מבוכה: הרבנות לא תכיר בגיור של הזמרת נסרין קדרי

למרות הליווי של הרב והזמר החרדי דודו דרעי: הרבנות הראשית לא תכיר בגיור הזמרת, זאת לאחר שבית הדין העצמאי בו התגיירה אישר לה לשיר בציבור אחרי הגיור

הזמרת הערבייה נסרין קדרי אמנם השלימה את תהליך הגיור שלה בשבוע שעבר, אך כעת מתברר כי ככל הנראה הרבנות הראשית ומשרד הפנים לא יכירו בגיור, וזאת משום שלא בוצע דרך מערך הגיור הרשמי אלא דרך רב פרטי. כך פרסם הבוקר 'ידיעות אחרונות'.

בעיתון נכתב כי "מאז היוודע דבר גיורה של קדרי עלו מספר תהיות האם הרבנות הראשית ומערך הגיור יכירו בגיורה של הזמרת כגיור אותנטי. באופן רשמי גם בבתי הדין הרבניים וגם ברבנות הראשית לא מגיבים משום שהם טוענים כי "אישור" לגיור של אדם נעשה דרך מערך הגיור שנמצא תחת משרד ראש הממשלה, אך גורמים ברבנות מספרים כי הגיור שעברה הזמרת לא נעשה תחת מערך הגיור אלא דרך רב פרטי (אתמול פורסם כי הזמר והרב דודו דרעי ליווה את  הגיור. י.פ.), ולכן ככל הנראה לא יוכר באופן רשמי".

כזכור, בארגון הימין הקיצוני להב"ה, מסרו אתמול כי "לאחר בדיקה ובירור נמצא כי הגיור אינו מוכר במדינת ישראל על ידי הרבנות הראשית ומשרד הפנים, ומיותר לציין כי גיור שאינו כולל קבלת עול מלכות שמיים ומצוות אין לו שום תוקף". יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין אמר כי "אסור לתת יד לגיורים פיראטיים שאין להם ולהלכה שום דבר ועניין".

מקורבים לזמרת סיפרו ל'ידיעות' כי הליך הגיור עורר רגשות מעורבים במשפחה, שכן אביה של קדרי התנגד למהלך ואילו אמה רצתה שלבתה יהיה טוב ולא התנגדה. "קדרי היא נשמה ענקית ולא רצתה להכעיס את המשפחה, אך העניין הזה בער בה והיא הלכה עם הלב", סיפרה חברה.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.