מאחורי הקלעים: כך ניסחו ב"הפלס" את "הכתבה" • בקליינע

השבוע במדור הפפראצי של אתר אקטואליק: סיקור נרחב בעקבות פטירת מנהיג הדור, מוטקה מחלק דמי חנוכה, טלטלות בברנז'ה

כל אחד ואחד מאיתנו התעורר השבוע (שלישי) לבוקר שחור משחור, עם עלות השחר בקליינע עוד היה שקוע בשינה עמוקה, לפתע צילצל הטלפון האדום, ובקליינע שהיה מותש ועייף מהדיון הלילי בחוק המרכולים, זינק ממיטתו, מילמל "מודה אני" ורץ לעדכן את הגולשים על יציאת הנשמה. כעבור מספר רגעים ניצחו החבצלים את האראלים ועם ישראל כולו התעטף באבל.

בשעה 7:30 כבר צייץ יהודה שלזינגר על הבשורה המרה, בחצר הבית עוד ניסו להכחיש, אך כעבור רבע שעה, כשקובי רוזנשטיין הגיע ל"מעיני", בישר העיתונאי ישראל כהן בשידור ברדיו "ניצחו אראלים את המצוקים", אותו כהן חרך באותו היום את אולפני הטלוויזיה ועלה כמו רבים מעמיתיו בתחנות הרדיו הרבות שביקשו לנתח את דמותו של מנהיג הדור.

עם ישראל כולו רץ לתחנת האוטובוסים הקרובה בכדי להספיק להשתתף בהלוויה, בקליינע נדחס בין ההמונים ואיכשהו הצליח להשתחל לתוך אוטובוס מפוצץ באברכי משי שצבאו בהמוניהם על מסופי האוטובוסים.

בשעה שבקליינע צועד כל הדרך מאלוף שדה עד צבא היס"מניקים בחזון איש, איש העסקים יעקב ביבלה נאמן בית האדמו"ר מגור ואדריכל השלום בין החצרות תיאם עם מנכ״ל יתד נאמן זליג אורלנסקי את דרכי הגעתו של מרן האדמו״ר מגור להלוויה. בקליינע הבחין בשולי כביש 4  בשורה של רכבי שרד יחד עם ניידות משטרה שפילסו את דרכם של האדמורי"ם לעיר התורה.

תם עידן: חבר הכנסת משה גפני, נראה כשהוא עומד חסר מילים – מול מודעות האבל שבישרו על פטירת מנהיג הדור.

הצלם שלומי כהן מתמקם מול המנהיג החדש, הגר"ג אדלשטיין בכדי לתפוס זום חד.

 

הפלס – מאחורי הקלעים

ביום שאחרי שפשפו רבים את עיניהם בכדי לקרוא את הסיקור ב"הפלס" שעורר לא מעט תגובות ברשת מצד עיתונאים, שסברו כי עורך העיתון נתי גרוסמן הוא זה שעומד מאחורי השער והכתבה השנויה במחלוקת. ל"בקליינע" נודע, כי כבר כמה ימים קודם הכין הלברלר כתבת חבצלת שהובאה לעיונו של ראש הישיבה שאישר את הכתבה ככתובה וכלשונה. על מספר האינצ'ים כבר הדעות היו חלוקות, והיו רבנים בפלג שסברו כי יש לסקר בצורה מינורית. לבסוף התקבלה ההכרעה: והיא כבר לעיונכם.

והנה עוד אייטם: אחד הפרשנים הפוליטיים הגיש כתבה נרחבת אודות המאבקים  המתוקשרים של מרן הרב שטיינמן, אך המבקר פסל חלק ניכר מהטור שעסק במלחמת הקנאים וגדודי השח"ר כחול.

גם בצפת נערכו להלוויה הגדולה של מרן ראש הישיבה: חבר מועצת העיר צפת ויו"ר אגודת ישראל אליעזר לזר בתדרוך למנהלי נתיב אקספרס על תיגבור עשרות אוטובוסים להלוויה בבני ברק.

בתאגיד החדשות כנראה היו שבורים מפטירת מרן הגראיל שטינמן. אחרת, אין הסבר איך טעו וכתבו אוריה אלקיים על הכתב המוכשר אבי שיף.

ובעיתון המבשר עדין לא מצליחים להפנים את פטירת מרן, והשבוע נכתב בעיתון מרן הגראיל שטינמן "שליטא".

ביום שאחרי: מקלב ובכירי "דגל התורה" חושבים: לאן הולכים מכאן?

 

ומאבל ליום טוב: חונא דייטש התיישב יחד עם הילדים מול החנוכייה – בכדי לקיים בהידור את שנאמר "אלא לראותם בלבד".

