מבול באשקלון: כביש קרס, מכוניות טבעו(וידאו)

הגשמים הותירו נזקים גדולים: כביש ראשי התמוטט, בתים התמלאו מים ומכוניות שקעו. הצפות גם בביה"ח ברזילי. צפו בתיעוד{"כל העיר מוצפת"}

כאוס בעיר הדרומית: משעות הבוקר מדווחים תושבי אשקלון על הצפות בבתים ובכביש, כאשר מספר כלי רכב נתקעו בכבישים שהפכו לנחלים שוצפים. צוותי מד"א הוזעקו באמבולנסים מיוחדים לחילוץ הנהגים והנוסעים.

אחד הכבישים, רחוב בן יהודה בעיר, קרס מעוצמת הגשם ובעיות הניקוז, והמשטרה חסמה את הכביש.

למוקד 100 של משטרת המחוז הדרומי דווח על הצפות רבות באשקלון, וכוחות המשטרה והעירייה פועלים יחד עם כוחות ההצלה בכדי לסייע לאזרחים ולהכווין התנועה בכבישים שהוצפו או ניזוקו.

כוחות של משטרת אשקלון, בסיוע שוטרי מרחב לכיש ויחידת השיטור הימי של מרחב לכיש, עוברים בין כל מוקדי הנזק על מנת לוודא שאין לכודים או נפגעים. "השוטרים נכנסים לתוך המים ובודקים רכבים שהוצפו ונתקעו, ובתוך כך חילצו הכוחות מספר אזרחים שנתקעו", נמסר מהמשטרה.

ההצפות והנזקים בעיר. צילום: דובר המשטרה

f1b01ee2d80eaa1cc25795c6c74713b5 from Kooker on Vimeo.

8affe90f8bf9168761908ac711dfbce2

unnamed

unnamed (1)
במשטרה הדגישו כי הנזק המשמעותי ביותר נגרם ברחוב בן יהודה: "קטע כביש ומדרכה קרסו עקב בור שנפער במקום, והמשטרה החליטה לסגור את הרחוב לתנועת כלי רכב עד להודעה חדשה". רשימת הרחובות שהוצפו ובהם קיימים קשיי עבירות לתנועת כלי רכב: רחוב בן גוריון, רחוב ביאליק, רחוב דפנה, רחוב הנמל, רחוב הנמר ורחוב אלי כהן. מומלץ לנהגים להשתמש בדרכים חלופיות.

עד כה לא ידוע על נפגעים, אך מספר תושבים דיווחו כי ניתוקי החשמל – שהותירו בשבועות האחרונים מאות אלפים ללא חשמל – חזרו לעיר, בעיקר באזור המדרחוב שהוחשך. ברחוב לוחמי הגטאות הוצפו מספר בתים, וכך גם ברחובות עולי הגרדום והרב ניסים יצחק. עיקר חילוצי הנהגים בוצעו בכביש רבין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.