מאחורי הקלעים: כך התפצלו "המשפיעים" • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של אתר 'אקטואליק': כשעמית סגל פרץ לאולפן • מי החברים החדשים שנכנסו למשפיעים? • חבר המועצה שהשיל 40 קילו בתוך שעות • ונשות הברנז'ה חוגגות יום הולדת בכפר חב"ד

בין גברא לגברא, "בקליינע" הציץ בווטסאפ שלא הפסיק לרטוט, וגילה לחרדתו כי ניצחו אראלים את המקליטים. בקליינע אץ רץ לעבר נקודת המחשב הקרובה, וישמע את הרמקולים שהכריזו על פטירתו של זקן המשגיחים. בוגרים רבים הגיעו להיפרד מהמשגיח הישיש בן ה-89 שעטף אותם בחום ואהבה, ביניהם, הרב ישראל מאיר לאו, הרב ישראל קלרמן, צביקה יעקובזון ,חיים ולדר, שמוליק גרינברג, ועוד שורה של בוגרים (חלקם התראיינו למגזין סופ"ש המושקע באתר זה).

היפרד נא מעלי גרסת "המשפיעים": דרמה של ממש התחוללה השבוע בקבוצת הווצאפ "המשפיעים" הוותיקה בהנהלת בני רבינוביץ. קבוצה של תומכי ש"ס פרשו מהקבוצה והקימו קבוצה חדשה העונה גם לשם המשפיעים, שם נמצאים אבי מימרן, יהודה אבידן, יוסף חיים כלף ועוד שדרים ברדיו קול חי המזוהים באופן רטרואקטיבי עם ש"ס. הכל החל כאשר מנהל הקבוצה בני רבינוביץ החל להדליק את החברים מש"ס בשאלות כמו "מדוע הרב בעדני לא חתם על המכתב של חכם שלום כהן בו גיבה את דרעי?" "מדוע הרב הרב אלבז לא חתום על המכתב?" בתגובה כתב אחד היועצים של דרעי כי הוא עוזב את הקבוצה. בזה אחר זה פרשו מהקבוצה אבי מימרן, ושורה של עיתונאים מקול חי. בדיעבד התברר כי אותם חברים פתחו את הקבוצה המתחרה מבעוד מועד. בינתיים צורפו לקבוצה הישנה כמה חברים חדשים בהם העיתונאי ישראל כהן, יעקב גרודקה ועוד מספר חברים ששמם נשאר במערכת.

דרמה לא פחות קטנה התחוללה באולפנים המפוצלים של ערוץ החדשות (2, לשעבר). לקראת השעה 18:00 הגיע עמית סגל לאולפן עם הקלטת הלוהטת בה נשמע השר דרעי מדבר בצורה מחפירה על הרב עמאר. בזמן הצפוף שנותר עד לסוף זמן לשליחת תגובה, עמלו טובי המשפטנים של הערוץ בשאלת החוקיות של הקלטת. רק 40 דק' לפני שיונית תכריז בפתאוס על הדרמה, הצליחו המשפטנים לתת אור ירוק לשידור הקלטת שהסעירה את המערכת הפוליטית.

המאבק בין הכתבים הפוליטיים המזוהים עם ש"ס לאלו הנייטרלים, עולה מדרגה. הכתבים החליפו ביניהם השבוע עקיצות הדדיות. קראו ותיהנו!

 

ואם כבר טוויטר, בקליינע שם לב כי בבת אחת נוספו לאחד משרדי הרדיו אלפי עוקבים-פייקים. ולא רק, בקליינע הבחין כי לחשבון הטוויטר של מספר עיתונאים נוספים שלא ננקוב בשמם, נוספים בדרך פלא עוד כמה מאות עוקבים מידי שבוע. ותודה לאלפי העוקבים..

ואם כבר עיתונות, שלמה קוק כנראה עדיין מותש מהטיסה למיאמי, ובמקום לכתוב טור מושקע, נראה כי חלק מהטור שעסק -איך לא – במיאמי, נלקח מקומינקט של משרד היח"צ המייצג את אל על.

בקליינע הגיע השבוע לאולפני "ליל שישי" של אקטואליק וגילה את הפאנל כשהפרשנים יושבים צפופים-צפופים. בקליינע שניסה ללא הצלחה לעלות "במדרגות" של האולפן, מציע לחברים באקטואליק לרכוש שולחן רחב יותר וכן להביא אורח שיכניס אש ותמרות עשן.

באולפני קול ברמה, הבחין השבוע בקליינע באחד הטכנאים צופה (איך לא) בבועז נקי מתראיין ל"נסיעת מבחן" של רונן גרוס, גם היא תכנית ממגזין סופ"ש המושקע של אקטואליק.

בזמן שכל העיתונאים מנסים ללקט פיסת מידע בפרשת ההקלטות, חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי (אהוב העיתונאים, כבר כתבנו?), כינס את כל העיתונאים בלשכתו וניסה להרגיע את הכוחות.

 

אותו מלכיאלי כינס בחדר הסיעה של סיעת ש"ס קבוצה של חיילות המשרתות בחיל האוויר

ובזמן שמלכיאלי מרגיע את הכוחות, לפינדרוס יש זמן לבדיחות. בבצ'יק ואיזק נראים משועשעים.

