מאבק הילדים המיוחדים: הליכוד ולפיד נגד עיריית בני ברק

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ יואב קיש, הגיע הבוקר (א') לבקשת יו"ר הליכוד בבני ברק יעקב וידר, לביקור מיוחד בבית הספר לחינוך מיוחד "אוהל שרה". גם לפיד תוקף

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ יואב קיש, הגיע הבוקר (א') לבקשת יו"ר הליכוד בבני ברק יעקב וידר, לביקור מיוחד בבית הספר לחינוך מיוחד "אוהל שרה".

בשבוע שעבר, לאחר שראשי העירייה החליטו להעביר את המבנה לשימוש מוסד המקורב אליהם, נזרקו ילדי החינוך המיוחד בכוח מהמבנה התפתחו במקום עימותים בין פקחי עיריית בני ברק לבין הורי ילדי החינוך המיוחד שפונו מהמבנה למרות החלטת בית המשפט שהתיר להם להיות בו.

העירייה כזכור, לא כיבדה את החלטת בית המשפט והוציאה את הילדים המיוחדים מהבניין ברחוב הקישון, דבר שעורר זעם רב בקרב ההורים. פקחי העירייה נשלחו אל בית הספר, פינו את הילדים המיוחדים החוצה ונעלו את המקום. במקביל, מנופי ענק הובאו למקום כדי לסייע לפינוי החפצים מהמבנים.

כאמור, נענה הבוקר ח"כ יואב קיש (הליכוד), יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, המופקדת על העיריות והשלטון המקומי, לבקשת יעקב וידר, יו"ר הליכוד בבני ברק, העומד לצידם של ההורים והילדים המיוחדים, והגיע לביקור במוסד כדי לבחון כיצד לפתור את המשבר שנוצר בשל אטימות ראשי העיר.

במהלך הביקור פגש יו"ר ועדת הפנים ח"כ קיש את מנהלת בית הספר ואת ילדי החינוך המיוחד, נושא הקרוב מאוד לליבו של חבר הכנסת ולמענו הוא פועל ללא לאות.

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ יואב קיש מסר כי: "העובדה שילדים עם צרכים מיוחדים נמצאים בפינת הרחוב בהפגנה ולא בכיתות בית הספר זו שערורייה שאין כדוגמתה. חשוב שהעירייה תבין כי אי אפשר לזנוח את האוכלוסייה החלשה ביותר בעיר. בכוונתי לפנות עוד היום לראש העיר ובהמשך לשר הפנים על מנת למצוא פיתרון מיידי לילדים. במידה ולא נצליח נקיים דיון בוועדת הפנים שבראשותי בה נדרוש מהעירייה לספק תשובות ראויות. ילדי החינוך המיוחד הם אינם אזרחים סוג ב'. המראה הזה של ילדים מיוחדים ברחוב, הוא מראה בלתי נסבל."

יו"ר הליכוד בבני ברק, יעקב וידר, העומד לצד ההורים והילדים במאבקם ויזם את ביקורו של ח"כ קיש, אמר: "נמאס! שוב ושוב ושוב עסקני עיריית בני ברק דואגים למקורבים ולא לתושבים. הזדעזעתי מפניות ההורים שהגיעו אלי ואני מודה ליו"ר ועדת הפנים, ידידי ח"כ יואב קיש, על התגייסותו המיידית. אני מבטיח לילדים ולהורים – אנחנו איתכם."

גם יאיר לפיד תקף בפייסבוק את עיריית בני ברק: כל פתיחת שנה"ל לא שווה אם שולחים ילדים עם צרכים מיוחדים הביתה רק כי ליצמן החליט להחרים להם את הבניין. עיריית ב"ב פינתה 2 בתי"ס לצעירים עד גיל 21 עם מוגבלות ע"מ לייעד המבנה לגור והליטאים.

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.