מאזדה 3 – כלי הרכב האהוב על הישראלים

 

צעירים רבים אשר החלו לנהוג בשנים האחרונות ברכב של ההורים או ברכב שהוריהם קנו להם, או כזה שהם רכשו לעצמם, לא יודעים בוודאי שעד לפני שנים לא מעטות, מספר כלי הרכב על הכבישים בישראל היה יחסית נמוך, בוודאי ביחס למדינות המערב. הדבר נבע הן מהעובדה שרמת החיים בישראל לא אפשרה לכל משפחה להחזיק רכב, שלא נדבר על שני כלי רכב במקביל, וכן עד שנות התשעים חברות רכב רבות סירבו למכור את הדגמים שלהן בארץ, עקב החרם הערבי. בשנות התשעים בעקבות פרוץ תהליך השלום, החלו חברות רבות להיכנס לארץ ולמכור את כלי הרכב שלהן.

אחת מאותן חברות, היא מאזדה, החברה היפאנית מהבולטות בחברות הרכב בעולם. כיום זה נראה טבעי שבכבישי ישראל אפשר לראות רכבים של חברה זו, אך כאמור בעבר זה לא היה כך. בעבר היפאניות הבולטות שנמכרו בישראל היו סובארו וסוזוקי.

מאזדה 3, היא הרכב הבולט של החברה אשר נמכר בישראל זה למעלה מעשור, דגם זה הפך להיות אחד מכלי הרכב הבולטים בישראל, בין היתר בזכות העובדה שבעשור הראשון של שנות האלפיים חברות עסקיות רבות ביצעו עסקאות ליסינג במסגרתן הן שכרו דגם זה עבור העובדים שלהן. במשך הזמן הפך דגם זה גם לפופולארי בקרב משפחות רבות, שכן מדובר ברכב רחב וגדול, עם תא מטען שמאפשר להכניס עגלת תינוק וציוד אחר. ברכב עצמו, במושב האחורי יכולים לשבת 3 אנשים בצורה מרווחת, וכן ניתן לחבר שם גם כיסאות לילדים במידת הצורך.

כיצד רוכשים מאזדה 3 בצורה חכמה

מאזדה 3, כאמור, היא מהדגמים הבולטים כיום בישראל, והיא נמצאת כבר מספר שנים, גבוה במצעד המכירות השנתי של כלי רכב הן למשפחה והן לעסקים. חברות ליסינג רבות מוכרות את הרכב, הן כאפשרות לרכוש דגם חדש והן כאפשרות לרכוש דגם משומש.

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים מבקשים לרכוש מאזדה 3 וכלי רכב אחרים במסדרת עסקאות ליסינג. עסקאות אלו מאפשרות לרכוש את הרכב בתשלומים חודשיים למשך מספר שנים, מה שמקל מאוד על הרכישה. מדובר על עסקאות מימון, במהלכן הרוכש מקבל מימון מהחברה על מנת לרכוש את הרכב, הוא משלם לה בעזרת הון עצמי, חלק מהסכום בשלב הראשון, ולאחר מכן כל חודש, הוא משלם לה סכום כספי מוסכם עם ריבית.

החברות שמוכרות דגם מאזדה 3 ודגמים אחרים, הן חברות ליסינג כאמור, אך גם חברות השכרת רכב אשר מוכנות למכור כלי רכב בדגמים ישנים וחדשים אשר ברשותם. מן הסתם, יותר נכון (ויותר יקר) לרכוש רכב חדש מאשר רכב ישן, אשר יש עליו קילומטראז' מסוים. לכן צריך לעשות את השיקול, כשמצד אחד איכות הרכב, בפרט שמדובר במאזדה 3, ומצד שני, הנתונים הסובייקטיבים שלו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.