מאחורי הקלעים: עימות בין בנט לדרעי

עימות ראשון בין שר הכלכלה אריה דרעי וראש הממשלה לבין מפלגת הבית היהודי, בעקבות התנגדותם של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד לביטול הרפורמה בגיור.

עימות ראשון בין שר הכלכלה אריה דרעי וראש הממשלה לבין מפלגת הבית היהודי, בעקבות התנגדותם של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד לביטול הרפורמה בגיור.

באתר מעריב פורסם כי ראש הממשלה נתניהו הבהיר לבנט כי הוא רוצה להוריד את ההצעה על שינוי מתווה הגיור מסדר היום."ההסכמים הקואליציוניים מחייבים את כולם", אמר נתניהו והסביר: " אם לא תצביעו – ההצעה תרד".

דרעי, התנגד להורדת הנושא מסדר היום ונתניהו בסופו של יום נכנע לתכתיבי דרעי.

מנגד, בנט ושקד הבהירו כי התנגדו לכך במהלך ההסכמים הקואליציונים,  למרות מחאתם הממשלה הסכימה על ביטול הרפורמה שיזם בעבר ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) ועל העברת בתי הדין הרבניים לש"ס. לאחר הישיבה זומן אלקין לפגישה עם ראשי המפלגות, במטרה לפרט אודות ההסכמים שנחתמו.

 

לפני החלטת הממשלה ח"כ עליזה לביא וח"כ לשעבר אלעזר שטרן (יש עתיד) שיזם את רפורמת הגיור, שלחו מכתב לראש המשלה בנימין נתניהו וליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וביקשו לדחות את הדיון בנושא.

במכתב ששלחו נכתב: "לתדהמתנו, בסוף השבוע פרסמה מזכירות הממשלה הודעה על הכוונה להביא לישיבת הממשלה, כבר ביום ראשון הקרוב, במעין 'מחטף' ולא דיון ציבורי של ממש, הצעת החלטה שמעקרת לגמרי את ה'רפורמה' שאימצה הממשלה היוצאת רק לפני חודשים מספר. הצעת ההחלטה הנוכחית משמעותה להחזיר את גלגל הגיור לאחור שנות דור. היא משקפת נסיגה-רבתי של הממשלה בכל הנוגע לעידוד המשך התהליך המבורך שהחל בכנסת היוצאת".

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, התייחס להחלטה  ואמר כי "ההחלטה הצפויה של ממשלת נתניהו על ביטול רפורמת הגיור והחזרת בתי הדין הרבניים למשרד הדתות מטעמים פוליטיים צרי אופקים וציניים היא כשל חמור מאד שנועד אך ורק לדבר אחד – שימור כסאו ושרידותו של ראש הממשלה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.