מחלוקת קשה בין יו"ר הכנסת לרה"מ

למרות הצעת הפשרה – המאבק הפוליטי בין יו"ר הכנסת לרה"מ נמשך גם שעות ספורות לפני תחילת הטקס. אדלשטיין דרש להיכנס בלי נתניהו שנכנס קודם לכן

לפני תחילת הטקס המשאות אמש (רביעי) התגלעו חילוקי דעות בין יו"ר הכנסת לראש הממשלה.

כתב חדשות עשר פרסם הערב כי ראש הממשלה ביקש להיכנס לטקס המשואות בנפרד מיו"ר הכנסת.

שעות לפני תחילת הטקס יושב ראש הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין  הבין כי הוא וראש הממשלה בנימין נתניהו ייכנסו יחד אל הרחבה ויתקבלו על ידי משמר הכנסת, בכך חשש יו"ר הכנסת כי נתניהו יגנוב לו את ההצגה.

אדלשטיין, כך פורסם בערוץ החדשות סירב לקבל את השינוי בהצעת הפשרה שהושגה והעביר שורת תיקונים, דרך מנכ"ל הכנסת סחרוביץ', למנהלת חגיגות ה-70 ולאחראים על הטקס.

אדלשטיין השמיט את השם 'ראש הממשלה בנימין נתניהו' ודרש להיכנס יחד עם רעייתו לפני נתניהו, ושמשמר הכנסת יקבל רק אותו. יושב כן דרש אדלשטיין שנתניהו לא ינאם עמו באותו פודיום.

מיושב ראש הכנסת נמסר בנוגע למקרה כי כל מה שעניין אותו זו ההקפדה על הפרדת הרשויות.

מרכז ההסברה והפקת אירוע המשואות מבהירים ומכחישים את המידע שפורסם על ידי עקיבא נוביק כתב חדשות עשר לפיו ראש הממשלה ביקש להיכנס לטקס המשואות בנפרד מיו"ר הכנסת.

בניגוד לפרסום השקרי, ראש הממשלה הוא זה ביקש להיכנס לטקס ביחד עם יו"ר הכנסת.
יו"ר הכנסת הוא זה שאילץ את מארגני הטקס להיכנס בשתי כניסות נפרדות ויתרה מכך ביקש, בניגוד לסדרי קדימה, להיכנס אחרי ראש הממשלה.

יתרה מזאת, יו"ר הכנסת הנחה את משמר הכנסת ברגע האחרון שלא לקבל את ראש הממשלה, דבר שאילץ את ההפקה להעמיד את משמר הכבוד של חיילי צה"ל בתוך שעה, על מנת לקבל את ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.