מבוכה לחיל האוויר: ערפל כבד באיטליה מעכב את המראת "האדיר"

בשעה שהמוני מוזמנים נערכו לקראת טקס קליטת מטוסי האדיר בבסיס נבטים בדרום, ערפל כבד ששורר באזור איטליה מעכב את המראתם של צמד החמקנים שקיבלה ישראל מארה"ב.

מבוכת ענק לחיל האוויר: בשעה שהמוני מוזמנים נערכו לקראת טקס קליטת מטוסי האדיר בבסיס נבטים בדרום,  ערפל כבד ששורר באזור איטליה מעכב את המראתם של צמד החמקנים שקיבלה ישראל מארה"ב.

בשל העיכוב ממתינים בבסיס בדרום, שרים, אלופים, עיתונאים ואישי ציבור זמן רב, כשחלק מהם כבר התייאש מהגעת 'האדיר'.

מצה"ל נמסר כי "בשל תנאי מזג אוויר  קשים וערפל כבד בבסיס קמרי באיטליה ובשל מגבלות בטיחות אמריקאיות נדחית המראת מטוסי האדיר".

האיטלקים החליטו על איסור הטיסות בשל הערפל והרצון לא לקחת סיכונים מיותרים – וגם הטיסות האיטלקיות מהאזור מתעכבות. הערכת מצב והחלטה סופית לקיום הטקס תתקיים בשעה 16:30.

באירוע היו אמורים לנאום ראש הממשלה, הנשיא ראובן (רובי) ריבלין, שר ההגנה האמריקני אש קרטר ומפקד חיל האוויר.

 

בעוד מאות המוזמנים הגיעו כבר לטקס של חיל האוויר, הטייסים האמריקנים שאמורים להטיס את ה"אדיר" ולהעבירו לחיל האוויר יצאו להפסקת צהריים. גורם ישראלי מתח ביקורת על ההתנהלות ואמר: "טייסים ישראלים כבר היו ממריאים אבל האמריקנים עובדים לפי הנהלים ולא יסכימו לכופף את ההנחיות".

שר הביטחון אמר הבוקר כי "היום נקבל בבסיס חיל האוויר בנבטים את מטוס ה-F35, האדיר, שמצטרף לשורותינו ויהווה עוד מרכיב בשמירת העליונות האווירית שלנו באזור". השר אף הוסיף כי "חיל אוויר חזק משמעו צה"ל חזק, וצה"ל חזק משמעו מדינת ישראל חזקה ועם ישראל חזק".

"הזרוע הארוכה של צה"ל ומדינת ישראל הופכת להיות ארוכה יותר, חשאית יותר ויעילה יותר", אמר שר הבינוי והשיכון יואב גלנט (כולנו). "חיל האוויר פעל בעבר במקומות מרוחקים והוא מוכן לפעולה כדי להגן על אזרחי ישראל כנגד סכנות אסטרטגיות מרוחקות, כמו גם איומים טקטיים קרובים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.