מבוכה בניו יורק: יהודים שרקו בוז לשר האוצר של ארה"ב (וידאו)

מבוכה נרשמה אחר הצהריים סמוך לשעה 16:30 (שעון ישראל), במהלך נאומו של שר האוצר האמריקני ג'ק לו בוועידת "ג'רוזלם פוסט" בניו יורק.

וידאו באדיבות רשת

השר, שהוא הנציג הבכיר ביותר של ממשל אובמה בוועידה, זכה לקריאות בוז צורמות מהקהל כשדיבר על מחויבותה של ארצו לביטחון ישראל.

"שתי המדינות שלנו לא רק עוזרות זו לזו אלא שהשותפות העמוקה בינינו סייעה להפוך את העולם למקום טוב יותר", אמר לו בפני קהל של מאות מנהיגי וחברי הקהילות היהודיות בארצות הברית.  לו ניסה לטעון כי "בשש בשנים האחרונות עשה ממשל אובמה המון כדי לשפר ולקדם את ביטחון ישראל" וזכה לקריאות בוז בתגובה סוערת מהקהל, שהביע את חוסר הסכמתו בקריאות ביניים רמות.

על רקע המתיחות מול ממשל נתניהו אמר שר האוצר כי "מדי יום אנו עוזרים לישראל בהתמודדותה מול אתגרים אסטרטגיים ועומדים מול מי שמערער על הלגיטימיות של ישראל ועל זכותה להתקיים". גם האמירה הזאת שלו עוררה קולות בוז וקריאות ביניים מהקהל הספקן.

 

בעקבות התגובות עצר לו את דבריו לזמן קצר ולאחר מכן אמר: "אני מבין שייתכן שאנחנו לא מסכימים על הכל, אבל אין כל ספק בדבר מחויבותו של הנשיא אובמה למדינת ישראל". עם זאת, גם הצהרות התמיכה החד משמעיות שלו לא שכנעו את הקהל, שהמשיך להגיב בעוינות גלויה ומופגנת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.