מאות נערות חרדיות קיפצו על אומגות, בנג'י

יחליפו כוח: ביוזמת מחלקת ספורט חרדי בעיריית י-ם:מאות נערות השתתפו ביום פעילות מאתגר וסדנאות שטח

הצלחה רבה ליום המיוחד שנערך על ידי המחלקה לספורט חרדי  בעיריית ירושלים, ביער עמינדב לנערות בגילאי ו'-ח'. במהלכו השתתפו- 1,250 נערות, שנהנו ממגוון תחנות ספורט אתגריות וסדנאות שטח ייחודיות . בין היתר, אומגות, מקפצות בנג'י פארק חבלים ואומגות, דראמס וטרמפולינות, סדנאות בישול בריא בטבע, , משחקי כדור ופעילויות ספורט מגוונות, פעילות אירובית, סדנאות אומנות בטבע ויצירה, מעמד הפרשת חלה, אפיית פיתות בריאות, סדנאות לקליעת סלים ומנדלות מעוטרות.

הורים ומחנכים רבים התקשרו להודות על השירות הנפלא המוציא את בנותיהן מהשגרה ומאפשר להן הנאה צרופה מפעילות בריאה . הרכזות הודו למנהלת מחלקת אגף הספורט חרדי הגב' דגנית פחימא ולצוות המחלקה על היום המיוחד שבו הושקעו מחשבה ומאמצים רבים התחנות האתגריות הותאמו לאופי הבנות וצרכיהן. "היוזמה לעריכת יום שכזה בחופשת הקיץ במקום עם נוף מרהיב, מרחבים ושמש מבריאה, פתחה לבנות את החופש בטעם טוב. כל יום הכיף המהנה הזה נעשה תוך כדי הקפדה יתרה על כל כללי ההשקפה והצניעות בפיקוח מורות ומחנכות מנוסות. הורים רבים ציינו לשבח את העובדה כי סוף סוף בנות בית יעקב זוכות לשירות איכותי ברמה גבוהה וראויה.

יום הכיף המיוחד שנערך, הינו נדבך נוסף של עשייה ברוכה הנערכת ע"י מחלקת הספורט חרדי בעיריית ירושלים הפועלת רבות להחדרת המודעות לאורח חיים בריא בקרב האוכלוסייה החרדית בכל שכונות העיר, במהלך כל ימות השנה, ובפרט בתקופת בין הזמנים.

חבר מועצת העיר ירושלים ומחזיק תיק הספורט חרדי מיכאל מלכיאלי: "כנציגי ציבור אנו שוקדים כל העת על הרחבת שלל הפעילויות הבריאות, המעניינות והמאתגרות עבור כלל הציבור החרדי. לתושבים החרדים של העיר מגיע גם מן דין ולא לפנים משורת הדין ליהנות משלל אירועים ופרויקטים מאתגרים המתאימים לאורח חייהם עליהם חונכו מזה דורי דורות".

מלכיאלי ביקש להודות לראש עיריית ירושלים מר ניר ברקת, על רגישותו, הבנתו ותמיכתו האיתנה במחלקת ספורט חרדי מתוך ראיה רחבה כי התושבים החרדים ראויים לפעילות גופנית מבריאה כשאר התושבים, בכלים ובתנאים הנדרשים להם לצורך כך.

מנהלת המחלקה הגב' דגנית פחימא מסכמת בסיפוק רב":  "אירוע זה הסתיים בסייעתא דשמיא ב-% 0 התייבשויות, %0-פציעות,99% הנאה של הבנות, ופתח בהצלחה רבה את מגוון פעילויות הקיץ אותן תעניק בעז"ה המחלקה לספורט חרדי בקיץ הקרוב".  הגב' פחימא מספרת נתון מעניין, שמידי יום זורמות לשולחנה אין ספור תגובות ובקשות להגדלת פעילות  – המודעות הציבורית לחשיבות הפעילות הגופנית והמזור שהיא מביאה עימה, הפכו לעניין מהותי שאנשים למדו כי בריאותם תלויה בכך- הפרויקטים והפעילויות המבוצעים על ידי המחלקה הינם מודל לחיקוי, מודל המוכיח כי ניתן לשלב פעילות של אורח חיים בריא עם חיי תורה, ויש לציין כי קיבלנו בשנה האחרונה אין ספור פניות מרשויות מקומיות חרדיות שונות המבקשות ללמוד את הפרטים על הפרויקטים , ולהעתיק את הפעילויות לרווחת תושביהן, מציינת פחימא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.