מבאזל עד ז'נבה: ישיבת מרדכי הצדיק בכל העולם

ימי הפורים כבר בפתח, ובמשרדי ארגון "אבות ובנים" בירושלים הושלמו ההכנות האחרונות לקראת המפעל השנתי רב התהודה – ישיבת "מרדכי הצדיק", הנערכת בכל אתר ואתר ואשר תוקדש השנה למען ביטול הגזירות הקשות על עולם התורה.

ההיענות חסרת התקדים בקרב כל שכבות הציבור היהודי, הביאה לכך שכמעט ואין מקום בארץ ובעולם בו מתגוררים יהודים, שאין בו פעילות של ישיבת מרדכי הצדיק. בשנה זו בלבד נפתחו בס"ד סניפים חדשים ביישובים בני נצרים, נצרת, עלי, קיבוץ שעלבים, ובעוד יישובים נידחים. בנוסף, בשנה זו ייפתחו לראשונה סניפי ישיבת מרדכי הצדיק גם בערים באזל וז'נבה שבשוויץ. גם בעיר קייב, הנמצאת בימים אלו בעיצומה של מתיחות ביטחונית ואי וודאות, עתיד להישמע קול התורה של האבות והבנים!

בשנה זו, על פי הערכות ארגון 'אבות ובנים', צפוי מספר הילדים לעמוד על סדר גודל של למעלה מ- 60,000 ילדים, שיעצרו למשך שעה תמימה את כל החגיגות העליזות ויצטרפו ללגיונו של מלך, לעם ישראל המקבל עליו שוב את התורה באהבה ביום הפורים, יחד כולם מכל רחבי כדור הארץ, כשמתן שכרה בצידה, ומתוך שלא לשמה – בא לשמה.

לצד ההיענות המרשימה להצטרפות לסדר הלימוד, ניכרת דרישה בקרב הציבור ליטול חלק בזכויות העצומות של החזקת המפעל הקדוש, וזכות בתורתם הטהורה של תינוקות של בית רבן. קול התורה שעתיד להישמע ביום הפורים מפי עשרות אלפי ילדים, עשרות אלפי אבות, בלמעלה מ-1200 סניפים בכל רחבי הארץ והעולם, הוא זכות גדולה ועצומה אשר פעלה עד היום בישועות גדולות ונצורות לכל מי שנטל בה חלק.

בהנהלת "אבות ובנים" מציינים בהתרגשות כי ההכנות הטכניות הגיעו בימים אלו לישורת האחרונה. "בכל שנה מחדש, מחמם את הלב לראות כיצד בעיצומו של יום הפורים, נוהרים פתאום רבבות ילדי ישראל עם אבותיהם לבתי הכנסיות ולבתי המדרשות, לשעה תמימה של לימוד תורה בטהרה ותפילה זכה. תורמי ישיבת מרדכי הצדיק שזוכים לקחת חלק בעלויות העצומות של הישיבה, הופכים לשותפים מלאים בזכות העצומה של תורתם ותפילתם של למעלה משישים אלף ילדי ישראל הטהורים ביום הפורים, זכות כבירה שאין לה שיעור".

מרן שר התורה הגאון הגדול רבי חיים קנייבסקי שליט"א, כתב במכתב חם ונלהב לראשי ארגון אבות ובנים, כי "ישיבת מרדכי הצדיק אשר לומדים בה למעלה מששים אלף ילדים כ"י, ובוודאי מעוררת היא חיבה יתירה לפני הקב"ה, יבורכו התורמים בברכת ברוך אשר יקים וגו'". על המכתב הנ"ל חתומים גדולי ישראל ובראשם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א ומרן הגר"ג אדלשטיין שליט"א.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.