"מאז שרה שנירר לא קמה אישה שעזרה לחרדים כמו איילת שקד"

הפרשן לענייני חרדים של ערוץ 10, אבישי בן חיים, מנמק הבוקר בפוסט ארוך בעמוד הפייסבוק שלו מדוע חוק הגיוס החדש הוא בבחינת מציאה של ממש.

"ביקשו ממני אישי ציבור חרדים להפסיק לומר שחוק הגיוס החדש לא רע לחרדים, כי זה מזיק להם.

אז אני רוצה להסביר עד כמה החוק החדש לא רק לא מזיק, אלא טוב לחרדים" כותב בן-חיים, לדבריו, יש שלש נקודות מרכזיות בחוק שמסבירות עד כמה הוא משרת את האינטרסים החרדים.

"א. הפוליטיקה החרדית, בעיקר בנושא הגיוס, עובדת על להרוויח זמן. חוק טל הרוויח להם 15 שנה מאז 1999. אפשר להעריך בזהירות שהחוק החדש ירוויח להם נגיד עשר שנים עד שהחילונים יתפסו את הראש ויגידו "יואו, מה עשינו, צריך חוק חדש", אלא אם החרדים יחליטו לפני כן לדפוק את החוק במטרה לבנות זהות מתוך עימות עם הישראליות. עוד עשר שנים החרדים בדרך הטבע ובסיוע החוק (ראו להלן) אמורים להיות חזקים וגדולים יותר דמוגראפית ואם עכשיו לא מסוגלים לגייס אותם, אז בכלל מי ייגע בהם.

ב. החוק לא רק שלא מגייס חרדים מהזרם המרכזי, הוא גם עוזר לחברה החרדית להתמודד עם משברים. כך למשל משבר הדור השני של בני בעלי התשובה ובכלל הוביל למצב שבו יש אין ספור בני נוער שנוטשים את החרדיותמה שהולך לקרות זה שצה"ל הולך לאסוף את החבר'ה הללו מרחובות השכונות החרדיות, להחזיר אותם בתשובה! ביחידות שהן מדינות הלכה קטנות. ואחרי כל זה מגוייסים אלה עוד ייספרו כמתגייסים חרדים שבגינם אין צורך לגייס את הזרם המרכזי. (אם יתגייסו לפני גיל 20 חלקם ייספרו כמתגייס חרדי וחצי, והם כאמור בחלקם כבר כלל אינם חרדים). (החוק קובע שחרדי ייחשב כל מי שבין הגילאים 18-14 למד שנתיים במוסד חרדי. למה שנתיים? להוסיף חוזרים בשאלה וחוזרים בתשובה וכך לא לנגוע באף בן ישיבה).

ג. יש שינוי בחברה החרדית. שינוי גדול. האינטרנט והסמארטפונים משנים עולם. ולא רק הם. יש רבים בשנים האחרונות שרוצים לצאת לעבוד בגילאי העשרים פלוס. (אצל החסידים למשל ממילא מקובל שעד גיל 25 יוצאים לעבודה, אז אפשר לעבור דרך התנאים המופלאים המוצעים לחרדים בשירות האזרחי). החוק החדש פותר להנהגה החרדית את הבעיה מה לעשות איתם ומציע להם מסלול זהב. החוק מציע לחרדים אפשרות לעמוד בייעדי הגיוס למשל על ידי בני 25 שיתגייסו ל"כאילו" שירות צבאי במסגרתו ילמדו מקצוע ויקבלו אלפי שקלים, משהו שכל ישראלי רגיל היה חולם עליו. גם פה צה"ל מפרק לחברה החרדית חבית חומר נפץ פנימית."

בן-חיים מסיים את דבריו בכך ש"אלה רק הכותרות מתוך שלל פרטים שנדמה שמאפשרים לקבוע את הקביעה ההיסטורית הבאה:

מאז שרה שנירר לא הייתה אישה שעשתה למען עולם התורה החרדי כמו איילת שקד."

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שקר שקוף
  את השבאב הצבא לא רוצה! אין כבר אצת מה שהיה קרוי נערי רפול ואין הבדל בין הנפולת של נמושות מדרום תל אביב לבין אחיהם מבני ברק למעט אולי איזו כיפונת שמקשטת להם את הראש איכותית הם כולם אותו זבל ואפשר היה לראות את זה בחיסולים הנוראיים שהיו בבני ברק וגם בפשע באלעד נקודה!
  את הזבל הזה הצבא לא רוצה ולא צריך ובצדק!
  מי כן יפול אלו נערים טובים שלא כשלו כל כך אלא שאינם מתאימים למסגרות לימוד רגילות ונוקשות. את אלו רוצה הצבא ועל אלו אסור לוותר ואסור לשלוח יד בנפשם הרוחנית ולדרדרם לשאול הצבא על כל מדמנתו החברתית רוחנית.
  בדרך הרגילה הם יסתובבו פה ושם ולאחר מכן ירכשו מקצוע ויהיהו יהודים כשרים וטובים.
  מי נתן רשות למסור אותם למולך???
  האם יש זכות לראשי האליטות למסור נפשות לשמד כדי להציל את בניהם?
  וכי לא זאת היתה חרפת הקנטוניסטים הידועה לשמצה?
  עם כל הכבוד לאבישי הוא לא מכיר את כל המטריה החרדית כך שקביעותיו לא בהכרח מושתתות על ידע והבנה מלאים ואף לא חלקיים.
  מה שניסו לעשות כאן העסקונה החרד'ית היה למסור חלקיח ציבור יקרים וכשרים לידי המולך הצבאי וכן אלפי ילדי חמד מרקע חברתי ספרדי וזאת על רקע גזעני גרידא והכל להציל את כבודם ובניהם תמורת דמם של אחרים שלא נחשביםבעיניהם.
  התודה והברכה לאיילת שקד ולחבריה שהסירו את המסוה מעל פניהם בהטילם סנקציות פליליות ובכך אילציו את המתפשרים להתיצב בצד היהודי הראוי והנכון ובאחדות מלאה.
  מלאך רע עונה על כרחו אמן!

  עהרנפעלד |
  הגב
 2. עדיף ששבבניק ישאר שבבניק ולא יראה מראות שלא צריך לראות בצבא.אני בעוונותיי לפני שחזרתי בתשובה ראיתי דברים שלא קשורים בעליל לחרדי ואפילו שבבניק….

  רחלי |
  הגב
  • כמה תמימות. מה שעוד לא ראית בצבא השבבניק הממוצע שכח

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב