מאפיית ברמן חוגגת 140 שנה להקמתה

קבוצת מאפיות ברמן הירושלמית, חגגה 140 שנות פעילות מוצלחת בטקס שהתקיים בשבוע שעבר, במתחם חוצות היוצר. בטקס הוקרן סרטון המספר את היסטוריית מאפיות ברמן, השזורה עם היסטוריית העיר ירושלים. ראש העיר, מר ניר ברקת, חנך יחד עם יצחק ברמן, דור רביעי במאפייה ויו"ר הקבוצה, את פסל אבן הריחיים במתחם, השריד היחיד מטחנת הקמח הראשונה ששימשה את מאפיית ברמן מחוץ לחומות, עד ערב מלחמת השחרור.

זו שנה חגיגית עבור מאפיות ברמן- יצחק ברמן, (71), בעלי קבוצת מאפיות ברמן הירושלמית, קיבל לפני כחודשיים את פרס מפעל החיים מטעם איגוד המזון על פועלו בברמן במשך תקופת כהונתו מזה 50 שנים ולרגל חגיגות 140 שנה לחברה.

יצחק, מכיר את ענף הלחם על בוריו וחי אותו, שכן הוא נולד לעסק המשפחתי כדור רביעי. גם הדור החמישי, בתו וחתנו, ממשיכים את הדרך בחברה ועליהם מוטלת המשימה הלא פשוטה לצלוח את המשברים הפוקדים את ענף הלחם בשנים האחרונות.

הסיפור של מאפיות ברמן, יצחק והמשפחה כולה, הנו סיפור מרתק, המקפל את סיפורה של המדינה עוד בטרם היווסדה משנת 1875:
יצחק ברמן הינו דור רביעי למשפחת ברמן. החל לעבוד במאפיה מיד עם שחרורו מצה"ל, מחטיבת הצנחנים, בהיותו בן פחות מ-21 שנים. ביצע כמעט כל תפקיד אפשרי במאפיה, בעצם כל משימה לה היו זקוקים שני דודיו המבוגרים שניהלו את העסק המשפחתי, הם אלו שקיבלו אותו לעבודה לאחר פטירתו של אביו, שהיה אחיהם הבוגר. לאחר מספר שנים מונה לסמנכ"ל החברה וכעבור מספר שנים נוספות מונה על ידם למנכ"ל החברה.

מאפיית ברמן נוסדה בירושלים על ידי אם סבו של יהושע ברמן 'הבובה קרישא', בשנת 1875- לפני 140 שנה, ברובע היהודי של העיר העתיקה בירושלים. כל צאצאיה ויוצאי חלציה נולדו וגדלו לתוך העסק המשפחתי, שעבר טלטלות רבות החל מהשלטון העות'מני, אחריו המנדט הבריטי ולאחר מלחמת השחרור תחת שלטונה של מדינת ישראל על כל אירועיה ומלחמותיה.

ניר ברקת ויצחק ברמן. צילום: דודי סעד
ניר ברקת ויצחק ברמן. צילום: דודי סעד
הרב אריה דביר ויצחק ברמן. צילום: דודי סעד
הרב אריה דביר ויצחק ברמן. צילום: דודי סעד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.