מאחורי הקלעים של המפגש הדרמטי בין חכם שלום למרן הרב מאזוז

מפגש הפסגה נחשב לפיוס ואבן דרך חשוב לגבי השלום הספרדי לקראת הבחירות העתידיות, מאחורי הקלעים עמד איש עסקים מפ"ת ורקח את השלום המתרקם

הפרסום המפתיע על כינוס הפסגה שהתרחשה לפני מספר שעות בפתח תקווה בביתו של העסקן אייל משיח, הדהים את הציבור הספרדי, ואפילו העיתונאים עם החושים המחודדים ביותר, לא ציפו למפגש פסגה שכזה. לפחות בשלב הזה.

מעט אחרי השעה שש בערב התכנסו בביתו של משיח בפתח תקווה גדולי הרבנים הספרדים, מרן חכם שלום הכהן, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, מרן הרב מאיר מזוז ראש ישיבת כסא רחמים ומנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד', רבה של ירושלים הראשל"צ הרב שלמה עמאר, חבר המועצת חכמי התורה הרב שלום בעדני, ח"מ חכמי התורה הרב ראובן אלבז ורבנים נוספים.

על פי מידע שהגיע ל'אקטואליק' במשך שבוע ימים עמל אייל משיח לארגן ולתכנן את הכינוס המרגש, זאת לאחר הפצרות רבות בשבועות האחרונים, ובסופו של דבר הצליח משיח להשיג הסכם מהרבנים בתיווכו של הרב יעקב כהן בנו של חכם שלום.

לחכם שלום התלוו שני חברי המועצת שדחפו לאורך כל הדרך במטרה לקיים את הכינוס, בעידודו של הרב עמאר הודיע מרן הרב מאזוז שהוא רוצה להגיע לפגישה שכאמור צלחה מעל ומעבר למצופה.

ע"פ מקורבים שנכחו במקום, הכינוס כמעט בוטלה בסביבות השעה חמש בערב, זאת לאחר עיכובים ותקלות שנוצרו במכוון או שלא מביתו של חכם שלום הכהן, אך כאמור מעט אחרי השעה שש בערב כולם כבר סבבו סביב השולחן בביתו של משיח בפתח תקוה.

במהלך הפגישה עסקו הרבנים לרוב בעניינים רוחניים אך הרב היחיד שהלהיט את האווירה בעניין השלום היה הרב ראובן אלבז ששוחח ושיבח את נושא השלום, וטען ששמח שמחה גדולה על הכינוס החשוב.

בסיום הכינוס הבטיחו הצדדים להיפגש שוב ואמרו כי העוזרים והמסייעים יהיו בקשר על מנת להוציא זאת לפועל, אך לא שוחחו בעניינים פוליטים.

ראוי וחשוב לציין כי במהלך תכנון הפגישה ביקש חכם שלום לא לשוחח על עניינים פוליטים, ואכן הדבר התממש, אך מפגש הפסגה נחשב לפיוס ואבן דרך חשוב לגבי השלום הספרדי לקראת הבחירות העתידיות- דבר שעשוי להחזיר גם את אלי ישי לזירה הפוליטית.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. משמח ומרגש מאוד

  השלום בציבור הספרדי ירא השמיים יעשה נחת רוח גדול לשם יתברך, ויכול בהחלט לקרב את הגאולה,

  אברהם |
  הגב
 2. הרב מזוז והרב עמאר לאאאא

  אתם שורפים את עצמכם בהתקרבות הזאת לאנשי ש"ס…הם מרגישים שהם הולכים לא לעבור את אחוז החסימה פיתאום מתחנפים אליכם?תיזהרו!!! המון מצבעי ש"ס שמאוכזבים לא יבחרו בכם אם תתחברו אל ש"ס..לא נותנים בהם כבר המון

  יעקב |
  הגב
 3. דרעי= פילוג . אלי ישי=אחדות

  אנשי ישי תמיד רדפו אחרי השלום

  רועיקו |
  הגב
  • דחוף מפלגה אחד בראשות מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן

   ויצרפו את הרב מזוז למועצת ואם לא מתאים לדרעי או לישי שילכו הבית…

   ספרדי |
   הגב
 4. יש תוכנית מסודרת להדחת דרעי ועדיף לו ללכת מהר לפני הבזיונות

  דרעי בדרך החוצה…

  יעקב |
  הגב