מבוכה במשטרה: בדיקות פוליגרף לאלפי קצינים, חלקם מסרבים להגיע

גלי צה"ל: בהנחיית המפכ"ל דנינו, סגני ניצב ומעלה יעברו בדיקת פוליגרף, ובהמשך יעברו זאת גם שוטרים בתפקידים רגישים ■ המפכ"ל: מי שלא יעשה זאת ימצא עצמו מחוץ לארגון

על רקע הטלטלות האחרונות במשטרה, בגלי צה"ל נחשף הבוקר (ג') כי בעקבות החלטת מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, שכל קצין מדרגת סגן ניצב ומעלה יעבור בדיקת פוליגרף, הכוללת שאלות אינטימיות על חייהם, ניסו קצינים לחמוק מהבדיקה.
כשנודע על כך למפכ"ל הודיע דנינו שכל מי שלא ישלים את ההליך עלול למצוא עצמו מחוץ לארגון. בנוסף, נודע כי בכוונת המפכ"ל לשלוח לבדיקת פוליגרף גם שוטרים בתפקידים רגישים, לוודא שהם חפים מפרשיות מביכות. שוטרים שבדיקתם תהיה בעייתית, תבחן הסיבה ויטופלו בהתאם.

בינתיים, סגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל מתרוקן מקציניו. תוך שבועיים פרשו שניים מבכיריו – תחילה זה היה ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז המרכז, שהודיע על פרישה, ולפני יומיים הצטרף אליו מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, שמיד אחרי החגים יפשוט את המדים. פריינטי החליף בתפקיד את ניצב ניסו שחם, שפרש עקב האשמתו בהטרדות מיניות.

למקורביו הסביר פריינטי כי החליט לא להגיש את מועמדותו על תפקיד השוטר מספר אחת משום שאיננו מוכן להיות חלק ממסע ההשמצות והלכלוכים המאפיינת את ההתמודדות למפכ"לות. פריינטי ידע שככל שסיכויו לרשת את מקומו של דנינו יגדלו, כך ינסו גורמים שונים לחטט בעברו ולשלוף משם שפנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.