מאות מלווים את הנגיד הר' משה רייך ז"ל: "אדם שכולו טוב"

מאות מלווים למנוחות את הנגיד ואיש החסד הרב משה רייך ז"ל שהלך הבוקר (רביעי)בפתע לעולמו. דרעי התייפח: "גדולי הדור כואבים. היית איש חסד"

מאות מלווים למנוחות את הנגיד ואיש החסד הרב משה רייך ז"ל שהלך הבוקר (רביעי)בפתע לעולמו לאחר שאושפז בבית החולים זיו בצפת.

בהלוויה משתתף גם יו"ר שס אריה דרעי שהיה ידיד נפשו של רייך. דרעי התייפח בעת שספד לו: "היית קשור לגדולי וצדיקי הדור, לאדמו"ר מקלויזנבורג זצ"ל, למרן הרב עובדיה יוסף שאהב אותך כמו בן. עם ישראל זקוק לישועה גדולה וניסים גדולים. אתה מליץ יושר". .

"כמה יתומים, כמה אלמנות כמה הכנסות כלה", המשיך דרעי וספד, " כמה מסירות לפרנס את המשפחות של היהודים שלנו כמה זה היה חשוב לך זה לא היה עסק זה היה מצוות הצדקה הכי גדולה".

גם המועמד לראשות העיר צפת וחבר מועצת העיר אליעזר לזר ספד לחברו הטוב הנגיד ואיש החסד רבי משה רייך זצ"ל: "משה היה אדם שכל כולו טוב. אהב את כולם ותמיד בחר לראות את הטוב שבכל אדם ולהסתכל על הצדדים החיובים שבכל דבר. התבונה הרבה שלו וההבנה העמוקה שגילה בכל תחום, הביאו רבים לפתחו ליטול עצה ממנו אשר תמיד התבררה כעצה הנכונה ביותר. על מעשי החסד העצומים שלו למען עם ישראל והתרומה הגדולה שלו למען הצלחת העיר צפת ולרווחת תושביה אפשר לדבר שנים ארוכות, וגם זה לא יספיק. תחסר לנו מאוד, לנצח נזכור אותך ופועליך הרב יהיו חקוקים על ליבנו תמיד".

כזכור, הבוקר נפטר הנגיד ואיש החסד הרב משה רייך, כשהוא בן 65 בלבד. הרב רייך ז"ל היה ידוע כאחד מחסידיו המקורבים של האדמו"ר מצאנז שליט"א. הבוקר הוא נפטר, כאמור, זאת אחרי שאושפז אמש בבית החולים זיו בצפת, בה שהה בשבוע האחרון.

אלימלך גרסטל, עיתונאי תושב צפת, מספר ל'אקטואליק': "הייתי אצלו עוד בשבת האחרונה בצפת. יש לו בית ליד בית הכנסת צאנז בעיר. ישבנו ודיברנו סיפורים על העיר צפת, וגם קצת פוליטיקה ודברי תורה. הוא היה איש חסד גדול והיה תורם למשפחות מעוטות יכולת, בצנעה, בלי הרבה רעש. בכל חג הוא היה תורם למשפחות רבות בלי פרסום ורעש. לי אישית עזר בכמה דברים שהייתי צריך שיעזור לי. צפת החרדית בהלם כעת".

רייך היה גם זה שיזם את קרית צאנז בטבריה, פרויקט עם מאות דירות עבור חסידי צאנז, שהגיעו להתגורר בשיכון ד' בטבריה. הוא גם עזר במימון של הרכישה ןהיה מתומכי המוסדות בעיר.

רייך היה גם מקורב למרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל והיה מגיע אליו הרבה להתברך ולהתייעץ.

כזכור, רייך גם נחשב במשך שנים לאחד האנשים הקרובים ליו"ר ש"ס אריה דרעי, והם חברים טובים שנים רבות – גם בזמן שדרעי היה מחוץ לפוליטיקה. בזמנו שמו גם עלה בקשה לפרשייה בה הורשע דרעי.

הבוקר מצבו הדרדר בבית החולים זיו בצפת, והוא החזיר את נשמתו לבוראה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.