פרוש בראיון ל'קוקר': "כשדם יהודי נשפך, אין פילוגים, אך לא לממשלת נתניהו" (וידאו)

כוחות צה"ל פועלים מזה כמה ימים בתוך רצועת עזה במטרה למגר את תופעת המנהרות שמהווה את אחת הבעיות המהותיות של הלחימה בדרום.
קולם של חברי הכנסת החרדים, כמעט ולא נשמע במהלך המלחמה, חבר הכנסת מאיר פרוש העניק ראיון ל'קוקר' ובו תובנות מעמיקות על הפעולה הצבאית בעזה.
האם לאור חשיפת המנהרות ומצבורי הטילים בגבול הרצועה, צריך להרחיב את המבצע ולכבוש את הרצועה? שאלנו.

כוחות צה"ל פועלים מזה כמה ימים בתוך רצועת עזה במטרה למגר את תופעת המנהרות שמהווה את אחת הבעיות המהותיות של הלחימה בדרום.

קולם של חברי הכנסת החרדים, כמעט ולא נשמע במהלך המלחמה, חבר הכנסת מאיר פרוש העניק ראיון מיוחד ל'קוקר' ובו תובנות מעמיקות על הפעולה הצבאית בעזה.

האם לאור חשיפת המנהרות ומצבורי הטילים בגבול הרצועה, צריך להרחיב את המבצע ולכבוש את הרצועה? שאלנו.

צפו בראיון המלא
[alooma ref="ae0d30f5373049363a3694d61257f834.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

פרוש לא מופתע מגילוי המנהרות, "אני לא חושב שאפשר לומר שלא ידענו על המנהרות", הוא אומר בגילוי לב, ".ידענו, אולי לא על ההיקף, אבל הבעיה לא נעלמה מעיניהם הפקוחות של כוחות הביטחון שפועלים לאתר את המנהרות ברצועת עזה".

בשבוע שעבר, הקבינט המדיני הכריז על הפסקת אש, הכיצד נתניהו נתן יד לדיבורים הללו בזמן שידע על קיומם של מנהרות בישובים בתוך ישראל?, שאלנו את פרוש.

אני לא חושב שזה היה הפסקת אש, הוא פעל בצורה טקטית כשאמר שהוא רוצה הפסקת אש., בעקרון, הוא רצה לשדר שהוא לא מחפש את ההתחככות עם החמאס, החמאס הוא זה שגרר את ישראל לעימות הנוכחי וישראל נגררה ותקפה בעוצמה, כשהיה ניסיון להכריז על הפסקת אש, ישראל הסכימה פעמיים והחמאס הוא זה שלא עמד בהסכם.

מה הביא את נתניהו בהכרח להיכנס ולטפל בנושא המנהרות בעקבות גילוים של אנשי החמאס במנהרה שהובילה לאחד הישובים בגבול הדרום, והאם היה כישלון מודיעיני בכל הנוגע לגילוי המנהרות?

פרוש: אני לא חושב שמדברים במונחים של כישלון, בגדול, צה"ל ידע על חלק גדול מהמנהרות הקיימות בגבול הרצועה.

על המחאות של פעילי השמאל כנגד פעילות צה"ל בעזה אומר פרוש, "אני חייב לספר לך סיפור", סיפרתי את זה גם בישיבת סיעה, בעיתון קול ישראל שהיה יוצא לפני קום המדינה מסופר שם על יהודי שיצא מקולנוע אדיסון והרג אותו ערבי. הגאון הצדיק רבי יוסף צבי דושינסקי זצ"ל הלך להלוויה של אותו יהודי שנהרג ע"י הערבי למרות שהוא יצא מקולנוע אדיסון בשבת .אני חושב שבזמן של מלחמה בזמן ששופכים דם של יהודים אין מקום לפילוגים. בוודאי שאני יכול לחלוק ואני חולק אבל ודאי שאני לא חושב לרגע – להתקרב לאורח החיים של הציבור שלא שומר תורה ומצוות, אולם מכאן ועד להכנס לוויכוחים מדינים אני לא חושב שזה הזמן להיקלע לחילוקי דעות עם הערבים.

לסיום מתייחס פרוש על הפירסומים שנפוצו על כניסה אפשרית לקואליציה, "אני שמח שכולם חושבים על כך, אין על מה לדבר, הכל זה שטויות והבלים".

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הוא משווה שלום עם ערבים(בכנסת) ושלום דתי\ חרדי עם לא דתי? קצת מקזים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בשם חופש הביטוי לפי חוק , פרוש הבן אלף זזזזזזזז לך לעזאזל ותעזוב את אלעד, הרסת לנו את החיים , ובקשר לתותח שכתוב למעלה הייתי מעדיף לראות אותו יושב שם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. תלמד את הבן שלך ישראל פרוש מה פירוש המילה אחדות. מפלג ומשחית כל חלקה טובה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אנונימי אחד
   מה אתה מרגיש כל כך מקופח
   אפילו קריספל מרוצה עד הגג, וכל תושב באלעד יכול להעיד עד כמה כל הפלגים מרוצים.
   עיין ערך אסם פארק לראשונה באלעד, כביש פרוש, הזזת האולפנה למיקום אחר, פתיחת בית הנוער, ועוד רבות

   אלעדי גאה |
   הגב