בעוד שירה רבן הצליחה לזרוע פחד ובלבול בבלפור, יש מי שמרגיע ומקרב: חבר הכנסת אורי מקלב נראה השבוע לצדו של יאיר נתניהו באזכרה לאביה של שרה נתניהו, שמואל בן ארצי

ברכות לדודי שוומנפלד לרגל אירוסי בתו, עם בנו של דדי גראוכר. בחינה שערך השבוע במגדל העמק, מקום מגוריו, השתתפו כל עובדי 'קול ברמה'. השדר ורעייתו התלבשו כפי המנהג. הצטרפה אליהם לתמונה, רעייתו של שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן.

הבעלים של אותה תחנה ממקודם, 'קול ברמה', ונשיא הקהילות היהודיות בדרום צרפת, צבי עמר, ועורך 'ישראל היום', בועז ביסמוט, נצפו בכנס של הקונגרס הציוני העולמי בברלין.  סוגרים דילים על התקשורת בישראל? ימים יגידו.

העו"ד הבכיר משה יצחק אוסדיטשר עובר מחר משרד למשכנו החדש בבית נועה. ביציאה האחרונה מהמשכן הישן דאג לצילום עם חלק מצוות עובדי המשרד – עו"ד יפתח תייר והמתמחה חיים חרל"פ. המדור מצפה כבר בכליון עיניים לפתיחה של המשרד החדש, אשר אמורה להתקיים בקרוב במעמד מפואר ובהשתתפות דרג בכיר ומכובד.

אחד הגולשים שלח לתיבת המייל של בקליינע (המופיעה למטה) תיעוד לא ברור בו נראים שוקי לרר יחד עם מנהל רשת החנויות אור החיים יעקב ביבלה, בחתונת ויז'ניץ שנערכה בקריית צאנז בנתניה. "היה דו שיח סוער בין השניים", כתב הגולש.

השחקן ההוליוודי וויל סמית', הגיע לרחבת הכותל לרגל ביקור חטוף בישראל שנמשך כארבע שעות. אנשי הברנז'ה נצמדו לשחקן המפורסם בן ה-49, אחד מהם הוא החזן דב הלר שלא פיספס סלפי.

 

בנם של סנדי בר ואקי אבני, ליאם, הגיע אף הוא לתחוב פתקים בין אבני הכותל המערבי לרגל שמחת הבר מצווה. את הנער הרך ליווה הרב יענקל'ה גלויברמן.

ומי שיצא את גבולות ישראל הוא העיתונאי דב אייכלר שיצא ביום חמישי האחרון לביקור משפחתי בלונדון, והצטלם עם הילד ברכבת התחתית. אייכלר פגש  הערב (מוצ"ש) את הנגן המוכשר אבי דרור שנמצא שם לקראת אירוע יוקרתי עם גדולי הזמר החסידי.

ובשעה שהבן בילה בלונדון, האב סייר בבית הכנסת המרכזי בקריית בעלזא בירושלים, עם אבי דיכטר.

חבר מועצת עיריית מודיעין עילית נחמן ניימן, שהשיל 40 קילו לפני כמה חודשים, נצפה כשהוא יושב בליל שישי האחרון עם מספר אנשי עסקים בברכפלד לצלחת טשולנט אצל אריה, ששידרג את הלקוחות עם מבחר טשולנטים: מזרחי, בשרי ווי .איי. פי.

אותו אבי דיכטר ממקודם, עשה השבוע מעשה אלשיך והגיע לביקור בשכונת בגאולה. לדיכטר התלווה סגר"ע ירושלים יוסי דייטש ששמו אוזכר כמועמד לראשות עיריית ירושלים.

חברי מועצת העיר ירושלים, אברהם בצלאל ואליעזר ראוכברגר, הגיעו לקבלת ברכה ממרן הגר"ח קניבסקי.

סגן ראש עיריית ירושלים, יצחק פינדרוס, הגיע בזמן הזה לקבלת קהל בשכונות ירושלים.

בדרך לראשות העיר מקיזים דם: בקליינע הצפין השבוע לצפת, שם תיעד את לא אחר מחבר מועצת העיר ויו"ר אגודת ישראל, אליעזר לזר, תורם דם בכיכר העצמאות במרכז העיר.

כתבת הנשים של אקטואליק סמדר בן טוב שיגרה לנו ממש לפני סגירת המדור תמונות ממסיבת יום ההולדת למירי שניאורסון ביום שישי בביתה.  התארחו: שרי יהל, צביה שוהם ומלכי שטרן ועוד נשים שטרחו והגיעו ביום שישי בבוקר לביתה של מירי בכפר חב"ד.

ולסיום: הזמר שולי רנד מככב בימים אלו בהכנות לסרט על ההיסטוריה של מפלגת ש"ס. יש למה לחכות.

ועד כאן להשבוע! בקליינע ימשיך להעתיר בתפילה 'ועננו בורא עולם', שיישאר ככה. אחלה מזג אוויר.

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? איזה איש עסקים חרדי טס לחו"ל? מה עושה באמת הכתב של? מי עומד להתארס? ומי בכיוון ההפוך? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם יתקבלו בכיף ובאהבה במייל של המדור – ‫nbjovsr88@gmail.com‬

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין דברים כאילה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    זה פעם ראשונה שאני רואה את המדור הזה ופשוט נהניתי

    ל.ב. |
    הגב