מבוכה בכנס אילת: כתב 'הארץ' עקץ את דרעי: "הספרדים לא טיפשים – הם הרבה יותר חכמים מאשכנזים"

מהומה התחוללה במהלך כנס אילת לעיתונות 2013. באירוע כיכב יו"ר ש"ס אריה דרעי שהשיב לשאלות העיתונאים במגוון שאלות שעלו על סדר היום.

בתחילה התנהל פאנל בהנחייתו של  העיתונאי אבישי בן חיים באווירה נינוחה, אולם לאחר מכן  הכתב יוסי בר מוחה השבית את השמחה, כאשר פנה לדרעי  בכנס בעיתונאים באילת ואמר. "הספרדים הרבה יותר חכמים מאשכנזים ויש להם גם חום אנושי", אמר בר מוחה  – בהקשר לדברים ששודרו  בכתבת תחקיר שערך רביב דרוקר בערוץ 10 פלט דרעי בשעתו ואמר: "כי הספרדים הם עדר מה שתגיד להם הם יעשו".

לאחר מכן התייחס דרעי לטענות על זיוף הבחירות המקומיות בבית שמש, ואמר כי  "התקשורת מעצימה כל דבר שקשור לחרדים. אני יכול לתת לך עשרות רשויות מקומיות בהן מחלקים את הקולות בבחירות בצורה לא חוקית וכולם שותקים.

בבית שמש מדובר במאבק תרבותי אידיאולוגי והתקשורת נוטה באופן חד משמעי וטוטאלי לצד אחד, בני האור נגד בני החושך. אני לא מצדיק תופעות של זיוף ואני לא יודע מה היה שם, אבל התקשורת נותנת ביטוי לצד אחד בלבד. ברור שאיסוף ת"ז הוא מגונה. יש הרבה קבוצות ורבדים בחברה שלנו ואי אפשר לשלוט בכולם. אין ספק שהתקשורת העצימה את המאבק".

דרעי נשאל על ידי המנחה העיתונאי אבישי בן חיים, לאן פניה של ש"ס מעתה, לזרם הישראלי או החרדי,  דרעי השיב כי "בעקבות פטירתו של המרן חז"ל עברנו טראומה שאנחנו לא יודעים איך לחיות איתה. אין לי תוכנית אסטרטגית ברורה לאן ש"ס ממשיכה מכאן. קודם כל צריך לבדוק מה זו הישראליות? תבנית של ציונות? של תל אביביות? של המלייה המתנשא?", על משה ליאון הוא אמר: "עד היום כואב לי מה שקרה הבחירות בירושלים.

"ניר הוא בחור טוב אך חשבנו שמשה ליאון טוב יותר עבורנו. ליאון היה רעיון של אביגדור ליברמן ואנחנו תמכנו בו. מה יכול להיות יותר ישראלי ממנו? התאחדנו כולנו סביבו, יש ישראליות יותר טובה מזה? לא- קראו לזה קומבינה. אבל בבחירות לכנסת כשיש עתיד חברה לבית היהודי שרק רגע לפני תקפו אחד את השני, עם חילוקי דעות, אבל הם שמו את הכל בצד כדי להתחבר נגד החרדים. יש בעיה קשה בחברה שלא מקבלים את השונה. כל עוד שזה לא ישונה- אנחנו לא נוכל להתחבר".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא רוצים חרדיות ולא ישראליות

  רוצים יהדות ספרדית כמו של פעם דרכיה דרכי נועם אהבת ישראל פשטות ויראת ש-מ-י-ם

  די לבלופים של הציונות כובע טמבל הנפת הדגל שחצנות והתנשאות כחי ועוצם ידי בלה בלה

  מאידך: ממש ממש לא רוצים ולא מעונינים בפראקים השחורים עם – בלי כפתורים השטריימלים איומי סקילה הצביעות השטייגן והדרעקיאדא שלהם שילכו כפרה על עם ישראל אמן

  דרעי תפנים מסר זה |
  הגב
 2. בר מוחא הצטרף לספרדים ונקנק הצורה לדרעי
  רתחתי כששמעתי זאת ממנו
  אנחנו עדר בראשות רוענו רבי עובדיה לא ברשותך דרעקי לולא מרן ע"ה מה היית שוה אידיוט משוכנז? מאומה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. דוקא דבר יפה ולענין מה הקטנוניות להתמקד בעקיצה של עיתונאי אחד מתוך פאנל שהיה ממש מרשים?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב