המאגר הביומטרי: משמרת מחאה מול ביתו של השר דרעי

כ-15 איש הפגינו מול ביתו בירושלים של שר הפנים, אריה דרעי, במחאה על הכוונה לחייב את כל אזרחי ישראל להצטרף למאגר{הפגנה}

מדובר בפעם הראשונה מזה כשבע שנים שמתנגדי המאגר מקיימים פעילות בשטח, אחרי שבשנים האחרונות הם ניסו לסכל את הקמתו בעיקר בעבודה מול מחוקקים ומקבלי החלטות. פיילוט המאגר עתיד לפוג ב-28 בחודש, ובימים אלו דנים בכנסת בהצעת חוק שנועדה להפוך את פעילותו לקבועה ואת ההצטרפות אליו למחייבת. לפי ההצעה, שמקדם השר דרעי, המאגר יכיל תמונות פנים, כאשר טביעות אצבע יצורפו אליו כחלק מהוראת שעה לתקופה של חמש שנים.

Photo by Yossi Zamir/Flash90

מתנגדי המאגר מקווים שהפעילות הציבורית תסייע לגבש את ההתנגדות למאגר, ואומרים שהכמות הקטנה של המשתתפים היתה בדיוק המספר שאליו כיוונו לאירוע זה, שכונה על ידם משמרת מחאה ושלדבריהם לא נעשו מאמצים לקידומו מעבר לפרסום כמה פוסטים בפייסבוק.

לדברי המוחים : "אנחנו לא נגד השר דרעי, אלא מבקשים להזכיר לו שאת הצעד שהוא התחיל צריך להשלים. לא רק להתחיל להוציא טביעות אצבע מהמאגר אלא לבטל את כולו. זו משמרת מחאה שנועדה להזכיר לדרעי שצריך לסיים את המהלך, ואם צריך נהיה כאן עד שהאסימון ייפול. אני מרצוה מכל הפעילים שנמצאים כאן, מלווים אותנו בוועדות ומנהלים את המאבק כבר יותר מתשע שנים. זה המאבק ארוך ונחוש, ואין לנו שום אפשרות אלא להצליח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.