מאסר עולם ו-20 שנה לרוצח אבו חדיר: "מתנצל על מעשי"

מאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר נגזרו על רוצחו של הילד הערבי אבו חדיר, יוסף חיים בן דוד, שהורשע בחודש שעבר ברצח הנער.בן דוד התנצל.

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שלישי) מאסר עולם ועוד 20 שנות מאסר על רוצחו של הילד הערבי אבו חדיר יוסף חיים בן דוד, שהורשע בחודש שעבר ברצח הנער.

בן דוד אמר בדיון על גזר דינו ברצח  מוחמד אבו חדיר ביולי 2014.  כי הוא מתנצל בפני משפחתו של אבו חדיר.

בפרקליטות בירכו על העונש: "בהמשך לקביעה כי הנאשם אחראי למעשיו וכשיר לעמוד לדין, קיבל היום בית המשפט את עמדת התובע עו"ד אורי קורב, לפיה יש להטיל על הנאשם מאסר עולם וכן עונש נוסף מצטבר בגין עבירות החטיפה וההצתה, לצד פיצוי למשפחות המנוח והילד הנוסף שהנאשם ניסה לחטוף". העונש הנוסף המצטבר שנקבע הוא של 20 שנות מאסר, מעבר למאסר העולם.

"הנאשם בן דוד היה היוזם, המחולל והמבצע העיקרי של הרצח. בית המשפט דחה את טענות ההגנה ובקשתה לענישה מופחתת בגין טענות שונות לגבי מצבו הנפשי של הנאשם", הוסיפו בפרקליטות. "מדובר במקרה שזעזע את הציבור בארץ, נוכח אכזריותם הרבה של המעשים. ידע כל אדם, מכל דת וגזע, שמבצע מעשים מסוג זה – תהא האידיאולוגיה בשמה הוא מתיימר לפעול אשר תהא – כי מערכת אכיפת החוק תמצה עמו את הדין עד תום".

עו"ד אורי קורב מפרקליטות מחוז ירושלים סיפר כי בן דוד גרר את קרובי משפחתו למעשה חטיפה ורצח של נער חף מפשע.  "בן דוד ביצע מעשים בלתי נתפסים ומעוררי סלידה".

"הנאשם ביצע את המעשים ממניעים ברבריים של נקמה", אמר קורב. "נקמה בשם מי? בשם המשפחות של החטופים שאמרו שהן לא רוצות נקמה?" בן דוד התחזה לחולה נפש, ניסה להטיל את האחריות למעשים על שותפיו הקטינים וטען כי הם מעלילים עליו עלילות.

השופט צבן ביקש ממנו לומר כמה מילים,  אני מתנצל על מה שהיה", הודה בן דוד. "בעבר עבדתי בזק"א ואספתי גופות בין של יהודים ובין של ערבים. תמיד קידשתי את צלם האנוש ואת כבוד המת. אני מבקש סליחה מהמשפחה כל על מה שאירע. זה לא היה תחת שליטתי. ניסיתי לחשוב על זה אך זה לא היה בשליטתי. יש לי רקע פסיכיאטרי. אני מתנצל שזה קרה דווקא למשפחה הזו ומהמניעים האלו. זה לא האופי שלי ואני לא בן אדם כזה. עסקתי בעבר דווקא בגופות של בני מיעוטים. אני מתנצל ומבקש סליחה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.