מבוכה בשידור חי: פרי התחייב למרן הגר"ע יוסף כי לא יוטלו סנקציות: צפו בוידאו

לאחר  שוועדת פרי אישרה את חוק הגיוס, נשמעו הדי תרועות המלחמה מקרב חכי"ה הלוחמניים של 'יהדות  התורה' שהתחרו איש ברעהו מי ינפיק מתחת ידו את ההודעה החריפה ביותר לתקשורת.

לעומת זאת, בש"ס העדיפו לשמור על קשר של שתיקה, ואף ציוץ לא נשמע לא מצדו של דרעי  שמקרוביו אמנם החרימו את פירון, ולא מצד החכי"ם  שמתייבשים על ספסלי האופוזיציה, אולם האריה השואג נדם שוב בשמירה.

בערוץ 10 חשף הערב העיתונאי והדוקטור לענייני חרדים אבישי בן חיים את התעלומה:  "מפלגת ש"ס סיפרו כי בשיחה שהתקיימה בין השר פרי לבין מנהיגה הרוחני של המפלגה, הרב עובדיה יוסף, הבטיח יו"ר הוועדה כי הסעיף המאיים בהטלת סנקציות על חרדים שלא יתגייסו לא ימומש ברגע האמת".

בשיחה עם חדשות 10, הכחיש פרי את הטענות. "לא התחייבתי ואם התחייבתי בוודאי שלא אומר בתקשורת", אמר. "ניסינו לעשות סנקציות כלכליות. בחנו כל סנקציה אפשרית והסתבר שאין כאלה שלא פוגעות בשוויון. אם יעמדו ביעדי הגיוס לא נאלץ לנקוט סנקציות בלבד". הוסיף.

על הביקורת מימין ומשמאל אמר פרי "מאז קום מדינת ישראל זה נושא שמעסיק את החברה הישראלית. להוציא את חוק טל, שבעקבותיו נפרצה פרצה קטנה, לא חלה חובת גיוס על חרדים. אנחנו מתחילים מיום חקיקת החוק ביעדים מספריים לשירות צבאי ואזרחי", הוא אמר והבהיר: "חובת הגיוס תחול מרגע החקיקה. אפשר לבקר את החוק, זה בסדר ולגיטימי, אבל חשוב לומר שמדובר בתהליך. צריך זמן הפנמה והסברה. אני סמוך ובטוח שהחברה החרדית תקבל את זה כי זה יכול להיות מנוע צמיחה כלכלי אדיר לכולנו".

צפו בוידאו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.