מאסטר ברגשות: הסיפור המדהים של מיכל לשם

היא נחשבת לאישה עסוקה, מגישה תכנית ברדיו, קורסים ל-NLP, מטפלת בפחדים ומה לא. אבל מיכל לשם עברה גם דרך קשה מאד, שכללה גירושין ונפילה כלכלית, עד שהגיעה למקומה כיום

מיכל לשם היא כיום בעלת שני עסקים מצליחים מאד: מטפלת מומחית לפחדים, חרדות ודימוי עצמי, ובנוסף היא מנהלת מרכז הכשרה ללימודי NLP ב-3 סניפים בארץ, ירושלים, רמת גן ובצפון.

בנוסף, בימים אלה היא עומדת בראש עמותת הפדרציה ל-NLP מתוך מקום של עזרה לשיטת ה-NLP בארץ, להיות מוכרת לא פחות מהמערך הפסיכולוגי. אפשר לומר שהיא חלוצה במגזר החרדי.

2שני ספריה בני השנה הפכו לרבי מכר בסטימצקי וצומת ספרים, דווקא בקרב המגזר הכללי, תכניתה הרהוטה ברדיו קול ברמה כתוכנית העצמה נשית, ופעילותיה לאורך כל השנה סביב אלפי נשים בכל נופשי הנשים – מציגים אישה בטוחה בעצמה, יודעת לכוון לעזור ובעיקר לומר את המילה הנכונה לאישה הנכונה.

אך לא כולם יודעים שמיכל לשם הגיעה ממקום קשה, כואב עד כדי עוני ממש, ברגעים מסוימים בחייה. "כחלק מהשליחות שלי בעולם", מספרת מיכל, "קיבלתי על עצמי 2 דברים שאני עומדת בהם בכל הרצאה, ואני רואה את הריאיון הזה כחלק משליחותי. בכל הרצאה אני מחשיכה את האולם ומנחה תרגיל NLP עוצמתי כדי שנשים שמעולם לא חוו רגע של טיפול רגשי וזקוקות לכך יקבלו זאת, במאמץ שכל אחת תרגיש שזה בשבילה, ואכן הן יוצאות דומעות מרוגשות שמחות ובעיקר מסתכלות על עצמן באהבה והערכה גלויה יותר.

"הדבר השני הוא לספר בכל הזדמנות עם כל הקושי הרגשי שלי באופן אישי לספר על רגעי ההתמודדות הכי קשים שחוויתי בחיי בתור אישה צעירה אימא לשלושה ילדים שהיו אז קטנים כל כך, ואם אני עשיתי מהפיכה שלפעמים היא בלתי ניתנת לתיאור גם את יקרה שלי יכולה ומסוגלת".

מיכל: "זכית ואת לא עברת את הדרך שלי, דרך שרצופה ברגעים קשים מנשוא

"אני זוכרת את עצמי ביום שיגרתי בהיר ודיי רגיל חוזרת לבית אך הבית לא היה נראה כמו הבית שלי. מהפיכה בכל פינה רהיטים שנעלמו, ואז באותם רגעי פחד מול הבית הנקי והמצוחצח שהשארתי בבוקר, אני לא ממש מבינה מה קורה כאן, ואיזה גנב פרץ לביתי?

"אני לא רוצה להבין האמת, הלב מסרב לעכל אז אני מדחיקה ובטוחה שהוא יחזור, הוא זה אב ילדי שבאותם ימים עבר משבר אמונה מול עצמו בעקבות חוויה נוראית שהוא חווה (הוא חזר בשאלה והזוג התגרש. ס.ב.).

"אני מתקשרת לרב, שמכיר אותו אותי ובבכי אני מספרת לו על מה שקורה כאן, הרב באותם רגעים אומר לי אל דאגה כמה ימים והוא חוזר.

