מאמר המערכת ב'המודיע': "אם לא תהיה לנו השפעה – הרי שהדלת נסגרת בעדנו"

במאמר המערכת של ביטאון חסידות גור "המודיע" בירכו את ליצמן על החלטתו להתפטר ושיגרו איום מרומז לעבר ראה"מ

בעקבות העבודות שבוצעו בשבת ברכבת השר יעקב ליצמן יגיש הבוקר את מכתב ההתפטרות.  ראש הממשלה ייקח על עצמו את תיק הבריאות בתקווה להחזיר את ליצמן לתפקיד לאחר פתרון המשבר.

במאמר המערכת של העיתון החרדי "המודיע" בירכו את ליצמן על החלטתו להתפטר. "רוצים אנו לקוות שראש הממשלה יתעשת, יבין את המועקה האמיתית של מקדשי השביעי ולא ייתן לפגוע בשבת קודש", נכתב במאמר. "רוצים אנו לקוות שהוא יקרא את הקורה סביבו ויבין שחורשי היפך טובתו מובילים אותו עם ראש בקיר כדי להכשילו".

במאמר המערכת של ביטאון חסידות גור שוגר איום מרומז לעבר נתניהו בדבר המשך השותפות בקואליציה. "שיהיה ברור שאם במסגרת חברותנו בקואליציה לא תהיה לנו השפעה על מניעת פרצות חדשות של חילולי שבת – הרי שהדלת נסגרת בעדנו", נכתב.

יש לציין כי בהודעה ששיגר הליכוד נכתב כי מפלגתו של ליצמן צפויה להישאר בקואליציה. "ראשי הסיעות הבהירו שאין בכוונתם לפרוש מן הקואליציה, מה שיאפשר לגבש פתרון מיטבי, ששומר גם על השבת וגם על צרכי הציבור לתחבורה בטוחה ורצופה", נכתב בהודעה.

 יודגש כי מרן  האדמו"ר מגור, שמתנגד למתווה שהציע שר העבודה והרווחה חיים כץ מסרב להתגמש, וסבור כי אם לא יבוטלו העבודות כליל, אז על ליצמן להתפטר.

הרב יצחק גולדקנופף מזכיר ועדת הרבנים למען השבת  אמר בראיון לזיגמן בקול ברמה כי "יתר הנציגים החרדים גם נותנים יד למהלך של ליצמן, גם אם הידיעה על התפטרותו לא נמצאת בכותרת הראשית בעיתונים".

הרב יצחק גולדקנופף  הוסיף עוד כי  אם חוק השבת של דרעי לא יבוא היום לועדת שרים, הוא יסיק את המסקנות שלו ויפעל בהתאם. לא עודכנתי בדיוק לגבי ההנחיות שקיבל מרבו, אבל שמעתי שהוא התבקש לבדוק אם שייך לפרוש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.