מאות צווי מעצר הוצאו לבני-ישיבות • צה"ל: אין כל שינוי במדיניות האכיפה

עם ביטולו של חוק טל, בעצם תם לו נושא דיחוי בני הישיבות משירות בצבא, ואין כל מעמד חוקי שמסדיר, לפחות בינתיים, את אי-שירותם של בני הישיבות בצבא.

גדולי ישראל ומנהיגי הדור קבעו כי על בני הישיבות ללכת ללשכות הצבא בעת שהם נקראים, אך לא לחתום על שום מסמך, אולם בני ישיבות שנשמעו למרן הגר"ש אויערבאך וגדולי ישראל אחרים שטענו כי אסור לבני הישיבות אף להתייצב ללשכות הגיוס, ואכן לא התייצבו לאחר צו הגיוס הראשון, 'זכו' לקבל צווי מעצר, ומדובר על מאות בני ישיבות כאלה.

לפי החוק, שלוש התראות מתקבלות אל בית אותו אחד שלא הגיע ללשכה, ואז מוצא נגדו צו מעצר. מי שאמורה לאכוף את הצווים הללו היא המשטרה, אך גורמים בצה"ל הבהירו כי המשטרה לא תאכוף את הצווים הללו באשר לבני הישיבות.

דובר צה"ל אמר בתגובה כי "כללי ההתייצבות להליכי המיון לצה"ל מעוגנים בחוק שירות הביטחון, וככל חוק, יעשו הרשויות הרלוונטיות לאכיפתו ולמיצוי הדין עם מפיריו. מלש"ב אשר לא משתף פעולה עם לשכת הגיוס מקבל עדכון לפיו אם ימשיך בדרך זו, ידווח למשטרה כי האדם פועל בניגוד לחוק. הצווים אינם מוצאים לישיבות אלא לאנשים פרטניים שלא שיתפו פעולה עם הליך ההכנות לשירות, ואין כל שינוי במדיניות האכיפה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.