מאיר פרוש: ש"ס פונה לדתי ולחילוני • 'יהדות התורה' מייצגת דעת תורה (וידאו)

בשלהי המתיחות בין המפלגות החרדיות ש"ס ו'יהדות התורה' • ח"כ פרוש בפתיחת מטה המפלגה בירושלים: "חשוב של'יהדות התורה' יהיו הרבה נציגים בשביל לייצג דעת תורה. ש"ס פונה לדתי, למסורתי ולחילוני – מי שרוצה לשמור על הרוח התורנית צריך להצביע לנו". צפו.

לאחר טקס פתיחת מערכת הבחירות של 'יהדות התורה' בבני ברק ובפתח תקווה, ב'יהדות התורה' מפשילים שרוולים בקרב על המצביעים הירושלמים. מטה הבחירות המרכזי נפתח היום (ראשון) בירושלים.

ח"כ מאיר פרוש בחר בנאומו לחזור להיסטוריית מערכות הבחירות וסיפר על כך שבמערכת הבחירות בתשי"א הוציאו גדולי ישראל פסק דין מיוחד ובו הכרעה כי "חובה" להצביע. ה"חובה" הזו, הוסיף פרוש, נותרה עד היום בעינה.

פרוש הוסיף, כי יש רבנים שאמרו שאסור להצביעבשל שייכותם ל'עדה החרדית', אך רוב גדו"י אמרו שחובה להצביע.

פרוש הוסיף: "חשוב של'יהדות התורה' יהיו הרבה נציגים בשביל לייצג את הדעת תורה. ש"ס פונה לדתי, המסורתי ולחילוני. כל מי שרוצה לשמור על הרוח התורנית צריך להצביע ג'. הוסיף פרוש.

בנוגע לנאומו הצפוי של ראש הממשלה נתניהו בקונגרס האמריקני ביום שלישי הקרוב- אמר פרוש כי חברי הכנסת החרדים אמנם כועסים על נתניהו, אך הוא מציע ליושב ראש המחנה הציוני הרצוג להפסיק לתקוף את ראש הממשלה על נסיעתו לנאום בקונגרס- כיוון שזה אחריותו ותפקידו ואין זה עניינו של הרצוג.

[vimeo 120948941 w=500 h=281]

בתוך כך, ח"כ פרוש דחה היום את הכותרות של ראש הממשלה בנימין נתניהו סביב סעיף הסנקציות הפליליות ואמירותיו כי הוא מתנגד להן ויפעל לבטלן.

פרוש ציין כי גם לפני שנה, ערב חקיקת חוק הגיוס, הוא קיבל הבטחות מראש הממשלה נתניהו בעניין זה – אך הסוף ידוע.

"רק לפני שנה וחודש, נתניהו הבטיח לחברי ולי אישית, שהוא לא יאפשר הכללת סעיף שכולל סנקציות פליליות, אך לצערנו הוא נכנע לדרישותיו של לפיד, וכזכור, בחוק האומלל נכלל הסעיף של הסנקציות הפליליות", אמר פרוש.

פרוש הוסיף כי רק יהדות התורה שתגיע לכנסת הבאה גדולה וחזקה, מסוגלת להסיר את "הכתם השחור" מספר החוקים של המדינה, "להחזיר את ההסדר המקודש שנקבע לפני 67 שנים, אך הדבר תלוי בהתעוררות הרבתית של בעלי זכות הבחירה לכנסת".

בהתייחס לעצם החוק אמר כי "חוק זה המבקש לקעקע את ההסדר הקיים מאז קום המדינה, ולפיו כל מי אשר תורתו אומנותו, זכאי לקבל דיחוי משירות צבאי, הוא כתם שחור בספר החוקים של המדינה העברית והיום הזה ייזכר לדיראון עולם.

"לימוד התורה הוא יסוד מוצק בחיי העם היהודי, ולאחר השואה האיומה במזרח אירופה, הבינו ראשי המדינה דאז שיש לאפשר את לימוד התורה לכל מי אשר נפשו חשקה בכך ולקומם בכך את מרכזי התורה בארצנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.