מאיפה השנאה? האם זה רק כוכבית הגיור או כל מה שריח יהודי נוטף ממנו

גולש חילוני בעל שטח חקלאי ממושב בנגב כותב מכתב ליאיר לפיד.

מה דעתכם?

תקראו וטקבקו לי.

 

שמי נצר שמיר, בן 69, חקלאי מזה 30 שנה ממושב בנגב המערבי. קודם כל אני רוצה לבקש ממך שלא תיכנע . שתהיה נאמן לדרכך. אנחנו כל הבוחרים בך עומדים מאחוריך ומקוים שלא תיכנע, גם אם זה אומר שנשב באופוזיציה. (אם תעשה את זה מתוך העקרונות לשמם נבחרת, הציבור שבחר בך יעריך את זה). ועכשיו לעניין שלשמו אני כותב לך, בשנה האחרונה הממסד החרדי החליט כי על כל פרדס מניב יש לשים משגיח כשרות אישי. אבל לא אחד אלא שלושה! בבית האריזה של המושב שלנו יושבים מאז תחילת העונה 3 משגיחים, כל אחד במכונית הממוזגת שלו… ותפקידם- לשים חותמת על הפרי הנקטף- חותמת כשרות של העדה החרדית… והמשכורת שלהם מגיעה כמובן מכיסם של החקלאים. לצערי לא די בכך כי בחודש האחרון החליטו אותם משגיחים כי פרדס הלימונים אותו שתלתי לפני כיותר משלוש שנים, הוא כולו עורלה ופסלו לי במחי יד כ 10 טון של לימון. העניין הוא שאני מחזיק ברשותי היתר מהרבנות הראשית כי הפרי כשר. מסתבר שלחרדים זה לא מספיק. וכך בכל יום אני "זוכה" לראות אותם מגיעים אל בית האריזה שלנו יושבים ברכב כל היום, ומחכים לסיום המיון כדי להחתים את החותמת של הרבנות החרדית. עזות המצח והחוצפה אליה הגיע הציבור הזה, בשמו של א-לוהים, אותו הם מביישים (כי אתה ואני יודעים שאין להם מונופול על היהדות) עוברת כל פעם גבול חדש, ואנחנו כאן פשוט אובדי עצות. האמת אני מיואש, כי ככל שעוברות השנים המצב רק מחמיר. ואין מי ששומע ואין מי שיכול לעצור את זה. וראש הממשלה שלי בסוף, בוחר בהם ולא בי. איך אמרת? "הכל הפוך!" זהו, הלוואי ותקרא את המכתב הזה. בקשתי היא שמישהו יבוא לראות במו עיניו את מה שאני רואה כל יום. שמישהו ישים לזה סוף. אם לא נעצור אותם, בעוד מספר שנים, יהיו פקחים על כלשכונה, על כל קיבוץ ומושב ועל כל גן ילדים בית ספר ומועדון נוער. חייבים לעצור את ההשתלטות הזו. נמאס לי להיות פראייר ! מצידי שלא ילכו לצבא. רק שילכו לעבוד- אולי יבינו מה זה להוציא לחם מהארץ. שיצאו לפרנס את משפחתם, במקום לפקח עליי, אני יודע לייצר פירות גם בלעדיהם. בתודה ובהצלחה בדרכך, שהיא בעצם הדרך של כולנו.

 

התמונה מעמוד הפיסבוק שלו

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. או גס רוח האיש הזה!!!
  או מטומטם!!!
  או שניהם יחד!!!!!!
  מישהו הכריח אותו לפיקוח?
  הוא רוצה כסף מהחרדים שיקנו את הסחורה שלו – אז שישלם למשגיחים הנאמנים על החרדים!!!!!!!!
  הצרה היא שהמונים כמוהו שונאים את החרדים ומצביעים ללפיד בגלל טימטום.

  אבי הכוכב |
  הגב
 2. צודק מר נצר.
  רק שהוא שכח שהכל ביזנס ומה זה קשור בכלל לציבור החרדי.
  א.מנהל בנק עובד יותר קשה? יושב לו על כסא מרופד ומכניס לכיסו חודש בחודשו מעל 40 אלף ש"ח רק זה מובן. רק שנה שעברה התפרסם שמנכ"ל פועלים הכניס לכיסו מעל מליון ש"ח.
  ב. המשגיחים האלו עובדים ע"ב כמעט מינימום וזאת לאחר לימודים שונים ומשונים.
  ג. אם הוא היה מוכר את הלימונים בשוק החופשי הוא היה מקבל רבע מחיר ממה שהוא מוכר את זה אם השגחת "העדה". (וזה הבחירה שלו)
  ד. ואם המנהל בנק שלו לא יאשר לו איזשהו הלוואה הוא יאשים את כל המנהלי בנק?

  יהודה |
  הגב
 3. אינני חושב שמישהו כפה עליו את ההכשר החרדי הוא כועס כי לא ניתן לו ליהנות מ 2 העולמות הוא יכול היה לשווק את הפרי תחת הכשר הרבנות (וכמובן שיותר לא יקבל הכשר מהדרין או בד"ץ) וימשיך לשווק רק תחת אותו הכשר אבל גם לשווק את ה 10 טון וגם לקבל הכשר חרדי ???

  יצחק גרוסמן |
  הגב