מאמסטרדם לישראל: הטיסה קורקעה

מטוס אל על בטיסה 737 מאמסטרדם לישראל ועליה כ-150 נוסעים, נגרר למסלול ההמראה בנמל סחיפהול ובשל הערפל הכבד פגע בגדר. עקב כך הטיסה קורקעה ו-150 הנוסעים שהיו בטיסה שוכנו ע"י אל על בבתי מלון וחזרתם ארצה נדחתה למוצאי שבת.

ביום שישי האחרון, מטוס אל על בטיסה 737 מאמסטרדם לישראל ועליה כ-150 נוסעים, נגרר למסלול ההמראה בנמל סחיפהול ובשל הערפל הכבד  פגע בגדר. עקב כך הטיסה קורקעה ו-150 הנוסעים שהיו בטיסה שוכנו ע"י אל על בבתי מלון וחזרתם ארצה נדחתה למוצאי שבת.

משהתבררה העובדה כי המטוס לא יוכל לנחות בישראל לפני כניסת השבת, יצר הרב יוחנן חיות, רב חב' אל על  קשר מיידי עם הרב עקיבא קמיסר, שליח חב"ד בעיר. הרב קמיסר ורעייתו טייבי, נענו מיידית לפניית אל על ונרתמו לעזרת הנוסעים ולהסדרת שהייתם בשבת. הרב קמיסר הגיע למלון הממוקם במתחם שדה התעופה, הנחה את צוות המלון באשר  לסידורי הכשרות הדרושים לשבת ובמקביל עבדו במטבח חב"ד בקדחתנות להכנת שלושת סעודות השבת הכשרות לעשרות נוסעי אל על, ששוכנו במלון. הרב קמיסר שהה כל אותה עת במלון ודאג לכל הסידורים הדרושים כדי שהשוהים יוכלו לעשות שבת כהלכתה. שעה קלה לפני כניסת השבת עזב הרב קמיסר את המלון כאשר במקום נותרו למשך השבת שני חסידי חב"ד הלומדים במרכז לסמיכת רבנים. במהלך השבת התקיימו סעודות שבת כהלכתם והכל נהנו מאווירת שבת מרוממת.

בצאת השבת דיווח הרב עקיבא קמיסר לרב חב' אל על על אירועי השבת. בדבריו ציין הרב קמיסר,  כי שום חברת תעופה אחרת בעולם לא הייתה דואגת לאירוח בשבת, לסעודות כשרות למהדרין ולכל הצרכים האישיים של נוסעיה כפי שעשתה זאת אל על. הרב קמיסר סיפר בהתרגשות רבה, כיצד אל על נחלץ לעזרתה של אחת הנוסעות שהייתה זקוקה בדחיפות לתרופה חיונית שהיא נוטלת. בהתאם להנחיית מנהל תחנת אל על אותרה התרופה באחד מבתי המרקחת בעיר והרוקח, יהודי אף הוא, עשה כל מאמץ להעמיד את התרופה לרשות הנוסעת.  עובדי תחנת אל על באמסטרדם, המנהלת האזורית גב' ל. אברהמי, מנהל התחנה  ומנהלת המכירות טיפלו בכל הנושאים לרווחת ציבור הנוסעים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.