"היום במבט לאחור", מספרת מיכל, "האינטואיציה אמרה לי שזה לא יקרה, אך הלב ובעיקר המוח החכם שלי, ידע שלא אעמוד בבשורה כזאת, אז קיוויתי הדחקתי וחיכיתי…

 

צ'קים חוזרים, בעל הדירה כועס

"כשהבנתי לאחר תקופה, קיבלתי את זה קשה. אני זוכרת את השבוע ההוא ירידה דרסטית במשקל, ילדים עצובים בכיינים וחרדת נטישה עמוקה, אצל הגדולה באותם ימים בפרט: אבא שהיא כל כך אהבה התאדה מחייה. באותם ימים אני בפעם הראשונה בחיים שלי מגלה את עולם הטיפולים הרגשיים, עד אז אני יכולה לספר על עצמי האישה הכי רציונלית הגיונית וכל כך רחוקה מעולם הרגשות.

"באותם ימים ביתי היקרה עברה הרבה מאד סוגים של טיפולים מטפלות וניסיונות שלא באמת החזיקו מעמד ויצרו שינוי בטווח הארוך, הכול היה איטי עד להחריד כשכולם מסבירים לי שצריך סבלנות, זה תהליך ואין לחיצת כפתור בנפש. באותם ימים אני מגלה שיש תשלומים שצריך לשלם ואם עד אותו יום זה לא ממש היה התחום שלי, אני מגלה צ'קים חוזרים בעל דירה כועס ועוד רגעים שהיו לי קשים לעיכול.

"אני זוכרת את הרגע הזה" משחזרת מיכל, "החתונה של אחי היקר בעוד שבועיים, להכניס את ההורים לעניין הרגיש הזה זה ממש לא הזמן, אך אין לי אפילו דמי נסיעות לאולם", הדמעות חונקות את גרונה, והיא מעדיפה לעצור כאן.

"מתוך רצון לעזור לבת הגדולה שלי אני הולכת לגלות את עולם הnlp

"בברכת רב אני מתחילה ללמוד ומעבירה ראשית עלי ולאחר מכן על ביתי את הטיפולים שמתחילים לייצר תוצאות בזמן קצר, באותם ימים ילדתי הייתה דחויה חברתית בכיינית ובעיקר מציקה לכל מי שבסביבה".

מיכל: "השובבה החליטה ללא ידיעתי לרשום על הלוח את המשפט הבא: "למי שיש פחד שתבוא לאימא שלי היום היא מטפלת בפחדים". אחה"צ רגיל ושיגרתי אני שומעת דפיקות בדלת, כשאני פותחת אני מגלה כ-30 ילדות בשלל גילאים מספרות לי על הפחדים שלהם ועל זה שהן הגיעו אלי כדי שאטפל בהן. ברגע הראשון אני זוכרת את עצמי עומדת שם ובעיקר כועסת על הגדולה שלי ועל התעלול התורן, וברגע השני אני מרחמת עליה ומספרת לעצמי שאני אעשה לה את הטובה הזאת כדי שהיא תהיה מוכרת בחברה יותר, שיתייחסו אליה, יאהבו אותה ובעיקר שהיא תרגיש טוב יותר, מהיום הזה כשאני מנותקת אפשר לומר מהמציאות אני יום יום אחה"צ מטפלת בשלל ילדים וגילאים "בשבילה".

מיכל

 

סיפורי ההצלחה

"שינוי מתווה הדרך הראשונית של לימודי ההבנות החדשות שנערמו במוחי תוך כדי לימודים, לימדו אותי איך חיים באמת, מהי תקשורת נכונה, איך מתרוממים מהמקומות הרגשיים הנמוכים ביותר, לא פעם נשים אומרות לי תני לי קצת ממה שיש לך, ואני אומרת להן כל הסיפור הוא דימוי עצמי גבוה וחיובי".

אז בחיוך ועם דמעות של אושר היא מסכמת: "זה לא משנה איפה את כרגע, זה לא משנה מאיזה משפחה את מגיעה וגם לא מה מצבך האישי הנפשי הכלכלי או ההורי שלך כרגע, אני מבטיחה לך", מגביהה את קולה מיכל, "את יכולה להיות במקום גבוה יותר וטוב יותר. אם אני עשיתי את זה גם את יכולה.