וברוח הימים: המחנך הרב בלוי מחלק דמי חנוכה לנכדים.

וזה כבר עויזר דרוק ובני לאופר, שמתפללים בדביקות את תפילת ההלל בביהכנ"ס בר"ח רב יוסי בב"ב.

 

מנחם טוקר, היה השבוע מנחה במספר אירועים בין היתר – מסיבת חנוכה בביה"ס רפפורט שם לומד בנו בכיתה ב'.

לאחר ההופעה הגדולה ב"בנייני האומה" גדול הזמר החסידי מרדכי בן דוד, שלוימי גרטנר, מוישי רוט, ושלום וגשל נצפו בהדר גאולה סביב צלחת צולנט.

בסיום האירוע הענק בניני האומה שיזמו צביקה כהן ופיני עזרא הש"סניקים מכיכר ספרא, הציג עזרא לגרודקה ואיציק מן מבחדרי ולאיש התקשורת הדובר יחיאל אברהם – סרטון קצר מתחילת האירוע וכניסת אלפי הבחורים.

מאחורי הקלעים באירוע שוחחו יו"ר שס ירושלים צביקה כהן, השדרן והמנחה מנחם טוקר וגדול הזמר בן דוד על תוכניות לאירועים גרנדיוזים יותר בשנה הבאה.

ודקות ספורות לפני שנכנס צביקה כהן לאירוע הענק שיזם עם עמיתו עזרא בבניני האומה, מתנדבי סעד ומרפא ביקשו ממנו להצטלם ליד הילדים המיוחדים, כהן חיבק אותם ונעמד מאחוריהם.

פרידות ואכזבות

טלטלה דרמטית עברה השבוע על "קו עיתונות": בראשית השבוע הודיע סמנכ"ל 'קו עיתונות' (דובר הפלג הירושלמי לשעבר) יענקי פרידמן על סיום תפקידו ברשת אחרי 4 שנים מוצלחות. "מודה מאוד למו"ל אריאל קוניק וכל העובדים על שנים של יצירה ועבודה משותפת ומהנה", צייץ פרידמן

אם כל זה לא הספיק, במהלך השבוע הודיע אבי רבינא (קן עיתונות) לעוקביו בטוויטר על כך שהוא ו"קו עיתונות" ישנים באלכסון. לרבינא שחויב על ידי הבוס לעבוד מהמשרד ברחוב בן גוריון, כנראה נמאס, והוא החליט לחתוך לא לפני שהוא מודה לעורך הגאון.

דוד חכם הודיע לעוקביו הרבים על כך שבכאן החליטו לסיים את עבודתו ב"תאגיד" יחד עם העורכת המסורה שלו ילנה. עיתונאים רבים החלו במתקפה רבתית בדף הטוויטר כנגד הצעד הפוליטי של התאגיד – שכנראה סגר חשבון ישן עם יו"ר שס אריה דרעי  -על כך שהודיע על כוונתו לסגור את התאגיד.

והיו גם כאלה שנסעו לחו"ל, מנדי ריזל, כתב "קול ברמה", עשה השבוע את כל הדרך משדרות להדליק את מוסקבה.

בטרמינל הוא פגש את איש היח"צ חיים גרידנגר (לשעבר עורך קוקר), שטס יחד עם רעייתו ללוס אנגלס' לרגל חופשה.

העיתונאי שלומי קוק, "עורך בקהילה", העלה לסטורי שלו תמונה שכנראה צולמה ערב שבת בבית מלון אי שם בחו"ל – כשהוא לצד רעייתו.

מנכ"ל רדיו קול ברמה אריאל דרעי, יצא למרוקו יחד עם מאות ממאזיני הרדיו למסע בקברי צדיקים.

ובנתיים: בבני ברק, עמי מימון עוצר את ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי לשיחה צפופה במסדרונות הרדיו
ורפי אוחנה מבלה בשוק

 

מוזיקה

מרדכי בן דוד, יידל ורדיגר וחיים אליעזר ורדיגר (הבן של יידל) עובדים על אלבום משותף בלחנים של איצי וולדנר ואחרים.

וזה כבר אהרן רזאל, רוכב על אופניים ביציאה ממחנה יהודה

מתוק כשמר לו: גדול הזמר המזרחי, אליעד נחום, הניח תפילין בכניסה לרדיו  101.5. ניחשתם נכון, שוב מנדי ריזל.

ארי המניק, עורך חדש על הבוקר בקול ברמה ודוד פדידה הגיע השבוע יחד עם מקהלת הקינדרלך לאולפני ארץ נהדרת בכדי לשיר לממושקף. לאחר התכנית הוא התיישב על מקומו של המנחה איל קיצס, וחש כי באמת יש לנו "ארץ נהדרת".

