מאות שוטרים פינו את מתנחלי "בית המריבה" (וידאו)

מג"ב ומשטרה פינו הבוקר (שישי) בכוח את עשרות המתיישבים היהודים מבתי המריבה בחברון שנקנו על ידי היהודים כדת וכדין.

המתיישבים סרבו להתפנות מרצון אך לא נרשמו עימותים בינם לבין כוחות הביטחון. { זעם בימין }

כוחות גדולים של  מג"ב ומשטרה פינו הבוקר (שישי) בכוח את עשרות המתיישבים היהודים מבתי המריבה בחברון שנקנו על ידי היהודים כדת וכדין.

המתיישבים סרבו להתפנות מרצון אך לא נרשמו עימותים בינם לבין כוחות הביטחון.

"תושבי בית לאה ובית רחל מצרים על ההתעקשות של שר הביטחון למהר ולפנותם מהבתים שנרכשו כראוי, וזאת למרות תמיכה מקיר לקיר שלחברי ממשלה רבים", מסרו המתנחלים. "אנו קוראים לשר לבוא ולהווכח על אמיתות המסמכים, ולהצטרף אלינו בשמחת ארץ ישראל".

צפו בכתבה על בית המריבה באדיבות רשת

ועד מתיישבי חברון מסר כי "הממשלה ממשיכה במדיניות חמורה ואנטי אנושית ומונעת מיהודים כל אפשרות לפיתוח היישוב בחברון". בוועד הוסיפו: "הפינוי הוא צעד דרקוני ואנטי דמוקרטי, מהווה פשיטת רגל מוסרית, ציונית ובטחונית, ומעניק רוח גבית לטרור. אנו דורשים מהממשלה לעשות חשבון נפש ולשנות את המדיניות העויינת והאנטי ציונית בחברון ובארץ כולה".

למרות שלטון הימין, דווקא בוגי עילון מיישם את מדניות השמאל ומפנה את המתיישבים, גורם ביטחוני הבהיר קודם  כי "לא מן הנמנע שהמבנים יפונו מיושביהם".

אמש נפגשו אנשי העמותה שרכשה את הבתים – "הרחיבי מקום אוהלך" – עם המנהל האזרחי ונציגי משרד הביטחון והציגו בפניהם את המסמכים שלדבריהם מאשרים כי הרכישה בוצעה כדין. הגורם הביטחוני הבהיר כי מדובר בהליך שאינו מקובל: גם אם הבתים נרכשו כדין, יש צורך בהסדרת רישום ואישור עסקה, תיאום ביטחוני ומדיני. מכיוון ששלושת התנאים לא הושגו, סביר להניח שהבתים יפונו.

 

הבתים החדשים נמצאים במרחק לא רב ממנו כמובלעת בתוך הצד הערבי של העיר, ובין שני הבתים מתגוררת משפחה פלסטינית. השטח כולל מספר דירות, חנויות ומחסנים בהיקף של מאות מטרים, שנמצאים על הציר שמחבר בין מערת המכפלה לשכונת אברהם אבינו. העמותה טוענת שרכשה את המבנים כדין בשנת 2012 מפלסטיני תושב חברון.

במקביל,  עשרות פלסטינים החלו ליידות אבנים לעבר הכוחות. המפגינים הערבים טענו כי הבתים, הסמוכים למערת המכפלה, נקנו שלא כדין. לעומת זאת, הרוכשים היהודים הצהירו כי הרכישה בוצעה על פי החוק. לדברי ראשי העמותה, הם בחרו להמתין עם האכלוס כדי לאפשר המשך משא ומתן על רכישת נכסים נוספים, אולם לדבריהם הוא החליט לעצור את הה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.