מבוכה: חבר כנסת מש"ס אכל במסעדה בהכשר 'צוהר'

בעוד הנציגים החרדים נלחמים בארגון 'צוהר' ובהכשר שלו בשנים האחרונות, ח"כ יואב בן צור מש"ס אכל לאחרונה לכאורה במסעדה בהכשר צוהר. בן צור ל'אקטואליק': "זה היה לפני שהמסעדה עברה לצוהר". בדיקת 'אקטואליק' גילתה: זה היה אחרי

כל חברי הכנסת החרדים, יחד עם נציגים חרדים נוספים וכמובן יחד עם אנשי הרבנות הראשית לישראל, נלחמים בשנים האחרונות בכל תוקף נגד הכשרות ("פיקוח מזון") החדשה של צוהר בכל מיני אופנים, והעיקר לא לתת לצוהר להיכנס לתחום של המסעדות ובתי המלון, בתחום הכשרות בפרט.

אבל למרות כל זאת, מתברר כי לא אחר מאשר חבר כנסת בכיר בש"ס, יואב בן צור, אכל דווקא במסעדה בהכשר 'צוהר', ללא כל כשרות רבנות נוספת.

ל'אקטואליק' הגיעו מידע וצילומים על כך שח"כ בן צור ישב ואכל במסעדת "חוויאג'מרק", מסעדה תימנית אותנטית שנמצאת ברחוב מרבד הקסמים בגדרה, מסעדה בפיקוח צוהר.

בצילום רואים את בן צור סועד את נפשו במסעדה באוכל תימני מסורתי, אלא שכאמור מתברר כי למסעדה יש אך ורק כשרות של ארגון צוהר – ללא אף הכשר אחר. את הדברים אף אימתנו עם מוקד 'צוהר' שהבהירו כי הכשרות שם היא אך ורק שלהם, ולדבריהם, "מי שסומך על הכשרות של צוהר, שהולכת לפי השולחן ערוך, יכול לאכול שם".

רב ספרדי מהדרום שנחשף למקרה אמר ל'אקטואליק': "איך יתכן שחבר כנסת חרדי משלנו, בן תורה, הלך ואכל במסעדה כזאת בהכשר צוהר, אפילו בלי הכשר של הרבנות? אני כמובן מצפה שחבר כנסת חרדי יילך למסעדה עם כשרות של הבד"ץ, אבל של צוהר? ה' ירחם".

בתגובה ל'אקטואליק' טען בן צור כי סעד במסעדה לפני כחודשיים (זאת למרות שהתמונה שהעלתה המסעדה ברשתות החברתיות עלתה השבוע, ונמחקה משום מה בינתיים), אז, לדבריו, היתה המסעדה עדיין בהכשר הרבנות ורק השבוע עברה לכשרות של 'צוהר'.

אלא שבשיחה עם 'צוהר' עולה כי מסעדת חוויאג'מרק בגדרה פועלת כבר מזה שישה חודשים בכשרות של 'צוהר', החל מהתאריך 18.6.

כזכור, לפני מספר חודשים פרסמנו כאן ב'אקטואליק' את השתתפותו הצפויה של יואב בן צור במושב בכנס בבנייני האומה יחד עם נציגים רפורמים מובהקים, תחת הכותרת "ציונות ויהדות, זרמים ופשרות". אחרי הפרסום באתר, ביטל בן צור את השתתפותו בכנס.

 

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. קנאים קטנים...

  כמה כואב לכם קטנטנים משעוממים כמו הברון שלכם שנבעט מכל מקום…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. בזיונות. אין מילים.

  הוכחה נוספת שאי אפשר להגדיר יהודי חרדי על בסיס לבושו בלבד.

  שמואל |
  הגב
 3. חחחחח

  לסמוך על האתר הזה בקשר לשס זה כמו לתת לחתול לשמור על חלב

  ספרדי |
  הגב
 4. שס מפלגה רפורמית

  פתי ומסכן מי שבוחר בהם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב