מאמץ אחרון: מזכיר המועצת מעביר כעת את המתווה החדש לאדמורי"ם

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל מקבלת בשעה זו את המתווה החדש שגיבשו במפלגות החרדיות. אם יאשרו את המתווה החדש אזי שהכדור עובר למגרשו של ליברמן שככל הנראה יידחה את המתווה

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל מקבלת בשעה זו את המתווה שליצמן ישב עליו משעות הבוקר עם פרוש, אטיאס ועו"ד מירון. כאמור, המתווה הזה מובא להכרעת גדולי ישראל.

מזכיר המועצת הרב שטרן מעביר את הטיוטה החדשה של מתווה הפשרה, במידה והאדמורי"ם יקבלו את המתווה החדש אזי שהכדור עובר למגרשו של ליברמן שככל הנראה מתנגד בתוקף למתווה. מוקדם יותר דחתה המועצת את המתווה הישן של שקד המשמעות – כי ליברמן לא יקבל בשום אופן את המתווה החדש מה שמוביל את המערכת הפוליטית לבחירות.

גורם בקואליציה אומר הערב לתקשורת כי "אם לא יהיו בחירות – זאת תהיה הפתעה גדולה".

העיתונאי יאיר שרקי הסביר הערב כי מי שאחראי להסלמה במשבר אחה״צ הוא מזכיר מועצת גדולי התורה, הרב מרדכי שטרן. את המכתב לח״כים על כך ש״אין שינוי בהוראה״ הוא הוציא בלי להודיע להם מראש, ובלי תיאום עם 4 האדמו״רים הגדולים של אגודת ישראל. הערב: סבב נוסף בין האדמו״רים על נוסח הפשרה.

שרקי הוסיף: "הח״כים ההמומים בהתחלה פרשו את המכתב כסירוב חד משמעי לפשרה, בקריאה שניה הם הבינו שאין שום התייחסות ישירה ל2 השאלות החשובות: האם אפשר להסתפק בטרומית או דווקא 3 קריאות, ומה דעת הרבנים על הנוסח המעודכן שגובש בעמל רב".

במקביל, מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שיגרה מכתב הוראה לחברי הכנסת שלה בה ניתנה הוראה מפורשת לאשר את החוק לפני העברת התקציב.

"לכבוד חברי הכנסת של אגודת ישראל", נמסר לחברי הכנסת, "נתבקשתי להודיעכם כי בהחלטת רבותינו חברי מועצת גדולי התורה להעביר את חוק גיוס בני הישיבות לפני אישור התקציב – לא חל כל שינוי ועליכם לפעול על פי החלטה זו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.