מאות התפללו הלילה בקבר יוסף בשכם

המתפללים, בהם הגר"מ גרוס, לוו ע"י כוחות גבעתי הפועלים בגיזרה. "מרגש ועצוב", מספר ל'קוקר' אחד המשתתפים {לראשונה מאז ההצתה}

"מרגש ועצוב": לראשונה מאז הצתת קבר יוסף שבשכם לפני כחודשיים נכנסו הלילה ארבעה אוטובוסים של מתפללים יהודים אשר ביקשו להגיע לקבר. המתפללים לוו בקפדנות ע"י כוח גבעתי שפועל בגיזרה.

בין המתפללים בלט הגר"מ גרוס שנוהג לפקוד את המקום מפעם לפעם.

"זה מרגש מצד אחד ועצוב מצד שני", מספר ל'קוקר' דוד, חסיד ברסלב מירושלים שהשתתף גם הוא בתפילה. "מרגש בגלל ששוב היינו בציון הקדוש, עצוב – בגלל מראות ההרס שעדיין נותרו בחלקים מסויימים".

יצוין כי גם אנשי תחזוקה מטעם המועצה האזורית שומרות נכנסו לקבר ושיפצו בו מקומות חלקים נוספים.

כזכור, לפני כחודשיים הציתו פורעים פלסטינים את המתחם הקדוש בשכם. מאז ההצתה כוחות הביטחון לא אישרו כניסה של ישראלים במקום. למרות זאת נרשמו מספר כניסות פיראטיות ע"י חסידי ברסלב שביקשו – בין היתר – לשפץ את המקום באופן עצמאי, זאת לאחר שהרב אליעזר ברלנד קרא להם – ממקום מושבו בדרום אפריקה – לפעול בענין.

"כולם יקחו דליים של סיד, יסעו מוצאי שבת יהיו שם בשתיים בלילה, ימלאו את האוטו בדליים של סיד, סיד יבש ומיכלי מים, ומיד יערבבו את הסיד עם המים ויתחילו לסייד. שיצאו ארבע חמש מכוניות ויסיידו את הקבר מחדש, יקחו כפפות והכל", אמר הרב ברלנד בהקלטה שפורסמה בקרב אנשי קהילתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.