מאות רבנים ומורי הוראה בכינוס עם רופאי הדסה

באירוע שהתקיים ע"י ארגון 'בוני עולם' ובשיתוף 'הדסה' התקיים רב שיח מקצועי עם בכירי הרופאים המומחים בתחום רפואת הנשים שליבנו יחד עם הרבנים את נושאי הרפואה וההלכה בצורה מקצועית אורח הכבוד היה הגאון הגדול ראש בית המדרש להלכה בהתיישבות הרה"ג ר' יוסף אפרתי שליט"א שנשא את הנאום המרכזי

 

מאות רבנים, דיינים ומורי הוראה השתתפו בכנס עיון שנתי לרפואה והלכה שערך ארגון 'בוני עולם' בשיתוף המרכז הרפואי הדסה בירושלים. הכנס שהתקיים בת"ת סאטמר בירושלים משך אליו רבנים דיינים ומורי הוראה שהגיעו להחכים בידע רפואי – הלכתי שיאפשר להם את מלוא המידע הרלוונטי בבואם לפסוק הלכה בישראל. את הכינוס השנתי פיאר אורח הכבוד שנשא את הנאום המרכזי ראש בית המדרש להלכה בהתיישבות הרה"ג ר' יוסף אפרתי שליט"א.

בכינוס השתתפו רבנים פוסקים, ובהם דיינים בבתי-דין צדק, מורי הוראה, רבני בתי חולים ורבני קהילות אשר השתתפו במפגש שהוקדש לרב-שיח עם שורה של רופאים מומחים, בעלי מוניטין בארץ ובעולם, בתחום רפואת נשים תוך הצגת מחקרים וחידושים בעולם הרפואה ושילובם עם ההלכה הצרופה.

במרכז רעיון הכינוס אשר חיבר את שני הגופים הגדולים, 'הדסה' המרכז את הידע הרפואי ע"י צוות מומחים הפועלים בבתי החולים שלו בעין כרם ובהר הצופים ואת ארגון 'בוני עולם', הארגון היהודי הגדול בעולם העוזר לחשוכי ילדים, עמדה העובדה כי יש לדון ולהתעדכן במגוון החידושים הטכנולוגיים והרפואיים בזווית ההלכתית. לשם כך, נבחרו מיטב המומחים מהשורה הראשונה בעולם הרפואה בכדי שיציגו את השינויים בתחום ויענו לשאלות הרבנים והמו"צים בנושאים המצריכים בירור-  פרופ' שמחה יגל מנהל אגף נשים ויולדות- המרכז הרפואי 'הדסה' , פרופ' אריה הורוביץ מנהל יחידת הפריה החוץ גופית- המרכז הרפואי הדסה, ובכירי הרופאים- פרופ׳ גיל ליבוביץ, פרופ'  יגאל ששון, ד״ר טל עימבר, ד"ר מוני שובי, ד״ר טל ציון, ד״ר גיא הידש.

מנהל בית החולים 'הדסה עין כרם' הפרופ' יורם ויס שכובד לשאת דברים: " אני שמח על השותפות בין הדסה לארגון 'בוני עולם'- שותפות שחשובה לנו. אנחנו נמצאים בתקופה של בנייה ופריחה. בהדסה, התפיסה מעל 100 אחוז. אנחנו עמלים על הרחבת בית החולים לטובת המתרפאים, והלב תמיד פתוח לשמוע לשפר את השירות הרפואי".

את המשא המרכזי, נשא הגאון הגדול הרה"ג ר' יוסף אפרתי שליט"א בדבריו ציין לשבח את ארגון 'בוני עולם'  באומרו כי הוא ממושמע לגדו"י מכל החוגים, אלפי משפחות נעזרים בו ונתמכים בו בייעוץ רפואי ומקצועי. אני נרגש לעמוד כאן לברך אותם, לתמוך ולחזק את הנהלת הארגון שימשיכו במעשיהם המבורכים, כמו"כ הודה וחיזק את הנהלת 'הדסה' שנרתמה למען הערב המבורך ואמר כי הדסה התאימה את עצמה למגזר החרדי, בזכות פועלו של רב המרכז הרפואי הרב משה קליין.

דברי ברכה לכל המשתתפים, נשא הרב משה קליין רב המרכז הרפואי הדסה, שציין כי מלבד המקצוענות הגדולה בה פועלים כל הרופאים והמטפלים, הרי שבבתי החולים של 'הדסה' מתחוללת מהפכה של ממש בכל הנוגע לצורכי הציבור הדתי והחרדי, דוגמת השבת, הכשרות, טומאת הכוהנים, וכו'. "הובלתי את המהפכה בגיבוי מלא מצד הנהלת הדסה, מתוך הבנה שאנו משרתים ציבור גדול של יהודים שומרי מצוות ברחבי ירושלים רבתי, ולכן יש צורך לתת להם מענה רפואי מתוך הבנה לכל צרכיהם".

בשם הנהלת 'בוני עולם' נשא דברים הרב אליקים לבנון: "חייבים כאן להזכיר הכרת הטוב למייסד הארגון הרב שלמה בוכנר והרב ברוך הלפרין מראשי הארגון שבזכותם הארגון עוזר ומסייע לאלפי משפחות בשנה ובסיוע שלהם יצא הכנס לפועל". כמו"כ הודה לרב המרכז הרפואי הדסה הרב משה קליין על תרומתו הגדולה  לכנס, וכן לרופאים ליועצים שנתנו כלים בכנס להמשך הפעילות.

במהלך הכינוס התקיים דיון על סוגיות רפואיות מגוונות נוספות ובהם בתחומים; רפואה תומכת, נוירולוגיה, רפואת נשים, שבץ מוחי, קרדיולוגיה פולשנית אורולוגית ילדים, רפואת פגים ועוד. כינוס שנתי זה התקיים כחלק מפעילות ארגון 'בוני עולם' שבייסודו של הרב שלמה בוכנר, להעמקת שיתופי הפעולה בין הרבנים ומורי ההוראה לבכירי הרופאים והצגת המחקרים העדכניים בתחומי הרפואה.

רבנים ומו"צים פנו לאחר הכנס להנהלת המרכז הרפואי 'הדסה' וארגון 'בוני עולם' והודו להם על שנטלו על עצמם לארגן ערב מקצועי וייחודי זה שהעשיר אותם בכלים נחוצים וחשובים לטובת הפונים הרבים הצריכים עזרה ברפואה והלכה. הבקשה שהייתה משותפת לכל המשתתפים שנטלו חלק הייתה ליזום מפגשים נוספים בתדירות גבוהה, דבר שיגדיל את החיבור בין הרבנים היושבים על מדין לבין הרופאים.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.