מאמר חד ומושחז על קמפיין השימינג

מדינה בהיסטריה !!!
ברוכים הבאים למדינת ישראל. שיגרת יומם של התושבים מופרת מידי יום בדיווחים קשים על פיגועים נוראיים, דקירות רצחניות, פיגועי דריסה, כשאף הפשיעה הפלילית גואה בכל רחבי הארץ, מקרי רצח וכל אלימות אחרת, גניבות ושדידות. כשכותרות העיתונים מרוחים כל יום בצבע אדום על הטרגדיה החדשה שאירעה אתמול.
ושלא לדבר על האיומים בגבולות, מחמאס שבדרום ועד חיזבאללה שבצפון, כשגם האופטימיים מבין הפרשנים הצבאיים מדברים על מלחמה קרובה, שתפיל אלפי טילים חדשניים וקטלניים על מרכזי הערים.
ולא הזכרנו את תאונות הדרכים הקטלניות הגובות כל שנה מאות הרוגים חדשים.
õ õ õ
דעת הקהל במדינה הולכת ומבעבעת, סיר הלחץ עומד להתפקע. העם בישראל, דורש תשובות מקברניטי המדינה, ראשיה, שריה ויועציה: להיכן נעלם הצבא החזק במזרח התיכון? והמשרד לביטחון פנים? והמשטרה? ושאר רשויות אכיפת החוק? היכן אתם? היכן גבורתכם ועזוז נפלאותיכם? ומה עם שירותי המודיעין המעולים בתבל, האם אינם מסוגלים לעשות מאומה?
õ õ õ
והנה זה בא. הודעה דחופה נתקבלה בכל הטלפונים הסלולאריים של כתבי הביטחון בארץ ובחו"ל, על דיון דחוף בועדת חוץ וביטחון של הכנסת, שיתקיים בעוד מספר ימים, בו ישתתפו כל גורמי הביטחון, המשטרה, וכל האחראים על מקרי החירום במדינה.
איה העט שתתאר את ההתרגשות שאחזה בכל אזרח ואזרחית במדינת ישראל. הנה סוף סוף עושים משהו למעננו, מה שנקרא: 'יש כבוד'!!, הסוף לאלימות, הקץ לדקירות, הגבולות ישובו שוב לשיגרה ולשלוה שהיו רבות בשנים. אה!! … "שוויץ זה כאן"!!
õ õ õ
הכל מעלין לירושלים. כל הדרכים לעיר הבירה של מדינת ישראל, ירושלים המאוחדת לנצח, התמלאו בכלי רכב ושיירות אוטובוסים של כל המי ומי מתושבי המדינה שבאו לחזות במו עיניהם באותו דיון בועדת חוץ וביטחון העומד לשנות לחלוטין את פני המדינה המהוללה.
עשרות כלי תקשורת מרחבי הארץ והעולם כולו נמצאים כבר בתוך חדר הועדה, כשניידות שידור פרוסות בכל רחבת כנסת ישראל.
õ õ õ
ואז זה מגיע, הרגע המרגש ביותר, כשיו"ר הועדה נכנס בארשת חשיבות, ולצידו מפכ"ל המשטרה, השר לביטחון פנים, סגן שר הביטחון, בכירי הצבא, ושירותי המודיעין, כולם בפנים חתומות ורציניות, כיאה למעמד היסטורי זה. כולם ממתינים לדפיקת הפטיש המסורתית שתחל את הדיון שישנה את פני המזרח התיכון לעשור הקרוב.
יו"ר הועדה פתח את הדיון באומרו כי הדיון יעסוק באחד מהסכנות הביטחוניות הקיומיות ביותר למדינת ישראל, וכי הוא מזמין את סגן שר הביטחון לשאת דברים.
סגן שר הביטחון, אמר בפתח דבריו כך: ראשית עליכם לדעת כי אני נמצא במקום זה לא רק כסגן שר ביטחון, אלא גם ברב חשוב בישראל, שנית, החלטתי שבמקום שאציג בעצמי את הסכנה המדוברת, אזמין לדוכן את אחד החיילים הנוכחים כאן, להסביר לכולם מהו הנושא הבוער שבגללו התכנסה הועדה.
הקהל עוקב בדריכות אחר החייל המרוגש שפוסע אט אט לעבר דוכן הנואמים, כשכלי התקשורת מנסים לברר מיהו אותו חייל אלמוני שכנראה נושא תפקיד בכיר ביותר בשירותי המודיעין, ורק לצורך הדיון החשוב הלזה הוסכם על קברניטי המדינה שייחשוף את עצמו לציבור.
õ õ õ
היה אפשר לחתוך בסכין את המתח שהורגש באויר, כשאותו חייל החל לשאת את דבריו, בקול בוכים:
"מעליבים אותי, ויי ויי!! ילדים צוחקים עלי!!
אומרים לי שאני חרד"ק!! אנא אוליך את חרפתי"

