מבוכה: שרה נתניהו תעיד במסגרת תביעתו של מני נפתלי(וידאו)

ביה"ד לעבודה נענה לבקשתו של מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, שטען כי עדותה של שרה נתניהו חיונית לבירור התביעה שהגיש נגדה

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים הורה היום (ג') לשרה נתניהו, רעייתו של כראש הממשלה בנימין נתניהו, להגיש תצהיר במענה לתביעה שהגיש אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, נגד נתניהו והמדינה.

בכך נענה בית הדין לבקשתו של נפתלי לזמן את נתניהו כעדה במשפט. באמצעות עורכי הדין נעמי לנדאו ונאוה פינצ'וק-אלכסנדר, טוען נפתלי כי עדותה של נתניהו חיונית לבירור התביעה.

"אשת ראש הממשלה היא הממונה בפועל על המתרחש, ועל פיה יישק דבר, כך הובהר לא אחת על-ידי גברת נתניהו עצמה", כתב נפתלי בבקשתו.

לדבריו, "גברת נתניהו העלתה דרישות מוגזמות כלפי סגל העובדים, שאינן עולות בקנה אחד עם אמות-מידה ראויות, נקטה יחס קשה כלפיהם, בפרט בשורה של מקרים המתוארים על-ידי התובע בתביעתו ובתצהירו".

כמו כן נטען כי "שרה נתניהו התנהגה באופן העולה לכדי התנכלות והתעמרות בעובדים במקום העבודה".

נפתלי ציין כי נתניהו ומעון ראש הממשלה מכחישים מכל וכל את ההתנהגויות הנטענות בתביעתו.

"לאור המחלוקת העובדתית ומעורבותה הישירה, עדותה של גברת נתניהו חשובה מאין כמוה ותוכל לשפוך אור על ההתנהלות כלפי עובדים בכלל ועל המבקש בפרט במעון ראש הממשלה", נכתב בבקשת נפתלי. "מעורבותה הישירה מתבטאת אף בהוראותיה להפרת נהלי ההוצאות במעון ואילוצו של התובע לפעול בניגוד לנהלים בעניין רישום המתנות שקיבל ראש הממשלה, נוהלי הוצאות החורגות מתחום המזון; וכן דרישתה של גברת נתניהו לדיווח כוזב אודות מספר המוזמנים לסעוד בארוחה אחת במעון ראש הממשלה".

נפתלי, ששימש כמאבטח האישי של שרה נתניהו וילדיה ובהמשך נבחר לתפקיד אב הבית של בית ראש הממשלה, התפטר מעבודתו בבית נתניהו לפני כשנתיים.

במארס האחרון הגיש נפתלי לבית הדין לעבודה בירושלים תביעה בסך מיליון שקל נגד נתניהו ומשרד ראש הממשלה. התביעה כללה טענות על העסקה פוגענית וקיפוח זכויות וכן תיאורים על השפלות, אמירות גזעניות והתקפי זעם לכאורה מצד אשת ראש הממשלה.

בתצהיר שהגיש לאחרונה פירט נפתלי את תלונותיו על היחס שלטענתו קיבל מהזוג נתניהו. בין היתר טוען נפתלי כי שרה נתניהו ראתה בכל העובדים בעיה הגיינית ודרשה מהם להחליף בגדים 3 פעמים במהלך יום עבודה. למעשה, לפני שהם נכנסו לחדר השינה, הם התבקשו לשטוף את גופם.

בנוסף, נפתלי טוען כי נתניהו דרשה מכל עובדי המעון לכנות אותה "גברת" והחתימה אותם על טופס שמירת סודיות.

באחד האירועים הנטענים שפירט נפתלי בתצהירו נטען כי כשאשת ראש הממשלה גילתה שאחת העובדות ארזה בטעות כמה ביצים בשקית אחת, "היא דרשה מנפתלי לחזור למטבח עם העובדת ותוך 20 שניות לדאוג שהעובדת תארוז כל ביצה בשקית נפרדת".

נפתלי טוען כי הוא הועסק באופן פוגעני, כי בית ראש הממשלה לא עמד בהתחייבויות כלפיו לקבלת תקן קבוע, וכי לא קיבל פיצוי בעבור שעות עבודה וימי עבודה חריגים – אבל עיקר התביעה הוא תיאור המתרחש, לדבריו, בביתו של בנימין נתניהו.

בכתב ההגנה שהגישו ראש הממשלה והמדינה באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים, הם ביקשו לדחות את תביעתו של נפתלי. לטענת נתניהו, "במשך כל תקופת העסקתו נמצאו ליקויים רבים בעבודתו של נפתלי כאב בית בבית ראש הממשלה. בהזדמנויות שונות התנהג נפתלי בבוטות או באלימות כלפי עובדים בבית ראש הממשלה ולא מילא את תפקידו כראוי".

הנתבעים מוסיפים וטוענים כי נפתלי היה מודע לדרישות התפקיד, להיקף שעות העבודה ולצורך להתייצב לעבודה לעתים גם בימי המנוחה השבועית, ורצה למלא את התפקיד ולעמוד בכל הדרישות הכרוכות בכך.

עוד נטען בכתב ההגנה, בין היתר, כי "אב הבית בבית ראש הממשלה נדרש מעצם תפקידו להיות זמין לעבודה במשך שעות רבות. בית ראש הממשלה משמש כביתם של בני הזוג נתניהו ושל ילדיהם. בד-בבד חלק משמעותי מעבודתו של ראש הממשלה מתבצע מתוך הבית, ובכלל זה קבלת אורחים ונציגים מהארץ ומחו"ל, קיום פגישות והתייעצויות. מכיוון שכך, הבית פעיל במשך שעות ארוכות במהלך היום, ונדרשת נוכחות של מי מהעובדים בשעות אלה".

עוד נטען בכתב ההגנה כי נפתלי בחר ללון בבית ראש הממשלה מבלי שהתבקש לעשות כן ומבלי שקיבל לכך אישור.

היסטוריה של תביעות משפטיות. צפו בכתבה – באדיבות רשת

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.