מאבק איתנים בין הליכוד לשי פירון מיש עתיד סביב תיק החינוך – ביש עתיד מאיימים: ללא החינוך נלך לבחירות. ומי דורש את ראשות ועדת הכספים?

המלחמה בין הליכוד ליש עתיד ניטשת במלוא העוצמה סביב תיק שר החינוך, בליכוד אומרים כי "ההתעקשות של נתניהו על תיק החינוך לסער היא גם צעד טקטי מבחינתו. תיק החינוך מעולם לא נחשב לתיק בכיר. רק המשא ומתן הנוכחי הפך אותו פתאום לאירוע משמעותי. לנתניהו אין עניין לשדרג את סער ולהפוך אותו לשר דומיננטי מדי לקראת קרבות הירושה על ראשות הליכוד. תיק החינוך הוא תיק מושלם מכל הבחינות".

מנגד ביש עתיד לא מוכנים לוותר על תיק החינוך עבור שי פירון ואומרים: "הליכוד מנהל קמפיין על ראשו של שי פירון. נעמוד על הרגליים האחוריות ונתעקש על התיק. אם יהיה צורך, נלך לבחירות".

גם ביש עתיד זועמים על הפרסום הבוקר (ג) בכל רשתות התקשורת נגד שי פירון ומאשימים את הליכוד בהפצתו לפני כעשור כשענה פירון באחד האתרים תשובה לשאלה האם מותר למכור בית לערבי: "כי אין למכור את הבית לערבי, ובעיקר כשיש בכך איסור של 'לא תחונם', ולמכור לערבים בית בעיקר לאור המאבק המתנהל בימים אלה הוא ממש בחזקת איסור".

שי פירון בעצמו כתב על כך בדף הפייסבוק: "יום קשה. מודה. זה לא נעים. בעיקר כשזה לא נכון. זה כואב, כי זה ניסיון לא ראוי; כי כולם יודעים מה עמדותי בשאלות מעין אלה. זה כואב, כי זה מראה עד כמה צריך לשפר את החיים הציבוריים. זה כואב, כי זה נמוך, כי זה רדוד. זה כואב, כי באתי להוסיף טוב, לתרום, לעשות הכל כדי שישראל תהיה מקום טוב יותר לכולם: ליהודים ולערבים, לדתיים ולחילוניים, לשמאל וימין.
זה כואב, כי חיפוש קטנטן היה מעלה את עמדותי בסוגיה – פשוט כי רק… לפני כשלוש שנים יצאתי נגד רבנים שפסקו כך…מאמץ קטן היה מגלה תמונת אמת. אבל למה זה חשוב כשמנהלים מאבק כל כוח ושררה? האם כוחנות מקדמת בחירה? תורמת?! זה כואב, כי פונים אלי יועצים ל'חפש' התבטאויות אצל אחרים והם לא יודעים שביום שאעשה את זה לא אוכל להסתכל על עצמי בראי, לא אוכל לחנך את תלמידי, לא אוכל להביט בעיניים של ילדי. אינני יודע מה תהיינה התוצאות, אבל היום התחזקתי בתודעת השליחות: לפעול לשיפור איכות החיים כאן, להקפיד בכבודו של כל אדם, להלחם בגזענות". כתב פירון.

בתוך כך פורסם כי הבית היהודי דורש לקבל לידיו את ראשות ועדת הכספים שהיתה עד כה אצל ליצמן, כפיצוי על צמצום מספר השרים שלהם בממשלה. זאת, למרות שראשות הוועדה היא אחת מדרישות היסוד של בת בריתה, יש עתיד. בבית היהודי החליטו לדרוש את הוועדה בעקבות ההחלטה לתת את תיק האוצר ללפיד ולא לבנט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.