לקנות דברים מסוימים".

השר לפיד אמר כי ינסה לשכנע את סער לחזור בו מההחלטה "אני ושר הפנים ביחסים ידידותיים ואנחנו נדבר על זה".

במענה לשאלה האם שמירת השבת של השר סער היא מטעמים פוליטיים, השיב לפיד בשלילה: "תמיד מחפשים ציניות. אם הוא שומר שבת וזה נעים לו זה בסדר גמור. יש משהו יפה בשמירת שבת. אני יודע מה זה להיות שר ואיזה מתחים יש בזה, ואם הוא החליט לעשות לעצמו שבת זה דבר יפה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה יקרה, מר לפיד, אם יאסרו על חרדים לקיים לעצמם באזורים שלהם תחבורה בהפרדה? ומה יקרה אם יחליטו לבתי ספר חרדיים בשכונתם את מי לקבל ואת מי לא? הדברים אכן קרו ועוד הרבה דברים בסגנון, לידיעתך שר הטוהר מר לפיד

  אבי חי |
  הגב
 2. לא יאומן!
  ולזו יקרא מדינה יהודית…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב