יו"ר ועדת הכספים בראיון ראשון ומלא מאז הבחרו – ומשחרר אמירה מפתיעה

יו"ר ועדת הכספים הטרי ניסן סלומיאנסקי בראיון לcol אומר: "בכל מה שקשור לוועדת הכספים, אני אשתדל לשמור על עולם התורה שלכם, כמו שאשמור על עולם התורה שלנו. כל מי שלומד תורה צריך לסייע בידיו" –

עוד הוא אומר בהתייחסו על עידן גפני שחלף לו: "העבודה שלי היא קשה משום שעליי להעביר את התקציב, ומדובר בתקציב היותר קשה שהכרנו במדינת ישראל. ומצד שני אני מניח גם שהועדה תהיה מורכבת הפעם מאופוזיציה לוחמנית בגלל הסיטואציה הפוליטית, הפעם חברי האופוזיציה מלאי מרץ, אך אני מקווה שהם יבינו שאנחנו צריכים לנהל מדינה ולא רק חשבונות מגזריים".

כשנשאל האם ישמור על עולם התורה? השיב מר סלומיאנסקי: "בכל מה שקשור לוועדת הכספים, אני אשתדל לשמור על עולם התורה שלכם (החרדים. צ"ג), כמו שאשמור על עולם התורה שלנו (הדתיים. צ"ג). כל מי שלומד תורה צריך לסייע בידיו. אני אשתדל באפשרויות שלי לעזור".

אתה מבין את הזעם של חברי-הכנסת החרדים, שצעקו "יהודי לא מגרש יהודי" במהלך השבעת הממשלה החדשה?

"אני חושב שיש שם הגזמה גדולה מאוד-מאוד, ואני מקווה שזה יעבור ויחלוף. לגופו של עניין, אני חושב שזה מאוד לא נעים. גם אנחנו היינו באופוזיציה. אני חושב שהם לא צריכים להפוך את זה למשהו מטורף כזה".

כשכתב האתר שאל את יו"ר ועדת הכספים: האם החרדים יכולים להיות רגועים כשאתה בתפקיד הוא העלה חיוך על פניו ואמר. "כל מה שקשור בוועדה, כמו בנושאים של התקציבים למוסדות החינוך של ש"ס, והתקציבים לכוללים, אני נמצא שם ואני יעשה השתדלות לעזור לכם, בדיוק כמו לישיבות ההסדר".

כשביקשו את התייחסותו לקיצוצים שצפויים, וכן מה יקרה אם תהיה החלטה של כל סיעות הקואליציה לפגוע בעולם התורה, האם הוא יתמוך בה בוועדת הכספים, הוא העדיף שלא לענות.

 לסיום הראיון הוא שיחרר אמירה מפתיעה: "אני מעריך שהמפלגות החרדיות יכנסו בעוד כמה חודשים לקואליציה". לדבריו, "אני חושב שאם יהיה רצון טוב של כל הצדדים, אז הנושאים הכספיים יסתדרו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.