 

העיתונאית והרבנים סיון רהב-מאיר תחל לכתוב טור בשבועון הדתי "עולם קטן". הטור החדש יעסוק בפרשנות אקטואלית ויהיה מותאם לנושאים המעסיקים את הציבור הדתי.

השבוע בכנסת:

הכתב הפוליטי של "קו עיתונות" ארי קלמן מראיין את יעקב  גרודקה מ"בחדרי" עם מיקרפון של "אקטואליק".
סנוקר בכניסה לחדר סיעת כולנו?
כשהגר"ב נתניהו שליט"א מוסר וועד, כולם מתייצבים.
על הקיר: כך מראיין הכתב צבי רוזן את ח"כ מקלב.

שרי יהל וח״כ איילת שקד השבוע בועידת יסמין לעסקים.

ויש לנו שמחות: מזל טוב לעורכת המהדורה המרכזית ברדיו קול חי, הגב' אסתי פלד לרגל אירוסי הבת אפרת תחי' עם הבחור החשוב שימי קליין מבכירי ישיבת חברון.

מזל טוב להרב הלל הורוביץ מנהל מועצת בתי העלמין בירושלים לרגל הולדת הנכד.

בת בכורה נולדה בליל שבת למוישי רוט מהמנגנים.

מזל טוב לכתב המונציפאלי בעיתון בקהילה חיים פרידנדלר לרגל הולדת הבת הבכורה.

מזל"ט לדודי וורצמן עוזרו של ח"כ אורי מקלב להולדת בנו.

מזל טוב: בועז אמיניאן המנהל האישי של הזמר יניב בן משיח התחתן השבוע באולמי עדיה.

בנו של הכתב הפוליטי של "יתד נאמן" נכנס לעול המצווות

איש העסקים הצעיר מבני ברק -שוקי שיינפלד התארס הערב עם בחירת ליבו -לינור שבתאי.

שיינפלד הוא אחד מאנשי העסקים החרדים הבולטים במרכז הארץ ומנהל חברת הנדל"ן ״שוהם לבנין נכסים בע״מ״ שצבר חברים רבים, בזכות אישיות המיוחדת וטוב ליבו.

המקובל המאיר לבריות נצפה השבוע באשדוד בעת רכישת בגדים חדשים בסניף אדור.

יוסי אליהו כהן האחראי על גיוס החרדים לצבא נצפה השבוע באחד המבצעים בבסיס סודי בארץ כשהוא בודק את איכות כלי הנשק של צה"ל.

השבוע בנתיבות: איש יחסי הציבור יוסי לחיאני הגיע להנחות אירוע מקומי לא לפני שהצטלם עם מ"מ ראש העיר יעקב מעלימי שהיה האחראי לכל אירועי התרבות בנתיבות.

ואותו לחיאני ינחה ביום שני בערב את המופע המרכזי באשקלון לשם יגיע הזמר חיים ישראל, המופע אגב יעבור בשידור חי ברדיו "קול ברמה".

השלום הספרדי? איש ש"ס יעקב לחיאני המכונה רב הווטסאפ, הגיע השבוע לאשקלון לאירוע סיום מסכת של רשת הכוללים ליבנו בתורתו, במהלך הערב הוא ישב עם הרה"ג יצחק ברדא שליט"א.

המשנה לראש העיר אשקלון שי עמירה עצר את כל העיסוקים באירועי החנוכה למגזר החרדי בעיר ויצא עם אשתו שירן לחגוג את יום הולדתה.

עד כאן להשבוע! חנוכה שמח…

ראיתם 'סלב' חרדי בפוזה הראויה לצילום? נתקלתם במישהו מעניין מהמגזר פתאום לידכם? איזה איש עסקים חרדי טס לחו"ל? מה עושה באמת הכתב של? מי עומד להתארס? ומי בכיוון ההפוך? ידיעות חמות, רכילויות כשרות, ותמונות בלעדיות שנקלטו על ידכם יתקבלו בכיף ובאהבה במייל של המדור – ‫nbjovsr88@gmail.com‬

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה הפרצוף של ה"חרדים" היום

  חרדים רק ממה יגידו. ככה זה עודף חומרות גורם לכם לפרוק עול. 40 אחוז חיים חיים כפולים. אין ספור אנוסים וחרדים בעל כורחם. בועת החרדיות מתנפצת, החברה החרדית מתרסקת. ובא לציון גואל

  שימי |
  הגב
 2. אתר חילוני ומסריח\ גועל נפש מרוכז!!

  אתר חילוני ומסריח\ גועל נפש מרוכז!!

  ארז גפני |
  הגב