מאות הפגינו מול בית ראש הממשלה: ״די לשפיכות הדמים״

מפגינים השתתפו בהפגנת חירום מול בית ראש הממשלה בירושלים. מנגד, בעקבות הטבח הנוראי קיימה תנועת "אם תרצו" עצרת מחאה בנווה צוף (חלמיש) תחת הכותרת "גירוש עכשיו"

מפגינים השתתפו  (מוצש) בהפגנת חירום מול בית ראש הממשלה בירושלים נגד ההסלמה ושפיכות הדמים.  הם קראו להתנהלות אחראית, להפסקת האלימות, לעצירת ההסלמה, ולפתרון של סיום הכיבוש ושלום ישראלי-פלסטיני. ההפגנה היא יוזמה של תנועת עומדים ביחד, לוחמים לשלום, Free Jerusalem, מפלגת מרצ.

סוף פטישי, ממארגני ההפגנה וחבר הנהגה בתנועת עומדים ביחד אמר: "כואב לחשוב על כל המשפחות – ישראליות ופלסטיניות – שהצטרפו למעגל השכול אתמול לשווא. התבערה שהממשלה מנסה לגרור אותנו אליה לא תביא ביטחון לאף-אחד, אלא רק לעוד אלימות ועוד הרוגים. דווקא כשהלהבות מתחילות להשתולל, אנחנו עומדים ביחד ודורשים את הדבר היחיד שבאמת יבטיח חיים של ביטחון, עצמאות וצדק גם לישראלים וגם לפלסטינים – שלום.״

ח״כ תמר זנדברג (מרצ), אמרה בהפגנה נגד ההסלמה הערב בירושלים: ״סוף השבוע האחרון מראה בבירור שיש צורך חיוני להביא להרגעה מיידית במקום להמשיך ולדרדר את השטח לפני שייגבו עוד חיי אדם. אנחנו לא רוצים לשלוח חיילים, שוטרים ואזרחים למלחמת שלום המגנומטר ולכן הקריאה שלנו להנהגה היא לנהוג בחוכמה ולא להמשיך בהסלמה״

מנגד, בעקבות הטבח הנוראי מקיימת תנועת "אם תרצו" עצרת מחאה בנווה צוף (חלמיש) תחת הכותרת "גירוש עכשיו". תנועת אם תרצו יזמה הערב (מוצ"ש 22.7) עצרת מחאה בנווה צוף בעקבות הרצח הנוראי בליל שבת. בעצרת המחאה המתקיימת תחת הקריאה "גירוש עכשיו" בהשתתפות עשרות מפעילי התנועה מונפים שלטים עם הכיתוב "רצחת-גורשת".

מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג אמר בעצרת כי: "על ממשלת ישראל לגבש אסטרטגית נצחון נגד הטרור באופן מיידי. תחילתה בהודעה כי מעתה כל מחבל ומסייע ממשפחתו שידע, סייע או בירך על מעשה הרצח יגורש מיידית לאלתר לעזה."

פלג הדגיש עוד כי: "אסור למדינת ישראל לנהוג ביד רפה מול הטרור המתגבר. משלם המיסים לא צריך לשלם על אישפוזו החינם של המחבל ולא על החגיגה שהוא יזכה לה בכלא הישראלי.

זה הזמן להתנהלות חזקה ונחושה מול הטרור. זה הזמן להתנהג בנחישות ולהעביר מסר חד וברור' רצחת-גורשת."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.