מאומן עד המטוס: חזרתו של הרב ברלנד

מנהיג קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד עשה היסטוריה כאשר חזר לאחר שנות גלות לציון קברו של רבי נחמן. המשטרה המקומית מנעה ממתנגדי הרב להתעמת איתו. צפו

ב'שובו בנים' מגדירים בהצלחה את ביקורו ההיסטורי של הרב אליעזר ברלנד, שעבר באופן יחסי בשלום.

בשעה זו מנהיג קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד נחת באילת, לאחר שהמריא במטוס פרטי של חברת נתיבי ישראל,  לרב ברלנד התלוו: הגבאי, הרבנית ברלנד, בני מחלב, ועוד מספר מקורבים. משם יעשה הרב את דרכו לת"א.

על פי ההסכם שנחתם עם ועדת השחרורים עד השעה 18:00 יחזור הרב ברלנד למעצר בית בביתו ברחוב החומה השלישית בירושלים.

הרב ברלנד בראש השנה צילום – שמואל בוזלי ברסלב נייעס

ביקורו של הרב ברלנד עבר תחת אבטחה כבדה של המשטרה המקומית שמנעה ממתנגדי הרב להתעמת איתו, מולם ניצבו מאות מחסידיו ששרו בהתלהבות לאורך כל הביקור את 'אור זרוע לצדיק' – ובכך ניסו להשתיק את המוחים.

אתמול, הגיע הרב ברלנד לציון רבי נחמן באומן כשהוא מלווה בעשרות שוטרים אוקראינים. במהלך כניסתו לציון נשמעו קולות מחאה שהוסו על ידי תומכיו בשירת "אור זרוע לצדיק".

במהלך ראש השנה התפלל הרב ברלנד בקלויז הגדול של ברסלב, הוא כובד בעלייה לתורה, אולם חלק לא מבוטל נטשו את המניין בו השתתף – וזאת  במחאה על הכבוד שניתן לרב שהורשע במעשים חמורים כנגד נשים.

עסקני 'שובו בנים' ציינו כי מי שיכולים לרשום את ההצלחה על השקט היחסי – אלה אנשי צפת – קהילתו של הגה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג ששלח את בכירי קהילתו על מנת לגשר ולהביא להבנות והסכמים בין הקהילות.

האנשים שהיו עם הרב בימים האחרונים מספרים בהתלהבות ובהתפעלות על אדם בגיל שמונים במצב בריאותי רעוע שטולטל בצורה קשה עם דרמות לא פשוטות ולא ראו עליו שום צער או תרעומת רק התפלל ושר בכיסופים ממש כמו בסיפורים על הנסיעות שלו לאומן שלפני ארבעים וחמישים שנה בימי מסך הברזל.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כתב בלי דעת

  איזה כתבה שטחית וטפשית..להכשיר את השקרן ברלנד..

  ברסלב |
  הגב
 2. זקני ברסלב החרימו אותו על מעשי התועבה שבהם הוא הורשעה

  הודה והורשע על תקיפת נשים נשואות! על מה כל ההילה? בושנו ונכלמו שזו גאוות אתרינו.

  וכי אזלו ואין כותרות יותר חשובות ממנו ומטיוליו? |
  הגב