לדיון התרפצו מספר שוטרים נוספים שגעו בבכי, תוך כדי תיאור מרטיט שזעזע את כל הנוכחים:

"כל פעם שאנו הולכים ברחוב חרדי, ילדים מסתכלים עלינו".

עין לא נשארה יבשה למשמע תיאורים זוועתים זה. אה.. החרדים הללו… לא בני אדם בכלל…
ואז החלו הדיונים הסוערים והמרתוניים, סגן שר הביטחון נצפה דן בלהט עם מפכ"ל המשטרה, השר לביטחון פנים ניסח שוב ושוב את ההנחיות החדשות לגורמי אכיפת החוק, וקול צווחות הדיונים וחילופי הדברים עלה לדציבלים גבוהים מהמותר אף במליאת הכנסת…
õ õ õ
מאוכזבים, נבוכים וסמוקי פנים, עזבו אט אט את אולם הדיונים כל כלי התקשורת, ושאר עמך בית ישראל. הם כבר לא חושבים על התוחלת שנכזבה לפתור את הבעיות האמיתיות של מדינת ישראל, בעיקר הם מתביישים בשביל אותם בכירים, שאינם שמים לב כיצד הם משתטים לעיני כל ישראל.
וכך נשאר אולם הדיונים ריק, מלבד אותם בכירים שעד השעות הקטנות של הלילה התווכחו באובססיביות על ניסוח ההחלטות הדרמטיות, שיגמרו לחלוטין את התופעה שמאיימת על המדינה.
õ õ õ
לאחר התייעצויות טלפוניות בהולות עם היועץ לביטחון לאומי, ראש השב"כ, ראש המוסד, ראש הממשלה, וסגן נשיא ארה"ב הנכנס, הגיעו כולם להחלטה הדרמטית, נוסח ההחלטה נשאר חסוי מטעמים מודעיניים, אך חלקו הגיע לידנו והרי הוא לפניכם:
"לאחר שמיעת עדויות על הזוועה שמתחוללת במדינת ישראל, הוחלט פה אחד, כי בכל בתי הכנסת בארץ ובגולה, בכל שבת ושבת, אחרי קריאת התורה, בעת התפילה לשלום המדינה, ולשלום חיילי צה"ל, יוסיפו את הפיסקה הבאה":
"מי שברך אבותינו אברהם יצחק ויעקב, יוסף משה אהרן דוד ושלמה, הוא ישמור ויגן את חיילי צבא הגנה לישראל, מכל מיני צעקות, קללות, העלבות, וכל אוייביהם הילדים הקמים עליהם להכלימם לא יצליחו, אלא יבושו ויסוגו אחור, וישובו כל חיילינו לבסיסם לחיים טובים ולשלום".
לתפארת מדינת ישראל!!

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי שהמציא את המילה חרד"ק ניצח את המערכה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אם היית יודע לכתוב בהומור אמיתי ולא טיפשי ורדוד שכזה, ניחא…
  לגופו של עניין:
  המציאות עמה צריכים להתמודד חיילים חרדים ודתיים בשכונות ירושלים, היא מטרד קשה שעלול במהרה להפוך לסכנה אמתית עבור החייל.
  אני עובד במאה שערים, ובעיניי ראיתי פעמים רבות חייל בודד שהולך לתומו ברחוב, או נכנס לבית כנסת לתפילה, ובנס מחולץ ע"י יהודים טובים, לפעמים לאחר בעיטות, השלכת כיפה, דחיפות, זריקת חפצים ואבנים, אני בעיניי ראיתי, ואני יכול רק לדמיין איך היו נגמרים חלק מהסיפורים הללו, ללא החילוץ.
  זה שאתה מנסה לגמד את הסיפור ל"וויי וויי העליבו אותי" לא הופך את זה לנכון, אלא אותך לבדיחה.

  שלום |
  הגב