מאות השתתפו ביום הפתוח לקורס האנימציה

במהלך היום הפתוח הציגו השותפים לפרויקט את הקורס המקצועי של 'סיעור מוחות' שבמסגרתו יוכשרו התלמידות לעבודה באולפני סנובול תוך סבסוד הלימודים והכול בפיקוח תורני * השותפים לפרויקט של הלימודים היוקרתיים ב'סיעור מוחות': עמותת תמך, מרכז כיוון, הרשות לפיתוח ירושלים ואולפני סנובול

הצלחה כבירה ליום הפתוח שקיים בית הספר 'סיעור מוחות' לקראת לימודי האנימציה בשיתוף התאגיד 'דיסני'. קורס האנימציה היוקרתי יתקיים בשיתוף פעולה בין בית הספר לעיצוב ותקשורת 'סיעור מוחות' לבין אולפני "סנובול" אולפני אנימציה הגדולים בארץ המייצגים את תאגיד האנימציה הענק 'דיסני' שמוביל את תעשיית האנימציה בעולם. הקורס מתקיים במסגרת פעילות "החממה המקצועית" של סיעור מוחות שהוקמה לצורך מציאת פתרונות תעסוקה לנשים חרדיות ובשיתוף עמותת תמך, מרכז כיוון והרשות לפיתוח ירושלים.
תוכנית הלימודים בקורס גובשה בשיתוף אולפני 'סנובול' ובסיומו של הקורס תוכלנה התלמידות שעמדו בדרישות הקורס להתקבל לעבודה המכובדת תוך שילוב בין פרנסה בכבוד והשתלבות בתאגיד הענק של עולם האנימציה של 'דיסני'. הקורס קיבל את ברכת הרבנים, וכמו כל הקורסים ב'סיעור מוחות' מתנהל ברוח ההלכה ובהתאמה השקפתית לבוגרות בית יעקב.
גב' מ. שרביט, מנהלת בית הספר למקצועות התקשורת והעיצוב 'סיעור מוחות', הציגה את הקורס היוקרתי בפני המשתתפות ואמרה כי "מדובר על פרויקט שעבדנו עליו במהלך שנה ויש בו הרבה מאד שותפים חשובים מאד. הגופים השותפים לפרויקט עשו מאמצים גדולים להגיע ליום הזה ונתנו בנו את אמונם, ואכן הנשים והנערות הרבות שהגיעו לכאן רק מסמנות את כח העבודה האיכותי והאלפים שעוד יגיעו בשערינו". שרביט הדגישה בפני ציבור המתעניינות כי "בקורס זה יש לכן על במה אחת את שלושת המרכיבים החשובים שזהו הלימודים בסיעור מוחות, מימון הלימודים ע"י תמך ומרכז כיוון והשתלבות בשוק העבודה באולפני סנובול. עמותת תמך היא השותפה המרכזית ויצאה מגדרה בעזרה יוצאת דופן לפרויקט זה שהיא רואה בו פריצת דרך ואפיק פרנסה מיוחד לנשים חרדיות.
הגב' מ. גרין מנהלת פרויקטים בעמותת תמך השותפה המרכזית במיזם, נציגתה של מנכלי"ת עמותת תמך ששהתה בחו"ל, נשאה אף היא דברים והציגה את פעילות העמותה. "עמותת תמך הוקמה ע"י פילנתרופיים חרדיים מחו"ל, העמותה שמה לעצמה מטרה לשלב נשים חרדיות בתעסוקה תוך מתן דגש לכך שמקום העבודה יותאם לאורח חייהן של נשים חרדיות ויפעל ע"פ גדרי ההלכה. תמך רואה חשיבות רבה בפרויקט ומייחלת שזו תהיה פריצת דרך חדשה לתחום תעסוקה איכותי. בנוסף ציינה כי "בית ספר סיעור מוחות נבחר להכשיר את התלמידות, לאחר בדיקה מקצועית מעמיקה".
מר יוני כהן מנכ"ל אולפני סנובול – אולפני אנימציה הגדולים בארץ ציין כי שאולפני סנובול מונה מאות עובדים בתל אביב, ירושלים וטורונטו, ומובילה את הפרויקטים הגדולים בעולם האנימציה. הוא ציין כי "יש ביקוש רב לעובדים אבל אין מספיק עובדים ולכן בנינו תוכנית ממוקדת לצרכי הפרויקטים, וזאת כדי שהבוגרות אכן יוכלו להשתלב בעבודה. מטרתנו בפרויקט זה שהוא חדשני וניסיוני, הוא לנסות לשלב קהל שעדיין לא עבד בתחום ולהכשיר אותו במדויק לצרכי השוק".
מר פיני גולדמן מנהל הכשרות והדרכות מרכז כיוון ציין כי הוא "מאד מתרגש לראות את ההיענות הרבה של ציבור הנשים שהגיעו ליום הפתוח. "חשוב לנו לקדם פרויקטים וזו היא מטרת המרכז, לקדם כמה שיותר את המגזר ולכוון אותו למה שהוא יכול ומסוגל. החזון שלנו היא הפרנסה שלכן. אנו מאמינים מאד בנשים החרדיות ויודעים שלהן אחריות ורצינות".
מר אודי בן דרוד סמנכ"ל כספים ופיתוח עסקי ברשות לפיתוח ירושלים ציין כי הרל"י רואה חשיבות רבה לתת צ'אנס לנשים חרדיות להביא פרנסה מכובדת לביתן. מר אברי פולצ'ק מנהל מחלקה פדגוגית במשרד הכלכלה אמר כי הוא מתרגש לראות את כמות ההתעניינות הרבה בקורס, גם בקרב נשים שאין להן כיום כל ידע בתחום. "אפעל לכך שתוכלנה לקבל את השוברים של משרד הכלכלה ולהשתלב בתחום".
לאחר הצגת הפרויקט יצאו המתעניינות לסיור באולפני סנובול בשכונת גבעת שאול שם צפו מקרוב בתעשיית האנימציה, תוך שהוצגו בפניהן הדגמות מעשיות והסבר על תהליך העבודה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.