מאחורי הנזיפה של טראמפ: ארגון ישראלי

ארגון 'שורת דין' הוביל את המאמצים ואף שיגרת מכתב לנשיא נגד המשך המימון שמעבירה הרשות הפלסטינית למשפחות מחבלים

הפלסטינים לא הופתעו מהנזיפה שספג אבו מאזן מהנשיא האמריקני דונלד טראמפ בנוגע להעברת כספים ותשלום משכורות למשפחות מחבלים.
אבל מתברר שמאחורי הדרישה עומדת פעילות של הארגון הישראלי 'שורת הדין'. בשנים האחרונות קידם הארגון שורה של מהלכים בנושא מול בכירים אמריקניים וביניהם פסק הדין על משפט המייצג 10 משפחות של קורבנות טרור בו נתבעה הרשות הפלסטינית ב-655 מליון דולרים, ושיחות ודיונים שהתקיימו מול חברי הסנאט מרקו רוביו וטד קרוז.
במכתב ששלח הארגון לנשיא טראמפ בשם משפחות הקורבנות (טיילור פורס, הלל יפה אריאל וריצ'ארד לאלקין) ובכירים בסנאט האמריקני, התבקש הנשיא להתערב בשם משפחות קורבנות הטרור שאותם מייצגים ולהפסיק את העברת התשלומים למבצעי פיגועי הטרור.
הטענה להפסקת התשלומים נובעת מכך שהתשלומים מהווים תמריץ עבור אזרחים פלסטינים לבצע פיגועי טרור לצורך קבלת משכורת ומימון חיי משפחתם.
עורכת הדין ניצנה דרשן-לייטנר, העומדת בראש הארגון אומרת כי "התשלומים החודשיים למחבלים היושבים בכלא, המועברים על ידי מחמוד עבאס, שולחים מסר מאוד ברור, לפיו הם נהנים ממעמד גבוה, לפיו ממשלת הרשות תומכת בהם, ולפיו משתדר עידוד לצעירים פלסטינים אחרים לראות בהם גיבורים".
"אין ספק שבכך גם דוחפת הרשות צעירים אחרים לבצע מעשי רצח של יהודים וישראלים, בידיעה שהם ומשפחותיהם יזכו לתמיכה כלכלית משמעותית לאורך כל ימי חייהם. העברת הכספים למחבלים ולמשפחותיהם מעצימה את כאבן של המשפחות השכולות, את תסכולן אל מול מערכות הצדק, ואת התחושה הבסיסית ביותר לפיה עליהם לצפות לקרטוב של גמול כלפי המעשים הברבריים מהם הם נפגעו", מוסיפה דרשן לייטנר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.