"השראה בעיני זה הילדים המדהימים שלי, והגדולה שבהם לפני כולם היא היום היועצת הכיתתית, זאת שכולם מגיעות לפרוק ולדבר איתה על רגשות על החיים ובכלל כנערות בתהליך ההתבגרות".

טיפ לסיום השבוע: "הוא שם הספר שלי, הסלוגן של חיי "תאמיני תדמייני תעשי תקבלי.

"תפעלי בדרך הזאת ובסיעת אדשמייא תגיעי למקומות הגבוהים שבורא עולם מכין לך".

 

 

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מיכל לשם והרב יצחק פדידה מנטורים בנשמה !

  מספר פעמים שהשתתפתי בהרצאות שלכם את פשוט נותנים כלים מעשיים לשימוש מיידי וזה מדהים !
  לשמוע אתכם כל אחד עם הסיפור שלו מאיפה באתם ולאן הגעתם זה מפעים לי את הלב בכל פעם מחדש !
  ובמיוחד כשאני רואה אותך מיכל איך את מתקדמת מהרצאה להרצאה זה מדהים !
  תודה לכם מיכל לשם והרב יצחק פדידה על מפעל חיים של הצלת עשרות אם לא מאות משפחות בזכותכם !
  שבורא עולם ישפיע עליכם מכל הטוב בעולם אמן !

  מילכי |
  הגב
 2. אין דברים כאלה !

  מטפלת בחסד ! אני ואחיותי זכינו להיות מטופלות אצל מיכל ופשוט היא קוסמת !
  ועכשיו אני גם שולחת את הבן שלי לרב יצחק כדי להשלים המון פאזלים
  מומלץ ביותר !

  מירי |
  הגב
 3. עוצמת חיים

  אני מאזינה לך בכל יום ראשון לתכנית בקול ברמה וכשם התכנית כך היא ממש "עוצמת חיים" כל הכבוד שיש כאלה נשים בעם ישראל אני מחכה כל השבוע כדי לשמוע את הדברים המתוקים והמחזקים שלך כל הכבוד
  עלי והצליחי אמן

  מיכל |
  הגב
 4. אישה של השראה !

  כל מילה השראה זה מיכל לשם !
  הייתי מספר פעמים בהרצאות שלך ושל הרב פדידה אתם הפכתם לי את החיים בזכותכם למדתי לחיות נכון נתתם לי כלים עוצמתיים במיוחד ומי שלא שומעת אתכם ומיישמת מה שאתם אומרים פשוט מפסידה.
  המון המון הצלחה לכם ושבוע טוב.

  דבורה |
  הגב
 5. צודקת חני !

  אני הכרת את מיכל לשם באלעד בתקופת הבלאגן שלה עם בעלה ועזרנו לה מאוד אני ובעלי ואני זוכרת שהיא לא הפסיקה להלל ולשבח את הרב פדידה שעזר לה מאוד וחשף אותה לשיטת האן אל פי ועזר לה בקליניקה שלו שתוכל להתחיל לקבל אנשים ומאז ועד היום הם עובדים יחד ונמצליחים מאוד ב"ה
  תמשיכי להצליח מיכל יקרה ובעז"ה שתמצאי את זיווגך בקרוב אמן.

  נאווה |
  הגב
 6. הכרת הטוב ?

  מדוע לא מוזכר בכתבה מי שעומד עושה ופועל ועזר לגב' מיכל לשם לצאת מכל התסבוכות שלה ? מינימום היה ראוי להזכיר את שמו של הרב יצחק אלחנן פדידה שעזר ועוזר וכמדומני שהם עדיין עובדים יחד !
  הכרת הטוב זה מינימום של גדלות !

  חני |
  הגב
 7. מטפלת בחסד !

  כמטופלת של מיכל אני יכולה להעיד שהיא פשוט קוסמת
  הייתי אצל עשרות מטפלות עד שהגעתי למלאך המיוחד הזה מיכל לשם וברוך ה' ב 3 טיפולים היא שינתה אותי מקצה לקצה.
  שפע ברכה והצלחה בכל מעשי ידייך אמן !
  יחי אדוננו מורנו ורבנו לעולם ועד !

  רבקי |
  הגב